Rola twarzy w ogólnym wyglądzie

Każdy z nas marzy o tym, aby jak najlepiej prezentować się wśród innych i zyskać na atrakcyjności. Atrakcyjny i zadbany wygląd sprawia, że jesteśmy lepiej postrzegani przez ludzi, a więc może być pomocnym elementem w ważnych sytuacjach. Można tutaj wymienić rozmowę o pracę, randkę z osobą płci przeciwnej, która nam się podoba czy spotkanie biznesowe, podczas którego chcemy zrobić jak najlepsze wrażenie na naszym rozmówcy. Schludny wygląd, zadbana skóra i przyjemny zapach to podstawowe cechy jakimi powinna wykazać się osoba, która w jakimś stopniu o siebie dba. Jeśli jednak chcemy, aby nasza atrakcyjność weszła na najwyższy poziom powinniśmy również zwrócić uwagę na szczegóły. Odpowiednio dobrana kompozycja kolorów ubioru czy zachowanie elementów jednego stylu to tylko niektóre z nich. Ważną rolę odgrywają również dodatki naszego outfitu takie jak zegarek na ręce, okulary na twarzy czy biżuteria pasująca do całości. Właściwy dobór okularów przeciwsłonecznych czy takich, które umożliwiają nam prawidłowe widzenie uwarunkowany jest kształtem naszej twarzy. Wśród jej różnych rodzajów dominuje twarz prostokątna, owalna, okrągła, kwadratowa oraz twarz w kształcie diamentu czy serca. Mało kto jednak pamięta o tym, aby zwracać uwagę na to, jaki kształt ma nasza twarz. Konsekwencją tego jest nieprawidłowy wybór fryzury czy wcześniej wspomnianych okularów. W przypadku okularów, których używamy na co dzień, aby lepiej widzieć kluczową rolę w odpowiednim wyglądzie odgrywają ramki oraz kształt szkieł. Tutaj musimy zdać się na podjęcie samodzielnej decyzji lub uzyskać radę od osoby, która sprzedaje nam okulary. W przypadku odpowiedniej fryzury sprawa jest o wiele łatwiejsza, gdyż profesjonalny, wykwalifikowany fryzjer bierze pod uwagę kształt twarzy klienta i sam dobierze nam taką fryzurę, abyśmy opuścili jego salon zadowoleni. W przypadku mężczyzn na tym etapie właściwie kończy się rola jaką odgrywa kształt twarzy w ogólnym wyglądzie. U kobiet sprawa jest trochę bardziej skomplikowana przez makijaż, który nakładają na twarz. Aby makijaż był zrobiony jak najlepiej wzięcie pod uwagę kształtu twarzy jest nieuniknione. Makijaż bowiem często podkreśla rysy twarzy, a więc w przypadku każdego kształtu musi być inny. Kobiety, które decydują się na samodzielne nałożenie makijażu mogą poszukać cennych wskazówek na jego temat w internecie. Każda znajdzie coś dla siebie czy to w formie tekstowej czy w postaci filmu instruktażowego. Decydując się na usługi profesjonalnej makijażystki, sprawa ma się tak samo jak w przypadku fryzury.
Wiele osób uważa, że prostokątny kształt twarzy jest atrakcyjniejszy w odróżnieniu od pozostałych. Powodem tego może być fakt, iż optycznie potrafi on znacznie wyszczuplić. Jest szczególnie pożądany przez gwiazdy filmowe oraz celebrytów. Charakteryzuje się pociągłym wyglądem oraz taką samą szerokością w każdym jej miejscu. Towarzyszą jej przy tym policzki, które są płaskie i również wydłużone. Czoło również sprawia wrażenie długiego.
Jak jednak określić kształt swojej twarzy, gdy decydujemy się na samodzielne zabiegi wpływające na naszą atrakcyjność?
Jeśli ocena kształtu ma być prawidłowa powinniśmy dysponować lustrem, aby dokładnie móc się sobie przyjrzeć. W przypadku kobiet zaleca się, aby podczas badania nie miały na sobie makijażu, który mógłby wprowadzić w błąd. Kolejnym krokiem jest rozprawienie się z włosami. Powinniśmy maksymalnie zaczesać je do tyłu tak, aby były jak najmniej widoczne. Osoby z długimi włosami mogą je związać lub spiąć za tylną częścią głowy. Teraz nadchodzi czas na najważniejszą czynność. Musimy przeprowadzić obserwacje naszej twarzy w taki sposób, aby nie patrzeć na nią całościowo. Mianowicie powinniśmy zwrócić oddzielną uwagę na policzki, czoło, szczękę, okolice skroni, a także podbródek. Musimy przeanalizować również stosunek długości do szerokości naszej twarzy. Po przeprowadzonych obserwacjach możemy posłużyć się internetem i znaleźć wzory poszczególnych rodzajów twarzy. Jeśli wśród nich znajdziemy taką, której właściwości odpowiadają naszej, możemy z powodzeniem określić jakiego rodzaju jest twarz, która jest z nami każdego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here