Top 5 męskich fryzurów na każdą okazję

Każdy mężczyzna chce wyglądać dobrze. Zazwyczaj umie się ubrać i dopasować perfumy, ale czasami miewa problemy podczas wyboru fryzury. Przeszkodę stanowią zakola, wysokie czoło czy za rzadkie/za gęste włosy, które nie sposób ułożyć.

Podstawową sprawą jest znalezienie dobrego, polecanego fryzjera. Zapytaj swoich dobrze ostrzyżonych kolegów ze szkoły, studiów czy pracy gdzie chodzą do fryzjera. Pamiętaj, że profesjonalizm kosztuje i dobrze zastanów się, zanim zrezygnujesz z wizyty u droższego, ale polecanego fryzjera, na rzecz tańszego, lecz z niezbyt pochlebną opinią. Zła fryzura potrafi zepsuć nastrój i chęci do działania, a niestety – nie wszędzie można chodzić w czapce. Dobra z kolei jest gwarancją zakrycia niedoskonałości, poprawy samopoczucia oraz pozytywnego „kopa”.

Nie bój się jednak eksperymentować ze swoim hairstylem – jeżeli mimo wizyty u dobrego fryzjera coś się nie uda pamiętaj, że zawsze możesz mu powiedzieć, aby spróbował coś poprawić. Nie bój się rozmawiać z fryzjerem. On chce dla Ciebie dobrze, a sprawna komunikacja pomoże mu w usatysfakcjonowaniu Twoich oczekiwań.

Podstawowe pytania u fryzjera to „Jak tniemy” i, już podczas strzyżenia „Ile tniemy z tej góry?”. Na pierwsze możesz znaleźć odpowiedź w tym artykule, ale odpowiedź na drugie zależy od Ciebie. Pamiętaj jednak, że jeśli nie jesteś zdecydowany, wybieraj ucięcie mniej. Zawsze można dociąć włosy, ale w drugą stronę to już nie działa.

Przy wyborze fryzury zastanów się, co będzie musiała znieść w ciągu dnia. Pobyt w klimatyzowanym pomieszczeniu, trening CrossFitu, jogging, czy pracę fizyczną? Będzie musiała dać się doprowadzić w razie deformacji do pierwotnego stanu szybko, czy możesz pozwolić sobie na chwilę przerwy, aby ułożyć włosy? Moda i estetyka to jedno, ale praktyka to drugie.

Najmodniejsze fryzury męskie na każdą okazję

Side part
To klasyczny zaczes w bok. Można wybrać różne rodzaje side parta – dłuższe lub krótsze boki czy górę, przedziałek wygolony lub tworzony podczas czesania, dłuższe baczki czy też ich brak. To modna i uniwersalna fryzura, która sprawdzi się wszędzie – zarówno podczas pracy z klientem, jak i na ciężkim treningu na siłowni.

Fade
Jest krótką fryzurą, bardzo praktyczną i uniwersalną. Charakteryzuję się dosyć krótkimi bokami, postrzępioną górą i cieniowaniem. Podobnie jak w side parcie można zdecydować się na różne wersje fade’a. Jedno jest jednak pewne – każda będzie praktyczna i stylowa.

Caesar cut
„Cezar” jest idealny dla miłośników stosunkowo krótkich włosów. Charakteryzuje się krótką grzywką uczesaną do przodu razem z resztą góry, krótkimi bokami i cieniowaniem. Zaletą „cezara” jest brak konieczności używania jakichkolwiek kosmetyków oraz szybkość w układaniu – jedyne co trzeba, to kilka sprawnych ruchów palcami.

Pompadour
Aby nosić tę fryzurę, trzeba uprzednio zapuścić długą górę i zatroszczyć się o odpowiednie kosmetyki, takie jak lakier do włosów oraz pomada czy puder do włosów. Dobrze jest mieć też silne i gęste włosy. Pompadoura przerzedza się na górze oraz czesze od tyłu do przodu, aby włosy z tyłu unosiły te z góry. Dodatkowym atutem mogą być na tyle długie włosy z boków głowy, aby również można było je czesać w tył.

Undercut (zaczes)
To coś dla osób, które z różnych względów nie mogą (lub nie chcą) mieć pompadoura. Undercut, czyli zaczes, wymaga na tyle długich włosów, aby móc zaczesać je w tył. Boki powinny być wycieniowane, a ich długość zależy od naszych preferencji. Warto wzmocnić tę fryzurę pomadą i lakierem.

W opisach fryzur pojawiły się wskazówki na temat ich układania. Warto jednak wiedzieć, jak zatroszczyć się o swoją fryzurę, aby zawsze wyglądała stylowo. Najpierw jednak umyj i wysusz włosy, a potem dobierz któryś z kosmetyków wymienionych niżej.

Gumy do włosów są mocne oraz ciężkie i świetnie nadadzą się do krótkich oraz średniej długości fryzur stworzonych zarówno z gęstych, jak i z rzadkich włosów. Pasty i woski są lżejsze i nadają się do krótkich uczesań. Dodają także połysku włosom. Pudry sprawdzą się do każdego rodzaju włosów, nawet tych gęstych. Popularne żele wyszły z łask – jeżeli chcesz je stosować pamiętaj, że powinieneś mieć krótką fryzurę, aby nie nadać jej efektu przetłuszczenia lub zmoczenia.

Do utrwalenia wymodelowanej fryzury najlepiej nada się lakier. Znajdziesz je w różnych cenach i mocach. Nie nakładaj go jednak zbyt dużo i uważaj, aby nie popsikać sobie czoła, oczu czy ust.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here