Farbowanie włosów metodą panelową

Flamboyage to następna – obok ombre, sombre lub balejażu – metoda koloryzacji włosów. Flamboyage, więc farbowanie włosów metodą panelową, to nowoczesna technologia koloryzacji, jaka pozwoli otrzymać na włosach efekt, jak po wakacjach na słońcu. Flamboyage powoduje, iż włosy są odmienione, modne, lecz nadal wyglądają naturalnie.

Na czym polega flamboyage?
Flamboyage w pewien sposób przypomina sombre – malowanie włosów ową metodą także powoduje, iż wyglądają one jak dotknięte słońcem. Z innej strony włosy po flamboyage są zbliżone do tychże po balejażu, z ową ważną różnicą, iż zafarbowane dzięki flamboyage pasemka wyglądają bardziej naturalnie, nie ma tak wielkich kontrastów pomiędzy nimi.

Balejaż oraz flamboyage wyróżnia także sama technologia malowania. Podczas tworzenia flamboyage nie korzysta się z metod szydełkowych (więc nie zabezpiecza się konkretnych – oraz odizolowanych szpikulcem – pasm włosów folią), natomiast ze specjalistycznych samoprzylepnych delikatnych pasków, jakie szybko przyklejają się do włosów oraz w żaden sposób ich nie niszczą. Pasmo włosów zawija się tak, aby środek paska obejmował je od spodu, natomiast dwie części paska przyklejały się do włosów po dwóch stronach. Należałoby podkreślić, iż fryzjer może umieszczać na każde z pasm różnorodne kolory farb. Po blisko 30-40 minutach pasma są z włosów usuwane przez zwilżenie ich czystą wodą. Należałoby wspomnieć, iż pasma nigdy nie są koloryzowane od samego czubka głowy – idzie bowiem o to, aby włosom nadać refleksów, aby wyglądały one naturalnie. Dzięki temu włosy pofarbowane metodą flamboyage rzadziej należy odświeżać, natomiast odrosty widać na nich niewątpliwie mniej wyraźnie aniżeli jeśli wykonano na nich standardowe malowanie. Flamboyage można wykonywać zarówno na włosach długich, jak również krótkich, ciemnych oraz jasnych, chociaż najdoskonalsze rezultaty można otrzymać na długich jasnych włosach. Należałoby zaznaczyć, iż flamboyage nie oznacza jedynie rozjaśniania włosów – za pomocą owej techniki można także otrzymać ciemniejsze pasma.

Flamboyage a baleyage
Flamboyage oraz baleyage łączy fakt, iż w każdej z tychże metod malowane są tylko pasemka włosów. Flamboyage powoduje, iż włosy wyglądają jakby były dotknięte słońcem. Jak osiąga się taki rezultat? Oddzielane są niewielkie pasma włosów, na jakie umieszczana jest farba, i potem przyklejane są do nich specjalistyczne foliowe paski. Jak odcień się utrwali, paski są nawilżane oraz ściągane. Wykorzystanie tychże foliowych pasków powoduje, iż odcień nie jest znacznie odgraniczony od naturalnego jedynie bardzo delikatnie. Dodatkowo we flamboyage wykorzystuje się farbę, jaka różni się od naszego naturalnego odcienia włosów tylko o 1-2 tony. Farba do włosów w owej metodzie nie jest nakładana od czubka głowy, a od pewnego momentu. Więc także wygląda to naturalnie. Nowo powstała fryzura rozjaśnia buzię oraz powoduje, iż cera wygląda świeżo.

Jaki rezultat zapewnia metoda panelowa

Technologia nakładania farby jest niezwykle delikatna, nie niszczy włosów jak np. zwykły baleyage, lub tradycyjne farbowanie. Mówi się także, iż flamboyage nadaje włosom rezultat „push up”, ponieważ dzięki rozjaśnieniu konkretnych pasm otrzymujemy wizualne podniesienie włosów, dzięki czemu wydaje się, iż jest ich więcej. Rezultat końcowy zapewnia iluzję prawdziwej głębi odcienia włosów, wizualnie dodaje włosom objętości oraz świeżości.

Ile kosztuje flamboyage
Jeśli zdecydujesz się na pomalowanie włosów metodą flamboyage w specjalistycznym salonie fryzjerskim, musisz liczyć się z dużym wydatkiem. Wszystko zależy od rezultatu, jaki chcesz otrzymać, lecz także od długości oraz gęstości twoich włosów. Cena zabiegu waha się od 200 do chociażby 400 zł. Lecz rezultaty są piękne oraz flamboyage wygląda właśnie tak, jak na obrazku, jaki skusił nas na taką koloryzację.

Flamboyage od paru sezonów zdobywa coraz większą popularność. Wypiera stopniowo takie koloryzacje jak ombre lub sombre, jakie polegają na cieniowaniu koloru włosów. Flamboyage zapewnia naturalne rezultaty oraz przede wszystkim pasuje każdej kobiecie. Po ufarbowaniu włosów ową metodą, nasza twarz wygląda zdrowo oraz promiennie. To doskonała alternatywa dla osób, jakie borykają się z kłopotem ziemistej lub porcelanowej skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here