Powiększanie ust

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Nie ma się co dziwić! Piękne, wydatne usta są ważnym elementem kobiecej urody. Co trzeba wiedzieć nim udamy się na zabieg?

Jak przygotować się do zabiegu?

Jeszcze do niedawna wielu lekarzy zalecało, by przed powiększaniem ust unikać słońca. Ważne było unikanie promieni słonecznych, jak i opalania w solarium. Dziś wielu lekarzy uważa, że nie jest to konieczne.

Powiększanie ust jest zabiegiem mało inwazyjnym i nie wymaga specjalnego przygotowania. Warto jednak pamiętać, że dobrze jest nawodnić odpowiednio organizm przed wykonaniem zabiegu. W ciągu doby przed zabiegiem należy wypić około 3 litrów wody. Dzięki temu kwas hialuronowy lepiej się zwiąże.

Warto również pamiętać, by przed zabiegiem powiększenia ust unikać zwiększonego wysiłku.

Jak wygląda zabieg?

Powiększanie ust jest zabiegiem, który nie jest bolesny. Ukłucia mogą wywołać delikatny dyskomfort.

Przed zabiegiem powiększenia ust lekarz nakłada używa specjalnego kremu, którego zadaniem jest znieczulenie bólu. Zawiera on lidokainę, która uśmierza ból.

W trakcie zabiegu lekarz nakłuwa strategiczne miejsca i wpuszcza kwas hialuronowy. Zabieg wykonywany jest przy pomocy kaniuli, czyli cienkiej i tępej rurki. Dzięki temu na ustach pozostają mniejsze obrzęki niż po ukłuciu igłą. Czasami również rozmasowuje usta, by osiągnąć idealny efekt. Dzięki temu kwas zostaje równomiernie rozprowadzony.

Zabieg nie powinien trwać dłużej niż 30 minut.

Efekty zabiegu

Powiększanie ust to zabieg, który przynosi efekty natychmiast. Kilka dni po zabiegu może utrzymywać się opuchlizna i delikatne zasinienia, ale już kilka minut po zakończeniu zabiegu widać pełne i jędrne usta.

W pierwszej chwili usta mogą wydawać się większe niż pacjentka chciała. Warto jednak wstrzymać się z oceną do momentu, gdy zejdzie opuchlizna. Trzeba również pamiętać, że często jesteśmy zaskoczeni swoim nowym wyglądem i trafnie możemy go ocenić dopiero po kilku dniach, gdy przyzwyczaimy się do swojego nowego wizerunku.

Powiększanie ust to zabieg, który znacznie wpływa na atrakcyjny wygląd. Jego zaletą jest również to, że jest mało inwazyjny i bezpieczny, gdy zostanie wykonany przez wykwalifikowanego lekarza.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Dermoklinika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here