Ombre na włosach

Farbowanie włosów jest bardzo pomocne i umożliwia całkowitą zmianę wyglądu oraz rozświetlenie twarzy. Odpowiednio dobrana barwa włosów pozwala oddać korzystny odcień cery przez co nie wygląda na bladą i zmęczoną. Możemy dzięki temu poczuć się zdecydowanie lepiej i młodziej. Korzystniejszy wygląd zdecydowanie poprawia ogólne samopoczucie i pewność siebie. Kobiety kochają takie zmiany i zdecydowanie godzą się na tego typu eksperymenty.
Nie zawsze nasz naturalny kolor włosów się nam podoba, a czasem po prostu zaczyna nas nudzić. Najlepszą z możliwych zmian, aby poczuć się lepiej jest właśnie zmiana koloru włosów i odpowiednie cięcie. Niekiedy nie wielkie zmiany przynoszą nieoczekiwane i wręcz spektakularne efekty. Najbardziej pragniemy zmian wiosną i latem kiedy widzimy pierwsze promienie słoneczne. Pragniemy poczuć latem słońce i zmienić swój wygląd. Wtedy najczęściej decydujemy się na wykonanie drobnych refleksów i rozjaśniamy nasze włosy, całe lub w formie refleksów czy pasemek. Jest to bardzo trafny sposób i pomaga zmienić wygląd.

Baleyage
Jest to forma koloryzacji ukochana przez wiele kobiet od lat. Pozwala stworzyć na włosach bardzo ciekawe efekty w formie pasemek w wielu kolorach. Jest to też dobre wyjście dla Pań, które dotychczas nosiły dość ciemne włosy i boją się zaryzykować o rozjaśnienie diametralne całych włosów, bo pasemka mogą być wykonane tak, aby różniły się tylko o kilka tonów od dotychczasowego koloru włosów. Jednak dla odważniejszych Pań pasemka mogą być nawet białe i bardzo wyróżniające się. Osoba może sama zdecydować jakiego koloru mają być i jaka ich ilość będzie najbardziej korzystna. Za pomocą baleyage najłatwiej jest też przechodzić z bardzo ciemnych włosów stopniowo do blondu nie niszcząc aż tak bardzo włosów i nie zaburzając ich struktury. Jest też mniejsze ryzyko, że jak kolor nam się nie spodoba to nie będzie aż tak widoczny jakbyśmy farbowali całe włosy od razu na jeden kolor zdecydowanie jaśniejszy niż poprzedni, bo przy tej metodzie nadal przebija pierwotny kolor włosów.

Ombre
Farbowanie włosów jaśniejsze końcówki stało się ostatnio bardzo modne. Jest to świetna propozycja dla osób, które generalnie bardzo dobrze czują się w ciemnych włosach u nasady jednak ich kolor już zdecydowanie im się znudził i pragną zmiany. Ombre pozwala na bardzo widoczną zmianę i na wiosnę czy lato jest wprost idealne. Jednak idealne ombre to kolor o wiele bardziej różniących się końcówek od nasady. Jest wykonywane rozjaśniaczem i niszczy włosy i je przesusza mniej lub więcej. Więc po zastosowaniu tej metody koloryzacji powinniśmy nasze włosy nawilżać i odpowiednio pielęgnować używając sera i olejki chroniące końce włosów. Dobrą wiadomością jest fakt, że ombre bez problemu wykonamy same w zaciszu domowym używając grzebienia i rozjaśniacza przez co tak efektowna zmiana będzie nie tylko wyglądać pięknie, ale także będzie bardzo tania i nie potrzebujemy do jej wykonania pomocy fryzjera co dla wielu Pań jest zbawienna wiadomością. Ombre stało się w ostatnich latach prawdziwym hitem i pokochały ten rodzaj koloryzacji kobiety na całym świecie, a także gwiazdy kina i estrady.

Sombre
Sombre to stosunkowa metoda koloryzacji bazująca na ombre i baleyage. Jednak przy sombre końcówki są zdecydowanie jaśniejsze od reszty jednak góra również zawiera kilka pasemek, które znajdują się również przy samej twarzy. Jest to bardzo efektowny sposób jednak do jego wykonania potrzebujemy już odrobiny umiejętności i raczej nie wykonamy jej sami w domu. Kolejną kwestią są pasemka znajdujące się przy samej twarzy. Kolor musi być idealnie dobrany do naszej karnacji, bo w przeciwnym razie twarz może przybrać zmęczoną barwę. Bardzo istotną kwestią jest to, aby kolor, który znajduje się przy samej twarzy był dobrany do koloru naszej cery. Jednym kobietą bardziej pasują kolory zimne, a innym ciepłe i zdecydowanie warto się owej zasady trzymać i cieszyć się z pięknej fryzury, a nie płakać z powodu fryzjerskiej katastrofy. Włosy mają dodawać urody, a nie ją zabierać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here