Kotwy chemiczne - co warto o nich wiedzieć?

Faktem jest, że obecnie coraz popularniejsze są kotwy chemiczne. Dlatego taka sytuacja ma miejsce? Czym charakteryzują się takie akcesoria? Gdzie są stosowane przez fachowców?

Skład kotew chemicznych

Warto zauważyć, że kotwy to specjalne produkty chemiczne. Składają się między innymi z żywicy oraz utwardzacza. W zestawach są oferowane również inne akcesoria. To na przykład pompki albo dozowniki. Dlaczego ich popularność jest tak bardzo mocno zauważalna? Porządne kotwy chemiczne wykazują się dużą uniwersalnością. Mogą być między innymi stosowane w przypadku różnych rodzajów podłoży. Zwłaszcza, że nie mają one tak dużego oddziaływania na – kolokwialnie pisząc – obrabiane miejsca. Nic więc dziwnego, że są stosowane na przykład w strukturach luźnych, które cechują się o wiele mniejszą spoistością.

Rodzaje kotew chemicznych

Wyróżniamy różne produkty tego typu. Są to między innymi kotwy  poliestrowe. Tak samo, jak winylowo-estrowe. W tej grupie znajduje się na przykład zaś kotwa chemiczna Elbrus WCF-VESF / WCF-VESF-E. Co warto wiedzieć na jej temat? Jest ona stosowana do średnich oraz dużych obciążeń. Może być wykorzystywana przez domowych majsterkowiczów lub zawodowców – biorąc pod uwagę rozmaite branże. Zakres temperatur w tym przypadku wynosi od -40℃ do +80℃. Profesjonalna kotwa chemiczna Elbrus WCF-VESF / WCF-VESF-E bardzo dobrze sprawdza się w przypadku mocowania elementów konstrukcyjnych lub niekonstrukcyjnych. Swobodnie może być również użyta w trakcie instalacji konstrukcji fasad albo rozmaitych elementów wsporczych. W tej grupie są schody lub regały. Nie można nie wspomnieć też o mocowaniu ekranów akustycznych. Jakie jeszcze kotwy chemiczne można kupić w sklepach internetowych albo stacjonarnych z tym asortymentem? To również akcesoria epoksydowo-akrylowe.

Zalety kotew chemicznych

Warto zauważyć, że porządne pod wieloma względami kotwy chemiczne mają rozmaite zalety. Jak już wiecie, praca z nimi to czysta przyjemność. Dodatkowo mogą być używane w przypadku nowego oraz starszego budownictwa. Jak działają kotwy chemiczne? Trzeba tutaj uwzględnić siły adhezji. Wynikają one natomiast z łączenia się z dwóch komponentów. Chodzi nam o żywicę znajdującą się w zestawie oraz o podłoże. Poza tym akcesoria tego typu mają wysoki stopień integracji mocowania, bardzo dużą nośność. Nie można nie wspomnieć, że nie występuje tutaj konieczność perfekcyjnego dopasowania otworu do łącznika. Głębokość wierconego otworu może być natomiast stosunkowo niewielka. Ma to zaś bardzo dobry wpływ – szczególnie biorąc pod uwagę podłoża uszkodzone lub zniszczone…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here