Pielęgnacja cienkich włosów

Włosy stanowią jeden z najważniejszych elementów zdobiących człowieka. Wszyscy pragniemy mieć gęste i mocne włosy. Bo takie włosy świadczą o zdrowiu organizmu. I są ozdobą właściciela. Gęste i lśniące włosy odejmują lat, dodają atrakcyjności i budzą podziw. Ale nie każdy ma takie włosy. Dużo osób posiada cienkie włosy.
Czy jest jakaś różnica pomiędzy takimi włosami ? Parząc praktycznie, to nie ma różnicy. Ponieważ włosów grubych na centymetr kwadratowy przypada mniej niż włosów cienkich. Podobnie jest w przypadku koloru włosów. Bruneci posiadają mniej włosów niż blondyni. Dlatego, bo włosy blondynów są cieńsze. Ogólnie człowiek na głowie posiada od 100 do 150 tysięcy włosów.
Dbając o wygląd i stan włosów należy dobierać odpowiedni szampon. Musi być on dopasowany do struktury włosów. Jeżeli posiadamy włosy cienkie, to musimy kupować szampon do włosów cienkich. Zapewne nic złego się nie stanie, jeżeli raz, czy dwa razy umyjemy włosy w innym szamponie. Lecz nie może to wejść nam w nałóg. Ponieważ szampon do włosów cienkich posiada właściwości wzmacniające włosy. I dlatego jego stosowanie jest tak ważne.
Co można powiedzieć o włosach ? Włosy są nitkowatym zrogowaciałym wytworem naskórka. I zbudowane są z twardej spoistej keratyny. Głównym celem keratyny jest ochrona naskórka głowy przed czynnikami zewnętrznymi. Do czynników zewnętrznych zalicza się promieniowanie słoneczne, wysuszenie włosów, urazy mechaniczne, zadrapania skóry głowy i wiele jeszcze innych czynników. Włosy różnią się od siebie kolorem. Za kolor włosów odpowiada barwnik zwany melaniną znajdujący się w pigmencie włosa. Każdy włos składa się z łodygi, korzenia, otoczki, cebulki i brodawki. Włosy człowieka są wyznacznikiem wysokiej jakości biologicznej organizmu. Badania wskazują na to, że zdrowsze włosy posiadają ludzie zdrowi.
Szampon do włosów cienkich jest płynem zawierającym ciekłe mydło, substancje pieniące, substancje lecznicze i odżywcze, substancje nawilżające i nabłyszczające. Oraz substancje zapachowe i antystatyczne.
Pierwszy szampon pojawił się na początku dwudziestego wieku. I posiadał konsystencję proszku, który trzeba było rozpuścić w wodzie. Szampon taki w Stanach Zjednoczonych cieszył się ogromną popularnością. Ponad dwadzieścia lat później pojawił się na świecie szampon w płynie. I natychmiast stał się hitem. Natomiast w Polsce pierwszy szampon w płynie został wyprodukowany w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku. Był to szampon dla osób dorosłych i nosił nazwę Finezja. A szampon dla dzieci Bambino. v
Pierwsze szampony nie dzieliły się na rodzaje. Nie było różnicy, że jest to szampon do włosów cienkich, czy włosów grubych. Albo do włosów przetłuszczających się, czy włosów normalnych. Był to po prostu szampon do wszystkich rodzajów włosów. Na szczęście dziś mamy podział na rodzaje. Na dodatek większość szamponów posiada w swoim składzie substancje występujące w odżywkach. Dzięki nim nasze włosy posiadają piękny i zdrowy wygląd, bo są puszyste.
O włosy dbają obydwie płcie. Lecz wygląd włosów jest znacznie ważniejszy dla kobiet niż dla mężczyzn. Ponieważ zdrowe i długie włosy dodają kobiecie urody i czynią kobietę atrakcyjniejszą.
U mężczyzn największą bolączką dotyczącą włosów jest łysienie. Powoduje ono obniżenie ich atrakcyjności. Lecz w czasach współczesnych duży procent mężczyzn boryka się z łysieniem. I dlatego jest to łatwiejsze do zaakceptowania przez łysiejących mężczyzn.
Włosy ludzkie podlegają też chorobom. Do chorób włosów zalicza się łysienie plackowate i łojotokowe, grzybicę, siwienie, łupież, choroby ropne i pasożytnicze.
Posiadając cienkie włosy trzeba dbać o ich odżywianie. Jednak odżywiając cienkie włosów trzeba być szczególnie ostrożnym. Ponieważ źle dobrane odżywki mogą obciążyć nasze włosy. Dlatego trzeba przed zakupem zapoznać się z ulotką. By być pewnym, że odżywka nadaje się do naszych włosów. Dobrym sposobem w przypadku cienkich włosów jest kuracja w ampułkach, którą można przeprowadzić co pół roku. Wzmocni ona włosy, doda im puszystości i gęstości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here