guarana - korzyści dla zdrowia

Guarana zyskała popularność na całym świecie, głównie ze względu na swoje cudowne wszechstronne, właściwości zdrowotne. Ekstrakt z tej rośliny uznawany jest jako zdrowsza alternatywa dla kawy oraz napojów energetyzujących. Pozytywne skutki spożywania guarany nie ograniczają się jedynie do zwiększania energii i wydajności. Jakie jeszcze właściwości posiada guarana?

Guarana dobra na odchudzanie

Guarana jest rośliną, która jest wykorzystywana do utraty wagi, głównie w celu zwiększenia wydajności fizycznej, jako środek pobudzający oraz zmniejszający zmęczenie psychiczne, jak i fizyczne organizmu. W guaranie znajduje się składnik, który jest każdemu doskonale znany. Mowa tutaj o kofeinie, która wykazuje aktywne działanie podczas spalania tkanki tłuszczowej i redukcji masy ciała.

Guarana świetnie pobudza, poprawia pamięć oraz koncentrację

Oprócz kofeiny, guarana posiada również dwa dodatkowe składniki, które wykazują wpływ na pracę układu nerwowego. A dokładniej chodzi o teobrominę i teofilinę. Kofeina wykazuje najsilniejsze działanie, nie dość że pobudza do działania, to jeszcze ma wpływ na sprawność myślenia oraz koncentrację.

Guarana jest zalecana osobom, które wykonują ciężką pracę umysłową oraz potrzebują wsparcia podczas wysiłku fizycznego. Zaletą guarany jest to, że może być stosowana przez osoby, które z pewnych powodów nie mogą pić kawy.

Przeczytaj też: http://www.pozytywnazmiana.pl/odchudzanie-jakich-zasad-nalezy-przestrzegac/

Guarana posiada właściwości antybakteryjne i grzybobójcze

Oprócz właściwości pobudzających, guarana wykazuje również działanie stymulujące układ odpornościowy oraz jest świetnym antyoksydantem. Dzięki temu zabezpiecza nas przed przedwczesnym starzeniem się skóry. Posiada również właściwości przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze, dlatego wyciąg z niej można stosować podczas różnego rodzaju infekcji.

Guarana – jaka jest zalecana dawka oraz jakie skutki uboczne mogą się pojawić po jej spożyciu?

Jeżeli chodzi o ilość kofeiny, którą powinno się spożyć każdego dnia nie jest ona uregulowana prawnie. Jedna kapsułka suplementu diety z guaraną zawiera zwykle około 60-100 mg kofeiny. Przez zażyciem zaleca się przeczytanie ulotki, w celu zidentyfikowania przeciwskazań. Należy pamiętać, żeby nie zażywać więcej niż 400 mg kofeiny dziennie. Przedawkowanie może skończyć się nieprzyjemnymi dolegliwościami, takimi jak: bezsenność, nadpobudliwość, arytmia lub zaburzenia żołądkowe.

Źródło: https://www.bebeandcompany.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here