Kosmetyki do kręconych włosów

Włosy to bardzo ważny element urody dla wielu kobiet. Są one atrybutem kobiecości i często dodają nam wiele uroku. Z tych powodów warto nie dbać i zapewniać im właściwa pielęgnację. Nawet jeśli nasze włosy są wyjątkowo trudne, jeśli chodzi o współpracę, warto poświęcić im czas i zapewnić to, czego potrzebują, a na pewno się nam odwdzięczą pięknym blaskiem i zdrowym wyglądem.

Proste włosy wydają się być łatwiejsze w utrzymaniu, zdarza się jednak, że zbyt często się przetłuszczają, ich struktura pozwala na wytwarzanie łoju, przez co stają się tłuste czasami już na drugi dzień po myciu. Codzienne mycie głowy może być wyjątkowo uciążliwe. Warto przeciągnąć to chociaż do następnego dnia. Pomocne może być posypywanie skóry w głowy mąką ziemniaczaną. Może się to okazać dobrym sposobem na utrzymanie dłużej świeżości.

Bardziej problemowe są włosy kręcone, ponieważ nie układają się one często tak, jakbyśmy chciały. Są to włosy suche z natury, dlatego konieczne jest stosowanie odpowiedniego nawilżenia. Pomocą mogą okazać się oleje wszelkiego rodzaju. Natłuszczanie ich, nawet dosyć częste, nigdy nie będzie zbyt intensywne. One porostu wypijają olej, bardzo ładnie później wyglądają po takiej pielęgnacji. Warto poświęcić im trochę czasu, wtedy będą ładnie się błyszczały.

Drogerie są pełne różnych kosmetyków. Niektóre z nich są naprawdę drogie. Kosmetyki do kręconych włosów powinny dobrze je nawilżać. Warto czytać skład i zwracać uwagę na to, czy nie zawiera alkoholu. Alkohol to częsty dodatek do kosmetyków dla włosów, ale wysusza je i na dłuższą metę niekorzystne wpływa na ich wygląd. Używa się go jednak przy produkcji, ponieważ jest świetnym konserwantem. Trzeba więc wypróbować, co dla nas będzie najlepszym wyborem. Zdarza się tak, że trudno nam dobrać odpowiedni kosmetyk. Ceny są bardzo różnorodne, więc nie warto kierować się wyłącznie nimi. Nawet jeśli stać nas na zakup czegoś droższego, nie zawsze oznacza to, że produkt będzie zadowalający. Niektóre tanie szampony, maski i odżywki są bardzo tanie i mają świetny skład, który nasze włosy mają szanse pokochać.

Warto kupować to, co przetestowały inne konsumentki i chwalą sobie za pośrednictwem internetu. Dzisiaj mamy wiele możliwości sprawdzenia danego produktu, a wybór jest naprawdę ogromny. Nie jesteśmy jednak pozostawieni sami sobie. Warto rozumieć to i nie popełniać błędów związanych z kiepsko ulokowanymi środkami w drogeriach.

Kręcone włosy są piękne, ale bywają suche i szorstkie. To włosy wysoko porowate. Potrzebują dużo odżywienia i nie lubią przesuszenia, najlepiej nie suszyć ich suszarką, a jeśli chodzi o prostowanie to trzeba robić to dość rzadko i okazjonalnie. Prostowanie przesusza włosy, dlatego znacznie rozsądniej jest zadbać o ich nawilżenie, mają wtedy szansę dobrze się układać.

Kiedy najlepiej je myć? Oczywiście wtedy kiedy jest to dla nas wygodne, ale warto pamiętać o kilku czynnikach, które pomogą przyczynić się do tego, że będą wyglądały mnie atrakcyjnie. Nie należy kłaść się w mokrych spać, mycie warto więc przełożyć na poranek, południe ewentualnie wczesny wieczór, kiedy mają szanse wyschnąć. Nie zawsze jest to możliwe, ale kręcone włosy zwykle schną dość szybko, dlatego nawet jeśli mamy mało czasu, zdołamy sobie poradzić z tym kłopotem.

Niektóre falowane włosy dobrze wyglądają kiedy mocno je ściśniemy w kitkę i dajemy szansę im schnąć w takiej fryzurze, trwa to dłużej, ale jeśli z rana mamy czas, nigdzie nie wychodzimy,jest to dobra opcja. Oczywiście nie wiążemy ich w ten sposób, kiedy są całkowicie mokre, ale wtedy, kiedy już trochę podeschną, a my nie czujemy już tak bardzo ich wilgoci. Będą wtedy bardzo gładkie i mogą się błyszczeć. Jeśli mamy długie włosy często jest z nimi więcej kłopotów. Lubią się plątać, dlatego ważne jest ich codzienne szczotkowanie, ale niektórzy właściciele kręconych włosów uważają, że nie powinno się ich czesać. Każdy więc powinien zdecydować, co dla niego jest odpowiednie i służy atrakcyjnemu wyglądowi oraz wygodzie, bo ona również jest istotna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here