Jaka fryzura, taki nastrój

Włosy to jeden z największych skarbów każdej kobiety, dlatego nie tylko dbamy o nie, jak tylko potrafimy, ale też chcemy, aby fajnie i łatwo się układały, aby tak było to przede wszystkim musimy odwiedzić dobrego fryzjera i zadbać o ich długość i odpowiednie ścięcie.

Pochwal się pięknymi włosami
Każdego dnia wiele kobiet zastanawia się nad tym jaka fryzura będzie dla mnie odpowiednia do pracy, jaka na wieczorne wyjście, a jaka fryzura na randkę. Otóż jest wiele możliwości i wszystko zależy od tego jakie mamy włosy. Nie chodzi tylko o ich długość, ale również o to w jakiej są kondycji, czy są cienkie i rzadkie, czy może gęste i grube. Oczywiście ta druga opcja daje nam zdecydowanie więcej możliwości, no ale nie każda z nas ma takie szczęście, aby móc chwalić się pięknymi włosami. Na ich kondycję bardzo duży wpływ mają nie tylko uwarunkowania genetyczne, ale także takie zabiegi jak częste prostowanie czy suszenie suszarką, a także nadmierne farbowanie. Przez takie właśnie czynności osłabiają się one i nie wyglądają wcale atrakcyjne. Na szczęście w dzisiejszych czasach dostępnych jest całe mnóstwo zabiegów, które poprawią ich wygląd. Dobry look będzie zależał też od tego jaka fryzura będzie zdobiła naszą głowę, warto więc zawsze przywiązywać wagę do uczesania.

Fryzura na każdą okazję
Obecnie, kiedy nie wiemy jak się uczesać, a mamy dłuższe włosy, to według większości kobiet jaka fryzura nam pasuje? Oczywiście zawiązany niedbale kok na czubku głowy lub nieco poniżej. Naturalnie tylko z pozoru ma on wyglądać niedbale, ale tak naprawdę warto zadbać o to, żeby nawet wówczas włosy wyglądały zdrowo i ładnie. Otóż przede wszystkim muszą być one zawsze umyte, ponieważ ich świeżość i ładny zapach są dostrzegalne już na pierwszy rzut oka i wyczuwalne dla każdego. Karygodnym jest sądzić, że nieumyte włosy mogą wyglądać dobrze, ponieważ zawsze będą wówczas oklapnięte i lekko lub bardziej przetłuszczone, a to na pewno nie jest estetyczny widok. Jeżeli zastanawiamy się jaka fryzura będzie nam pasowała danego dnia to warto też wziąć pod uwagę to, co zamierzamy na siebie założyć i co będziemy robić. Kiedy na przykład wybieramy się do pracy to najczęściej nie chcemy, aby włosy nam przeszkadzały i tutaj jednym z najlepszych wyjść będzie zrobienie kucyka.Naturalnie, podobnie jak w przypadku koka, kucyk również musi być zrobiony estetycznie. Jeżeli włosy są dosyć niesforne to można je chociaż trochę wyprostować na szczotce podczas suszenia lub też kilka razy przejechać prostownicą, już to sprawi, że nie będą się one puszyły, a nasza kitka będzie prezentowała się bardzo dobrze. Jeżeli wybieramy się na romantyczną randkę lub na wieczorną imprezę to zwykle mamy więcej czasu na to, aby nieco pokombinować i popróbować różnych upięć. Obecnie w drogeriach można zakupić całe mnóstwo różnych akcesoriów, które nam w tym pomogą. Chociażby wypełniacze, które stosować należy przy wykonywaniu koków, ale nie tylko. Mogą mieć one różne rozmiary i grubości, więc każda z pań bez problemu powinna znaleźć coś dla siebie. Można skorzystać też z różnego rodzaju spinek, gumek, dostępne są też klamry do włosów, opaski i wiele innych. Sporo zależy tutaj od tego, jakie są nasze zdolności fryzjerskie i na ile umiemy uczesać się same. Jeżeli nie posiadamy ich zbyt wiele to lepiej oddać się w ręce specjalisty, aby później nie rozpaczać nad swoim wyglądem.

Mogą być też rozpuszczone
O tym, jaka fryzura do nas pasuje decyduje też chociażby kształt naszej twarzy. Nie każde ścięcie czy upięcie będzie pasowało do twarzy okrągłej czy kwadratowej, czasami też mamy nieco więcej do zasłonięcia. Warto wcześniej zgłębić tę wiedzę, są przecież specjalne programy dzięki którym można dopasować fryzurę do kształtu twarzy. Poza tym są też takie kobiety, które po prostu nie lubią upinać swoich włosów, a jedynym wyjściem wówczas jest noszenie ich rozpuszczonych. Nie ma oczywiście nic w tym złego, ponieważ piękne rozpuszczone włosy, spływające na ramiona to powód do dumy, czasami nic więcej wcale nie potrzeba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here