fryzura do szkoły

Szkoła to miejsce publiczne, w którym zarówno dzieci, jak i młodzież spędza całkiem sporo czasu. Choć często poruszanym tematem jest ten związany z odpowiednim strojem, warto zastanowić się też nad inną kwestią, mianowicie wyborem fryzury. Jak czesać się do szkoły? O czym pamiętać?

Czy wybór fryzury do szkoły ma jakieś znaczenie?

Teoretycznie nie ma to żadnego znaczenia, a wychodząc czy to do szkoły, czy gdziekolwiek indziej istotne jest, aby fryzura była wygodna, praktyczna oraz schludna. Oczywiście w polskich szkołach nie ma żadnych wytycznych względem tego, jakie uczesanie jest dozwolone, a jakie nie. Z tego też względu, panuje dużą dowolność, oczywiście w granicach rozsądku. Nauczyciele nie zwracają zazwyczaj na to większej uwagi, chyba że w ich ocenie kreatywność uczniów poszła za daleko. Dlatego też trzeba mieć na uwadze fakt, ze zaznaczenie swojej indywidualności jest ważnym aspektem dorastania, ale równie ważne jest dostosowanie się do pewnych norm. Przykłady, jak zrobić fryzurę do szkoły podaje kochamczytac.pl, wymieniając kilka popularnych i jednocześnie praktycznych uczesań. Warto przyjrzeć się kilku takim sprawdzonym propozycjom, które chętnie wybierane są przez wiele uczennic.

Włosy rozpuszczone do szkoły

Najprostszą fryzurą ze wszystkich jest oczywiście pozostawienie włosów w stanie rozpuszczonym. Jak najbardziej jest to dobre rozwiązanie, pod warunkiem, będzie to dla nas wygodne. Należałoby też zadbać o ich stan – muszą być czyste i rozczesane. Niektóre dziewczyny dodatkowo stosują zabiegi typu prostowanie czy podkręcanie loków, w zależności od upodobań. Można też w ramach ozdoby dobrać do tego stylowe opaski, czy też zdecydować się na lepsze ujarzmienie włosów przez spinki i wsuwki.

Jaki kok do szkoły?

Najłatwiej i najszybciej będzie zrobić prosty koński kucyk, który nie wymaga szczególnych zabiegów. Wystarczy rozczesać włosy i zebrać je w kitę zawiązując gumką. Jeżeli ma się więcej czasu rankiem, można zdecydować się na bardziej elegancką formę, czyli kok francuski. Tutaj jednak oprócz gumki, potrzebne będą wsuwki i dodatkowo lakier dla utrwalenia fryzury. Bardzo popularny wśród uczennic jest także tak zwany „niechlujny” kok. Polega to na tym, że rozczochrane włosy zbiera się dłonią wysoko na głowie i oplata gumką.

Dziewczęce warkocze

Standardową i popularną fryzurą wśród dziewcząt jest także warkocz. Może on występować w wielu różnych odsłonach i ilościach – od jednego do kilku. Bardzo stylowo sprawdza się tutaj warkocz francuski, który na pierwszy rzut oka wydaje się dosyć skomplikowany. To prawda – aby go zrobić, potrzebna jest pewna wprawa, można jednak wcześniej nad tym poćwiczyć. Ciekawą opcją jest także zrobienie opaski z warkocza, choć tu wypadałoby posiadać nieco dłuższe włosy, aby efekt był zadowalający. Z kolei dwa luźne warkocze po obu stronach głowy uważane są za bardzo dziewczęce.

Jakie ozdoby do włosów?

Najpopularniejsze ozdoby do włosów używanych przy fryzurach to przede wszystkim różnego rodzaju gumki, spinki, wsuwki, czy opaski. Niektóre z nich są bardzo proste w konstrukcji, inne są bardziej ozdobne i mogą przypominać kwiaty czy nawet motyle. Wybór podobnych akcesoriów jest naprawdę szeroki i wystarczy zajrzeć do dowolnego sklepu, by się o tym przekonać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here