Jak zniwelować żółty kolor włosów?

Żółty kolor włosów to częsty efekt farbowania włosów na blond. Farbowanie, zwłaszcza to przeprowadzane w domowych warunkach, nierzadko nie daje tak dobrych i optymalnych rezultatów, jak to wygląda na opakowaniach produktów przeznaczonych do koloryzowania kosmyków. Teoretycznie po ich zastosowaniu włosy mają mieć piękny jasny odcień i początkowo taki właśnie uzyskują, jednak wraz z upływającym czasem powoli zaczynają wpadać w żółć. Żółtko na głowie nie jest natomiast marzeniem żadnej kobiety. Taki kolor wygląda nienaturalnie i sztucznie, podkreślając jedynie blady odcień cery i czasem nawet występujące na niej niedoskonałości. Farbowanie żółtych włosów nie musi na szczęście wyglądać tak samo skomplikowanie jak tradycyjna koloryzacja – chociażby ta wykonywana w celu uzyskania blond ocienia. Dzięki niektórym bardzo prostym domowym metodą lub z pomocą tanich preparatów kosmetycznych, dostępnych w każdej drogerii, można zniwelować intensywny słomkowy odcień, aby włosy automatycznie się rozjaśniły i stały się bardziej naturalne, a jednocześnie piękniejsze.

Kobiety, które regularnie farbują swoje włosy na blond, bardzo dobrze znają omawiany tutaj problem i większość z nich wie już, jak sobie z nim poradzić. Aby móc usunąć żółtawy odcień, wystarczy bowiem zastosować właściwe płukanki bądź szampony. To metoda najprostsza, ponieważ nie wymaga samodzielnego przygotowywania specjalnych preparatów – takie środki wystarczy kupić w drogerii, sklepie kosmetycznym bądź aptece. Znajdują się ona na działach z produktami do koloryzacji. Częściowo bowiem nawet płukanki i szampony są w stanie zapewnić kosmykom zupełnie nowy kolor – efekt nie będzie aż tak spektakularny, ale w przypadku farbowania wpadających w żółć włosów chodzi zwykle o to, by po prostu chociaż delikatnie je rozjaśnić. Delikatne kosmetyki koloryzujące rzeczywiście taki efekt zapewniają. Posiadają w swoim składzie fioletowy barwnik, który redukuje żółtą barwę. Równie dobrze mogą zadziałać preparaty zawierające barwnik srebrny bądź różowy. Zawsze należy jednak stosować je z rozwagą, bo zbyt duża ich ilość przeniesiona na włosy może sprawić, że nie tylko staną się one jaśniejsze, ale nagle przyjmą intensywną barwę barwnika, a rezultat nie będzie do końca taki, jaki został zamierzony na samym początku. Ostrożność należy zachować z jeszcze jednego powodu. Płukanki i szampony koloryzujące mogą bowiem delikatnie przesuszać i niszczyć włosy, dlatego nie powinno się ich stosować częściej niż raz w tygodniu.

Jeżeli jednak takie tradycyjne farbowanie żółtych włosów przeprowadzane przy zastosowaniu typowych preparatów kosmetycznych jakiejś kobiecie nie będzie odpowiadać, bo stwierdzi ona, że jej kosmyki są już zbyt zniszczone i osłabione, aby po raz kolejny wcierać w nie grube warstwy chemii, zawsze pozostaje wykorzystać naturalne domowe metody. One także świetnie działają w przypadku żółtych kolorów na głowie. Nie są może aż tak intensywne w działaniu, ale za to można uznać je za całkowicie bezpieczne, bo na pewno nie zaszkodzą, a rzeczywiście są w stanie pomóc. Najpopularniejszym i najczęściej polecanym przez kobiety trikiem na rozjaśnienie słomkowego odcienia włosów jest metoda na cytrynę. Co prawda w przypadku mocno zniszczonych kosmyków może je ona jeszcze bardziej przesuszyć, jednakże zastosowanie głęboko odżywczej maski nawilżającej tuż po zabiegu powinno zahamować ewentualne skutki uboczne. Na pewno zresztą taki sok z cytryny zadziała na włosy mniej szkodliwie od płukanek i wypełnionych chemią farb. A jak go należy stosować? Z kilku cytryn należy wycisnąć sok tak, by wypełnić im około trzy czwarte szklanki. Następnie do roztworu należy dodać kilka łyżek nawilżającej odżywki i oba składniki dokładnie ze sobą połączyć. Po przeniesieniu ich na włosy należy poczekać, aż maska zaschnie, by następnie spłukać ją wodą i umyć kosmyki delikatnym szamponem do codziennego oczyszczania skóry głowy. Jeżeli za pierwszym razem zabieg nie da dobrych rezultatów, można go po kilku dniach raz jeszcze powtórzyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here