Farbowanie włosów na jaśniejszy kolor

W jaki sposób farbować włosy na jaśniejszy kolor, niż ten, który obecnie mamy? Farbowanie włosów jaśniejszą farbą, wbrew pozorom, wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się nam wydawać. Musimy jednak wiedzieć, że jeśli chodzi o farbowanie włosów, niezależnie od tego, jakim kolorem, warto wiedzieć, jak się do tego zabrać. W naszym poniższym artykule, znajdziecie państwo szereg odpowiedzi na pytania, związane z tym, w jaki sposób przygotować włosy do farbowania oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze farby.

Przede wszystkim – odpowiednio dopasowana farba

Jeśli nasza karnacja jest ciemna, a chcemy pofarbować włosy na jaśniejszy kolor, warto jest najpierw zastanowić się, czy rzeczywiście takie rozwiązanie jest dla nas odpowiednie, jeśli chodzi o kwestie związane z naszym wyglądem. Warto sprawdzić, czy rzeczywiście kolor farby, na który się zdecydowaliśmy, będzie nam pasował. W przypadku osób o ciemnej karnacji, farbowanie włosów na jaśniejszy kolor, nie zawsze jest dobrym pomysłem. Jeśli zatem nie jesteśmy w stanie samodzielnie określić tego, czy faktycznie farbowanie włosów na jaśniejszy kolor, w naszym przypadku, będzie dobrym rozwiązaniem, warto jest w tym temacie zasięgnąć opinii eksperta. Wizyta u wizażystki czy u fryzjera, który będzie w stanie realnie ocenić, czy taki kolor włosów będzie dla nas dobry, jest jednym z rozwiązań, których możemy się podjąć. Nie jest to jednakże rozwiązanie jedyne.

Po drugie – przygotowanie włosów do farbowania

W przypadku, kiedy chcemy pofarbować włosy na jaśniejszy kolor, zawsze powinniśmy mieć na względzie przede wszystkim to, aby odpowiednio je do takiego zabiegu kosmetycznego przygotować. Wiele zależne jest oczywiście od tego, jaki jest nasz obecny kolor włosów. W przypadku, kiedy jest on bardzo ciemny, nierzadko może się okazać, że konieczne będzie wcześniejsze rozjaśnienie włosów. Do tego celu używamy zawsze rozjaśniacza. Nie każdy jednak jest w stanie samodzielnie taki zabieg wykonać. Tym samym, jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy styczności z rozjaśnianiem włosów, warto jest zastanowić się nad tym, czy nie udać się z wizytą do fryzjera. Z pewnością będzie on w stanie profesjonalnie i bez szkody dla naszych włosów, rozjaśnić je. Nie można bowiem zapominać o tym, że jeśli np. za długo będziemy trzymali rozjaśniacz na włosach, wówczas może dojść do ich spalenia. Dlatego też, jeśli nigdy wcześniej nie rozjaśnialiśmy włosów, warto jest zdecydować się na to, aby taki zabieg wykonał fryzjer. Tylko w taki sposób będziemy mieli pewność, że naszym włosom nie stanie się krzywda.

Jeśli jednak farbujemy włosy na jaśniejszy kolor, ale nasz obecny nie jest aż tak ciemny, z reguły nie ma konieczności rozjaśniania ich. W takich sytuacjach, najczęściej stosuje się farbowanie dwuetapowe. Chodzi o to, że farbuje się włosy po raz pierwszy, następnie należy odczekać tydzień lub dwa i powtórzyć farbowanie. Mamy wtedy pewność, że kolor, który chcemy uzyskać, z pewnością będzie nas w pełni satysfakcjonował.

Jak farbować włosy na jaśniejszy kolor?

Ostatnia kwestia, to samo farbowanie włosów. Warto zwrócić tutaj uwagę przede wszystkim na to, jak przygotować włosy do farbowania. Najlepiej, jeśli będą one nieumyte. Wówczas, z całą pewnością farba lepiej się „przyjmie”, ale też nie będziemy mieli większych trudności, jeśli chodzi o samo farbowanie. Co więcej, nieumyte włosy, znacznie lepiej się farbuje, ale też…układa. Po nałożeniu i spłukaniu farby, należy je umyć szamponem przeznaczonym do włosów farbowanych. Zaleca się także użycie odżywki do takiego samego rodzaju włosów. W ten sposób, nie tylko sprawimy, że kolor będzie utrzymywał się na naszych włosach znacznie dłużej, ale też zadbamy o to, aby włosy nie ulegały zbytniemu zniszczeniu po takim zabiegu. Paradoksalnie, użycie odżywki do włosów zaraz po ich farbowaniu, jest bardzo ważne.

Nie należy jednak farbować włosów zbyt często, ponieważ zwyczajnie będą się one niszczyły. Zaleca się, aby farbować włosy nie częściej, niż raz na miesiąc. Najlepiej jednak robić to tylko i włącznie wtedy, kiedy pojawiają się odrosty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here