Tusz wodoodporny

Malowanie rzęs to ów element wykonania makijażu, jaki kobiety wykonują przeważnie oraz ochoczo, gdyż doskonale wytuszowane rzęsy natychmiast dodają wdzięku. Kochamy mieć pomalowane, zalotnie nieco podkręcone rzęsy, chociażby gdy idziemy jedynie do sklepiku.

Jaki tusz do rzęs wybrać?
Teraz na rynku znajduje się prawie nieograniczona liczba rozmaitego typu tuszów do rzęs, jakie pozwolą na uzyskanie rozmaitych rezultatów. Tak szeroki dobór jest gwarancją, iż bez problemu odnajdziesz artykuł, jaki odpowie na wszelkie Twoje potrzeby. Na rynku znajdziemy wiele przeróżnych rodzajów tuszów do rzęs, zarówno tusz wodoodporny, jak również ten nie odporny na wodę, w różnych wersjach kolorystycznych.
Przy podejmowaniu decyzji należałoby kierować się kilkoma ważnymi elementami. O ile to możliwe, staraj się selekcjonować maskary do rzęs popularnych oraz popularnych wytwórców. Oferowane przez nich tusze są lepsze gatunkowo i bezpieczniejsze w używaniu. Nie chcesz przecież spowodować uczulenia czy podrażnienia w okolicy powieki. To samo ponadto dotyczy szczoteczek – w wypadku tańszych firm wielokrotnie są one gorszej klasy oraz uniemożliwiają skrupulatne pomalowanie rzęs.

Następny element to odcień maskary. Możesz dobrać kolorowy tusz do rzęs czy bezbarwny. Najpopularniejsze są czarne maskary, jakie dzięki swej wszechstronności, idealnie sprawdzają się u pań o każdym odcieniu włosów. Jeśli tymczasem zależy Ci na możliwie szczególnie naturalnym rezultacie, użyj bezbarwnego tuszu do rzęs. Dodatkowo możesz zdecydować się również na niezwykle oryginalne rozwiązanie, np. przy okazji pójścia na dyskotekę czy spotkanie towarzyskie, dobierz maskarę o intensywnym odcieniu. Fioletowy tusz do rzęs to prawdziwy przebój w tym sezonie. Style są również różnorodne kolory barwy niebieskiej.

Dostępne typy tuszy do rzęs
Szczególnie znana jest maskara w płynie. To standardowy tusz do rzęs w buteleczce, jaki idealnie nadaje się do dużych oraz jasnych rzęs. Jest niezwykle delikatny, nadaje subtelny rezultat podkreślonych rzęs, dostępny jest także we wszystkich rodzajach kolorystycznych. Kolejnym typem jest tusz do rzęs w kamieniu, nakładany za pomocą dodanej szczotki. Aby dobrze pomalować rzęsy należy nabyć wprawy – wymaga dużej staranności oraz precyzji. Przy niewprawnym nakładaniu, może się odrobinę sypać. Trzeci model, to tusz do rzęs w kremie. Jest najtrwalszy, jest nie jedynie do koloryzacji, lecz także do stylizacji rzęs. Może obciążać rzęsy – nie należy używać go za często oraz nakładać tylko małą ilość.

Odcienie tuszy do rzęs
Najlepszy tusz do rzęs to taki, jaki świetnie uwydatni naturalną urodę naszych rzęs. Przy doborze odcienia należałoby kierować się rozumem oraz poczuciem. Na służbowe spotkanie lepiej postawić na tradycyjny czarny tusz, na dyskotekę lub luźne spotkanie można dobrać niebieski czy brązowy. Gamy barw są w tej chwili prawie nieskończone. Bezbarwny tusz do rzęs ładnie uwydatni rzęsy oraz nada im oczekiwany kształt. Gdy chcemy, aby makijaż utrzymał się dłużej, należałoby dobrać wodoodporny tusz do rzęs. Jest zdecydowanie trwalszy, lecz przy demakijażu wymaga wykorzystania mocniejszych kosmetyków.

Jak malować rzęsy?
Na pewno nie tak, jak było modnie w latach 60. – gdy co druga dama obnosiła się z rzęsami bardzo posklejanymi, sztywno sterczącymi jak sztachetki w płocie. Sposób malowania rzęs należałoby dostosować do kształtu oka. Kiedy ma skłonność do lekkiego opadania w kącikach, lepiej zrezygnować z tuszowania dolnych rzęs. Ta sama porada dotyczy właścicielek niezwykle długich dolnych rzęs – przez ich możne wytuszowanie utworzą się pionowe linie, jakie mogą zniekształcić kształt oka. Więc w takim wypadku lepiej ograniczyć się jedynie do wzmocnienie nasady dolnej linii rzęs oraz to tylko przez dotknięcia samą kocówką szczoteczki. A co można zrobić, aby przedłużyć oraz zagęścić rzęsy? Przede wszystkim pomiędzy nakładaniem następnych warstw tuszu nieco je przypudrować szczyptą jasnego pudru sypkiego, jaki spowoduje, iż rzęsy zatopią się grubszą warstwą tuszu (co je wizualnie przedłuży oraz zagęści), i równocześnie nie będą sklejone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here