Jak dobrać cienie do koloru oczu? Częsty dylemat eleganckich dziewcząt, które chcą być jeszcze bardziej pociągające.
Jakie cienie do niebieskich oczu pasują najlepiej? Można stworzyć poradnik o tym i nawet niejedno vademecum. Istnieje wiele szkół. Podają świetne i sprawdzone przecież sposoby. Różnią się one od siebie bywa — znacznie.
Cienie do niebieskich oczu i jasnej karnacji, makijaż szarych oczu, albo jakie cienie pasują do niebiesko zielonych oczu. Wszystkie pytania są zasadne.
Jakie cienie najlepiej pasują do koloru twoich oczu?
Niezbędnym elementem makijażu kobiety jest cień do powiek. Obok szminki, różu i pudru to najważniejszy element. Jednak nie wszystkie panie zdają sobie sprawę z tego, że nie każdy kolor będzie pasował do ich karnacji i koloru oczu. Trzeba wiedzieć jak malować rudzielca, a jak blondyneczkę z błękitnymi oczami.
Makijaż musi podkreślać urodę. I z tym zgodzi się każda pani, że kobiety chcą być piękne. Cóż może być ważniejszego niż zrobienie dobrego makijaż i to nie tylko oczu. Oczu które są nazywane lustrem przeznaczenia lub zwierciadłem duszy. Oczy nim są naprawdę. Dzięki dobrze dobranym cieniom do powiek powłóczyste spojrzenie będzie wyglądało na naprawdę seksowne. I lśniło promiennie.
Oczy niebieskie lub błękitne, a co za tym idzie także szare kojarzą są z delikatnością. Zwiewną łagodnością i eterycznością. Do zaznaczenia zwiewności spojrzenia oczu o wymienionej kolorystyce dobry, a właściwie najlepszy jest róż. A oprócz niego grafit oraz srebro. Odważniejsze panie mogą użyć ciemniejszych wydań różu. I jeszcze pomarańcz, choć wydaje się to bezsensowne zestawienie. Należy stosować jego łagodne wersje. Niebieska tęczówka wymaga lekkiego operowania kolorem. W przeciwnym razie może dojść do optycznego pomniejszenia oka, co nie wpłynie pozytywnie na design.
Oczy zielone
Tęczówki w tym kolorze są bogato reprezentowane przez naturę. Jest wiele osobników noszących ten kolor oczu. Są jasnozielone, niemal szare i oliwkowe — bardzo piękne. Bladość oliwki jest przesłodka i kojarzy się z południem i sadami o rozpiętości wielu akrów. Mogą być też intensywnie zielone. Do wszystkich odcieni tęczówki w kolorze wiosny idealnie pasować będą cienie o barwach kontrastujących. A więc na przykład różne odcienie brązu. I wyobraźcie sobie — granatu. I oranżu. Kolor pomarańczy doda trochę drapieżności, choć to przecież niezbyt agresywny kolor. I kojarzy się miło z zapachem ożywczym i przestrzennym, a smak jest nie do opisania. Można też uwydatnić jego głębokość używając do tego fioletu. Tak właśnie!
Oczy piwne
Oczy w brązie wymagają zdecydowanej oprawy kolorystycznej. Brązy, beże i piwo. Prześwietlane i pieniste. Zapach przywodzi na myśl morska piane. Piane i podróże. Zieleń do oprawy oczu brązowych będzie w sam raz. Najbezpieczniej wybrać do podkreślenia urody piwnego oka wybrać kolory dające mu połysk i niezwykła w tej sytuacji frywolność na specjalne okazje.
Oczy czarne
Kto ma czarne oczy jak węgle jest jak diament.
Posiadaczki czarnych oczu mają największe możliwości. Ich makijaż jest bardzo urozmaicony. Ciemne tęczówki zaprezentują się najlepiej z łagodnymi pastelami. Nie przytłoczą oka. Nie mają szans. Małe szanse ma każdy kolor. Idealnie będą cienie mocne. Silne i wyraziste. Czemu nie? Czyli na przykład fiolet, grafit i granat.
Przede wszystkim trzeba zadbać o zastosowaniu złotej zasady w tej sytuacji. Nie powinno się używać cienia na powiece o bardziej nasyconej barwie niż sama tęczówka. Może to doprowadzić do przyćmienia oka. Do wygaszenia jego blasku. Istotna rzecz, czyli nakładanie cienia wykonywać ostrożnie. Zawsze przecież można uzupełnić i wzmocnić. Nie rozkładać go także w kierunku łuku brwiowego.
Makijaż ma cieszyć i nic nie powinno się robić na siłę. Jeśli jakiś zestaw nie odpowiada zainteresowanej trzeba szukać alternatyw. Trzeba szukać aż się znajdzie. Zawsze jest jakieś rozwiązanie.
W makijażu ważna jest też scenografia i kostiumy. Co to oznacza? Otóż oznacza to okazję, na która jest przygotowany makijaż.