Szybka świeżość dla włosów

Za chwilę ważne wyjście a Ty nie zdążysz umyć głowy? A może jesteś właśnie na wyjeździe w dzikiej głuszy i nie ma mowy o szybkim prysznicu, o kąpieli nie wspominając, a Twoje włosy domagają się odświeżenia?
Jest na to rada!
Suchy szampon to specyfik który powstał już ponad 40 lat temu, ale dopiero od niedawna zyskuje coraz szersze grono wielbicielek.
Ten kosmetyk jest niezastąpiony w sytuacjach, kiedy nie ma nawet co marzyć o porządnym umyciu głowy, a bardzo zależy nam, żeby włosy odświeżyć i oczyścić.

Co to jest suchy szampon i jak działa?

Pierwsza ważna sprawa – szampon na sucho nie myje włosów i nie może zastąpić tradycyjnego zestawu woda plus szampon. Oczyszczenie, które suchy szampon nam oferuje jest bowiem tylko pozorne – wszystkie zanieczyszczenia, które mamy na włosach nadal tam pozostają, jednak optycznie włosy wyglądają na odświeżone, dzięki warstwie pudrów, która wchłania nagromadzony na włosach łój i sebum, oraz usuwa resztki produktów stylizacyjny, jeśli były użyte.
Odświeżający efekt dają użyte w suchym szamponie skrobie – głównie kukurydziana i ryżowa, które dodatkowo unoszą włosy u nasady, co dodaje im puszystości, dzięki czemu wyglądają na bardziej odświeżone.
A ponieważ głównym problemem, którego chcemy się pozbyć za pomocą suchego szamponu są przetłuszczone włosy, to specyfik ten sprawdza się świetnie, jednak warto pamiętać, że efekt będzie utrzymywał się zaledwie kilka godzin. Nie można potem użyć kosmetyku ponownie, bo nie dość, że efekt będzie co najwyżej mizerny, to zwykle rezultat jest totalnie odwrotny do zamierzonego,
Czasem jednak i to wystarczy, żeby uratować nam wieczór!

O czym nie wolno zapomnieć to fakt, żeby najpóźniej następnego dnia poddać włosy normalnemu myciu, który usunie zarówno wcześniej nagromadzone zanieczyszczenia jak i pudrowe substancje suchego szamponu.

Jak użyć suchego szamponu?

Nawet najlepszy suchy szampon nie pomoże, jeśli nieodpowiednio go użyjemy. Obecnie na rynku możemy znaleźć dwa rodzaje suchych szamponów – w spraju i w pudrze. Różnią się jedynie sposobem aplikacji, natomiast sposób działania pozostaje dokładnie taki sam.
Aby odpowiednio nałożyć suchy szampon i aby efekt był dokładnie taki, jakiego oczekujemy, dobrze podzielić sobie aplikację na kilka kroków.

Najpierw włosy należy dokładnie rozczesać – tylko gładkie, pozbawione kołtunów pasma gwarantują odpowiednie i równomierne rozprowadzenie kosmetyku na włosach.
Jeśli mamy suchy szampon pod postacią spreju, nakładamy go na włosy dokładnie w ten sam sposób, w jaki postępujemy przy aplikacji lakieru do stylizacji włosów. Czyli na początku potrząsamy nim energicznie, a potem, z odległości około 20 cm spryskujemy naszą fryzurę, zaczynając od skóry głowy, przedziałka i grzywki. Składniki zawarte w spreju dokładnie oczyszczą włosy, a nasza fryzura zyska na puszystości i objętości.
W przypadku, gdy nałożymy za dużo preparatu nadmiar możemy usunąć za pomocą zwykłego ręcznika.
Po aplikacji kosmetyku odczekujemy około 5 minut, podczas których nie robimy nic z włosami, w tym czasie aktywne składniki kosmetyku zaczną działać.
Po odczekaniu piciu minut należy jeszcze włosy porządnie wyszczotkować, żeby usunąć z nich nadmiar skrobi i talku, a wraz z nimi zanieczyszczenia, które znajdowały się na włosach.
Warto szczotkować włosy głową w dół, co dodatkowo nada im sprężystości i objętości.
Jeśli nasze włosy po przeprowadzonym zabiegu będą zbyt matowe, możemy spryskać je nabłyszczającym lakierem.

Jak dobrać odpowiedni suchy szampon do naszych włosów?

Na rynku mamy obecnie suche szampony dla różnych rodzajów włosów:
szampon biały przeznaczony jest do jasnych włosów – zarówno tych naturalnych jak i po farbowaniu. W przypadku włosów farbowanych, użycie szamponu pomoże nam zamaskować ciemne odrosty.
Szampony kolorowe można dobrać konkretnie do odcienia swoich włosów. Podobnie jak w przypadku białego szamponu, szampon kolorowy może ukryć brzydki odrost, jeśli jest dobrany stricte pod nasz kolor włosów.
Szampony bezbarwne zaś mogą być stosowane do każdego koloru włosów i nie pozostawiają na nich widocznego osadu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here