Jak dbać o włosy?

Każdy z nas chciałby posiadać zdrowe i piękne włosy. Jest to oczywiście możliwe. Ważne jest jednak to, aby o włosy dbać w sposób właściwy. Niestety bardzo wiele osób o tym zapomina. Wydaje nam się, że wystarczy systematycznie myć włosy. Jest to ważne, ale nie każdy też wie, że to w jaki sposób myjemy włosy też ma ogromne znaczenie.

Pierwszy pytanie jakie wiele osób sobie zadaje brzmi jak często należy myć włosy. Trzeba wiedzieć, że nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Jedni myją włosy codziennie, inni co kilka dni. I jedna i druga sytuacja jest prawidłowa. Wszystko dlatego, że to jak często powinno się myć włosy jest sprawą indywidualną. Każdy z nas posiada bowiem inne włosy. Jedne potrzebują częstszego mycia, a inne rzadszego. Można inaczej powiedzieć, że włosy należy myć wówczas kiedy tego potrzebują. Na przykład kiedy wyglądają na nieświeże lub stają się przetłuszczone. Wówczas włosy oczywiście należy umyć.

Oczywiście do mycia włosów używamy odpowiedniego szamponu. Szampon zawsze musi być odpowiednio dopasowany do skóry głowy oraz stanu włosów. Może być to na przykład szampon do siwych włosów lub szampon do włosów przetłuszczających się. Jest to bardzo ważne. Nie można używać pierwszego lepszego szamponu. Szampon zawsze jak już wspomniano musi być dopasowany do typy włosów i ewentualnie do problemów jakie mamy z włosami.

Bardzo ważna jest także metoda mycia włosów. Bardzo wiele osób popełnia jeden bardzo często błąd. Polega on na nałożeniu na włosy bardzo dużej ilości szamponu. Nie jest prawidłowe. Zbyt duża ilość szamponu może włosom wręcz zaszkodzić. Głowę najlepiej jest myć koniuszkami palców, którym rozmasowujemy głowę. Trzeba bowiem pamiętać, że w myciu nie chodzi o samo mycie włosów, ale przede wszystko o mycie skóry głowy.

Do pielęgnacji włosów bardzo często używane są także różnego rodzaju odżywki. Tak samo jak w przypadku szamponów pamiętać należy o tym, że także odżywki należy dobierać do posiadanego typu włosów. Podstawowym zadaniem odżywek jest regeneracja włosów oraz oraz poprawach ich stanu. Odżywki stosuje się przy każdym myci włosów. Jednak pamiętać należy, że odżywkę zawsze należy nakładać na włosy wilgotne a nie mokre. Po nałożeniu odżywki należy odczekać kilka minut, a następnie dokładnie spłukać. Bardzo ważne jest, aby zrobić do dokładnie. Na włosach nie powinny pozostać żadne resztki odżywki. Wszelkie pozostałości mogą bowiem szkodzić włosom.

Dla bardzo wielu kobiet używanie suszarki czy prostownicy jest czym zupełnie normalnym. Niestety trzeba jednak wiedzieć, że zbyt częste używanie tych przedmiotów może wręcz włosom zaszkodzić. Wszystko dlatego, że zbyt duże ciepło po prostu szkodzi włosom. Włosy nie lubią gorąca. Ważne jest zatem, aby suszarki i prostownicy nie używać zbyt często, a kiedy już to robimy to aby robić to w sposób prawidłowy. Przede wszystkim suszarkę należy trzymać w odległości minimum 20 centymetrów od głowy. Samo suszenie włosów rozpoczynać należy także od najniższego poziomu.

Niezwykle ważne jest także odpowiednie dbanie o włosy zimą. Zimna jest bowiem tą porą roku, która włosom szczególnie prze sprzyja. Wystarczy wymienić tu negatywne działanie mrozu czy noszenie ciasnych czapek. Do tego dodać można także ciepłe, sztuce powietrze w pomieszczenia, które wysusza włosy. Jak temu zaradzić? Jest kilka sposobów. Po pierwsze należy dopasować odpowiednią czapkę. Idealna czapla na zimę to taka, która uszyta jest z dzianiny oraz nie przylega ciasno do głowy.

Jak zatem widać pielęgnacja włosów to nie tylko ich zwykłe mycie. Ważne jest to jak często to robimy oraz w jaki sposób. Zapomnieć nie można także o dobrze odpowiednich szamponów oraz odżywek. Pamiętać należy także o tym co włosom sprzyja a co wpływa na nie negatywnie. Tu mowa choćby o gorącym powietrzu bądź mrozach w zimę. Należy o tym pamiętać i zawsze odpowiednio temu przeciwdziałać. Jeśli tylko będziemy przestrzegać wszystkich tych zasad to z pewnością możemy być pewni tego, że przez długie lata cieszyć będziemy się pięknymi i zdrowymi włosami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here