Kwas młodości

Preparaty z kwasem hialuronowym cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród konsumentek. Substancja ta występuje naturalnie w skórze i wpływa na to, że pozostaje ona gładka, jędrna i napięta. Kwas hialuronowy występujący w warstwach skóry ma zdolność absorbowania wody, dlatego pomaga utrzymać dobre nawilżenie cery. Najwięcej kwasu hialuronowego zawiera skóra młoda. Z wiekiem jego zawartość w skórze spada, dlatego skóra staje się cienka, wysuszona i podatna na uszkodzenia oraz załamania wskutek mimiki.

Kwas hialuronowy występujący w kosmetykach stosowanych zewnętrznie występuje w trzech odmianach: ultracząsteczkowym, małocząsteczkowym i wielkocząsteczkowym. Te dwie pierwsze odmiany mogą przenikać przez warstwę naskórka i polepszać nawilżenie. Wielkocząsteczkowy kwas hialuronowy może nawilżyć jedynie warstwę naskórka. Kwas hialuronowy stosowany w kosmetykach wymaga połączenia go z frakcją olejową, inaczej może wysuszyć skórę.

Preparaty takie używane są również w gabinetach kosmetycznych. Zabieg kwasem hialuronowym można przeprowadzić przy pomocy urządzenia do sonoforezy bądź jonoforezy. Urządzenia takie, emitując ultradźwięki lub odpowiednie jony, polepszają przenikanie cząsteczek kwasu hialuronowego wgłąb skóry. Jest to tak zwana mezoterapia bezigłowa. Po posmarowaniu twarzy lub innego obszaru zabiegowego (szyja, dekolt, dłonie) preparatem z kwasem hialuronowym i dodatkami (peptydy, kolagen, witamina C, komórki macierzyste) kosmetyczka przykłada urządzenie do skóry, dzięki czemu te dobroczynne substancje wnikają do skóry. Po zabiegu kosmetyczka nakłada na skórę maskę, która zamyka pory, a tym samym nawilżenie w skórze. To dobry zabieg lunchowy, ponieważ skóra bezpośrednio po zabiegu jest gładka, nawilżona, promienna, a zmarszczki mniej widoczne. Efekt jest jednak krótkotrwały i wymaga częstego powtarzania.

Sposobem na trwalszy efekt jest zabieg kwasem hialuronowym z przy użyciu nakłuwania. Tutaj wyróżnić można mezoterapię mikroigłową i klasyczną mezoterapię z użyciem igły do iniekcji lub kaniuli. Zabieg kwasem hialuronowym z udziałem dermarollera może wykonać kosmetyczka, a przy zachowaniu ostrożności i uprzednim instruktażu możemy powtarzać go samodzielnie w domu. Dermaroller to wałeczek z igiełkami, którym nakłuwamy skórę, umożliwiając przenikanie preparatów jeszcze głębiej niż ma to miejsce w przypadku mezoterapii bezigłowej. W dodatku mikrouszkodzenia skóry zmuszają ją do intensywnej regeneracji, dzięki czemu blizny, przebarwienia, a nawet zmarszczki znikają.

Kolejny zabieg kwasem hialuronowym to wykonywana przez kosmetologa lub lekarza mezoterapia z użyciem igły do iniekcji. Specjalista wprowadza dedykowany preparat bezpośrednio w skórę. Preparaty do mezoterapii zawierają nieusieciowany kwas hialuronowy, który wiąże wodę w skórze. Może być też wzbogacony o inne, substancje, szczególnie w przypadku preparatów przeznaczonych do skóry pod oczami lub skóry głowy, na przykład wyciągi z roślin, kofeinę, witaminę C. Kwas hialuronowy nieusieciowany ma duże zdolności do wiązania wody, dlatego po zabiegu zaleca się pić co najmniej litr wody. Pomaga to w nawilżeniu skóry. Kwas nieusieciowany szybko jednak ulega degradacji, dlatego zabieg trzeba często powtarzać. Część specjalistów uważa, że regeneracyjny wpływ mezoterapii wiąże się nie z działaniem kwasu, lecz nakłuwaniem skóry, która jest zmuszana w ten sposób do naprawienia się.

Trwały zabieg kwasem hialuronowym to wolumetria z udziałem kwasu usieciowanego. Taki kwas może być mocniej lub słabiej usieciowany, co wpływa na jego trwałość w tkankach. Zwykle utrzymuje się on w skórze od sześciu do nawet dwudziestu czterech miesięcy. Zabieg kwasem hialuronowym usieciowanym przeprowadza specjalista za pomocą igły lub kaniuli, wprowadzając preparat do skóry, tam, gdzie występują ubytki tkanek. W ten sposób możemy zwiększyć objętość ust, policzków, bródki lub nawet poprawić kształt nosa. Kwas usieciowany również wiąże wodę, sprawiając, że skóra w miejscu nakłucia jest sprężysta i lepiej nawilżona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here