Kredki do ust

Konturówki oraz kredki do ust są przez nas właściwie rzadko wykorzystywane na co dzień. Pamiętajmy jednakże, iż zastosowanie konturówki do ust może znamiennie polepszyć wygląd ust, wizualnie je zmniejszyć czy zwiększyć, i również ukształtować ich kształt. Odpowiednio nałożony makijaż ust prezentuje się dobrze na co dzień w biurze, i również na nocne wyjścia. Żeby kredka do ust prezentowała się efektownie, należy ją dobrze dobrać i nałożyć. Jej odcień musi harmonizować z kolorem pomadki lub błyszczyka. Te z kolei powinny być dostosowane do naszego rodzaju urody. Dobierając konturówkę do ust pamiętajmy, iż może się ona różnić od odcienia ust maksymalnie jednym kolorem. W innym przypadku sprawi ona, iż zrobiony przez nas makijaż będzie się przedstawiał trochę tandetnie. Kiedy naszym celem jest wizualne zmniejszenie ust, zaopatrzmy się w kredkę o ton ciemniejszą od barwy szminki. Gdy chcemy z kolei spowodować, aby nasze wargi wyglądały na większe aniżeli w rzeczywistości, dobierzmy konturówkę o kolor jaśniejszą. Należałoby zdawać sobie sprawę z faktu, iż im mocniejszą szminkę lub błyszczyk wybierzemy, tym usteczka będą się wydawały drobniejsze.

Jak dobrać konturówkę do ust?
Konturówka do ust musi przede wszystkim harmonizować z odcieniem pomadki. A szminka z kolei musi być odpowiednio przystosowana do kolorytu skóry oraz rodzaju urody. Konturówka może różnić się od odcienia ust najwyżej jednym kolorem. Niezwykle rzucająca się w oczy konturówka zepsuje wygląd twarzy oraz nada jej nienaturalny, i wręcz tandetny wygląd. Żeby uzyskać wizualne pomniejszenie warg, wybieramy konturówkę o ton ciemniejszą od odcienia pomadki. Żeby uzyskać różny rezultat, więc powiększenie ust – wybieramy konturówkę o ton jaśniejszą aniżeli pomadka. Generalnie rzecz ujmując – im ciemniejsze usta, tym mniejsze się wydają. Jaśniejsze pomadki oraz konturówki pozwolą powiększyć usteczka. Doskonale nada się do powiększania również szczypta błyszczyka na wargach. Do wyboru mamy kredki w standardowej kredce oraz wysuwane. Te standardowe należy temperować, co zwiększa czas przeznaczany na codzienny makijaż.

Jak używać konturówki?
Przy malowaniu ust konturówką, podstawą sukcesu jest właściwe jej zaostrzenie. Bez tego nie ma żadnych szans na dokładne podkreślenie konturu. Pewna ręka nic nie da, gdy końcówka kredki będzie wytarta oraz będzie przypominała końcówkę ołówka po wyczerpującej lekcji geometrii.
Konturówką należy obrysować pełne usteczka. Zaraz któraś z Was pewnie powie, że niekiedy powie, że panują przekonania, iż w wypadku uzupełniania konturu zniekształconego np. przez opryszczkę można zaznaczyć jedynie kawałek. Zgoda, można, jedynie jaki to ma sens? Jeśli już bierzesz kredkę do dłoni, wykonaj makijaż dobrze. Mnóstwo jej na tym nie zużyjesz, nie stracisz także czasu, i przynajmniej osiągniesz doskonały rezultat, a nie jedynie poczucie, iż uzupełniasz braki. Niewątpliwie, iż pigmentacja ust jest nierówna, natomiast zmiany takie jak opryszczka niezwykle psują kontur, lecz konturówka może być widoczna w rozmaitych formach, więc zawsze należałoby postarać się o to, żeby pełne usta były wykończone z równą precyzją. Generalnie konturówkę należy prowadzić po granicy ustalonej przez pigmentację. Na pewno odniesiesz poczucie, iż nie mieścisz się na ustach, lecz to nic – tak właśnie ma działać konturówka, ma powiększać oraz powiększać usta. Gdy idzie o grubość linii, tu nie ma ograniczenia. Możesz poprzestać na cienkiej, lecz możesz także natrzeć linię do wewnątrz opuszką, możesz odcisnąć nadmiar kredki chustką, i chociażby możesz z kredki zrobić zastępnik pomadki lub ową ostatnią utrwalić, ponieważ tenże patent sprawdza się zazwyczaj naprawdę dobrze. Gdy za pierwszym razem nie uda Ci się otrzymać zadowalającego Cię rezultatu, nie zniechęcaj się. Po paru razach będziesz już miała trochę większą wprawę oraz będzie już łatwiej. Dla ułatwienia na starcie, przed wykonaniem linii o odpowiedniej grubości, naszkicuj cieniutki kontur, czy wykonaj go niewielkimi kropkami, po których będziesz prowadzić linię. Pamiętaj żeby kontur czy nadmienione kropki były na tyle delikatne, żeby odpowiednia kreska pokryła je w pełni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here