Błyszczyk do ust

Usta od wieku wieków uchodzą za wzór piękna, i dobrze chronione są wyróżniającym się elementem naszego ciała. Błyszczyk do ust dodaje ustom blasku oraz je nawilża. To doskonały kosmetyk na lato. Błyskawiczny oraz prosty sposób aplikacji (bez wykorzystania lusterka) powoduje, iż błyszczyki mają mnóstwo wielbicielek. Delikatna konsystencja wynagradza chociażby to, iż kosmetyk należy wielokrotnie nakładać, ponieważ nie utrzymuje się na ustach za długo.

Rodzaje błyszczyków
Dostępne są błyszczyki w dużych pudełkach z dozownikiem, tubkach oraz etui. Te ostatnie malujemy palcem. Mogą być jasne czy kolorowe, z tym iż chociażby czerwony błyszczyk nie wygląda na ustach tak szybko, jak pomadka w tym odcieniu. Wybrane zawierają złociste drobinki, jakie ładnie świecą na wargach. Nowością są błyszczyki z dodatkową końcówką, jaką można nałożyć zamknięty w niej żel oczyszczający zęby.

Cechy idealnego błyszczyku do ust
Odpowiedni błyszczyk do ust winien cechować się przede wszystkim efektywnością chodzącą w parze z ceną. Jednakowo istotną zaletą jest wytrzymałość produktu, jaka winna być bezpośrednio uzależniona od jego ceny. Żadna z nas, nabywając produkt z wyższej półki gatunkowo jak również cenowo nie chciałaby nieprzyjemne zawieść się jego jakością oraz wytrzymałością. Jednakowo istotną sprawą jest to, aby odpowiedni błyszczyk do ust nie obciąża ich, nie powoduje przykrego mrowienia, i nie skleja oraz nadto nie nabłyszcza usteczek, dając przy tym samym sztuczny rezultat. Należy także pamiętać o sprawie odżywczej – odpowiedni błyszczyk do ust będzie zawierał jak najmniej substancji syntetycznych, i jak najwięcej naturalnych składników, wyciągów, witamin lub ekstraktów z roślin. Naturalne wyciągi nie jedynie pomogą zadbać nam o atrakcyjny wygląd ust na co dzień, lecz sprawdzą się także zimą, gdy to nasze usta są zwłaszcza narażone na zimno oraz przykry, chłodny wiatr wysuszają oraz narażają nasze usta na niezliczone uszkodzenia, jakie wyglądają brzydko.

Jak działa błyszczyk powiększający usta?
W obecnym czasie dużą popularnością cieszą się środki spektakularnie powiększające usta. Lecz sięgając po owego rodzaju kosmetyki, należy być świadomym procesów ich działania, i również potencjalnych efektów ubocznych. Błyszczyki powiększające usta zawierają bowiem związki powodujące celowe podrażnienie, i w rezultacie powstanie delikatnej opuchlizny ust.

Zawdzięczają to takim składnikom, jak wyciąg z papryczki chilli lub mięty pieprzowej. Powodują one mały obrzęk podkreślający kształt warg. Dla poniektórych rezultat tenże może wykazać się bardzo uciążliwy oraz niewygodny, gdyż towarzyszy mu lekkie mrowienie. Dodatkowo substancje te mogą spowodować podrażnienia skóry ust, jaka jest jednym z najdelikatniejszych fragmentów naszego ciała.

Należy w tym miejscu podkreślić, iż skład rozmaitych typów błyszczyków do ust jest niezwykle zróżnicowany. Ich formuła może zawierać treści o mocnym oddziaływaniu uczulającym, stwarzającym ewentualne niebezpieczeństwo dla zdrowia.

Stosowanie kosmetyków, w jakich skład wchodzą sztuczne substancje aromatyczne oraz smakowe może być groźne – tym bardziej, iż zwykle dostają się one do układu pokarmowego. Wyjątkową uwagę należy zachować w wypadku dzieci oraz nastolatek – błyszczyk jest dla nich wielokrotnie pierwszym kosmetykiem, na używanie jakiego dostają zezwolenie.

Jak nakładać błyszczyk
Połysk podkreśla wady, np. wyschnięty naskórek. Więc wyrównaj wcześniej wargi, masując je delikatną szczotką do zębów, i następnie smarując odżywczym balsamem, np. z miodem. Błyszczyk trzyma się dobrze jedynie na suchych ustach. Nakładaj go systematycznie, niewielkimi powłokami. Gdy wyjdziesz poza kontur ust – nie szkodzi. Uważaj jedynie, żeby nadmiar kosmetyku nie nagromadził się w kącikach ust.

Jak dobrać kolor błyszczyka?
Im ciemniejsze włosy, tym bardziej intensywny może być odcień błyszczyka. Blondynki powinny wybierać błyszczyki w odcieniach czerwonych z akcentem rozświetlającym. Gdy to jasne włosy są naszym największym plusem, lepiej użyć delikatnego odcienia na ustach, aby zbytnio nie przyciągały one uwagi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here