Każdy chłopiec zasługuje na dobry fryz

W dzisiejszych czasach coraz więcej mężczyzn dba o swój wygląd. Noszą dobrze dopasowane ubrania, stylizują brody oraz pamiętają o dobrej fryzurze. To ostatnie potrzebne jest każdemu – dobre uczesanie pozwala podnieść samopoczucie zarówno starszemu panu, jak i młodemu chłopcu, wkraczającemu małymi krokami w dojrzałe życie. Warto pamiętać, że kompleksy dotykają wszystkich, również dzieci – i nie można tego bagatelizować. Jeśli więc dziecko ma potrzebę, aby zmienić swój hairstyle – pomóżmy mu w tym, w razie potrzeby znajdując złoty środek między wizją naszą, zasadami szkoły oraz pomysłem dziecka.

Modne fryzury chłopięce charakteryzują się, oprócz estetyki, praktycznością. Nie są zbyt długie, aby nie przeszkadzały dziecku w codziennych aktywnościach. Nie potrzeba do nich wielu kosmetyków, a nierzadko wystarczy mieć sprawne palce lub grzebień czy szczotkę. Często boki są mocno wygolone oraz wysokie, zwieńczone wyciętym przedziałkiem. Włosy zazwyczaj układa się na bok, rzadziej do przodu lub do tyłu.

6 modnych i praktycznych fryzur dla chłopca

Fade
To krótka fryzura z wysoko podgolonymi bokami. Przejście między górą a tyłem i bokiem jest cieniowane. Stanowi świetną fryzurę chłopięcą ze względu na swoją praktyczność – jest krótka i w zasadzie nie trzeba nic do jej układania. W razie potrzeby wystarczy trochę pasty do włosów. Świetnie sprawdzi się u młodych piłkarzy czy pływaków. Nie będzie jej straszny mecz ani czepek, a w kilka sekund rękami dziecko może przywrócić jej pierwotny kształt, gdyby przypadkiem została zaburzona.

Side part
Ten hairstyle charakteryzuje się wygolonym przedziałkiem, wysoko cieniowanymi bokami oraz czesaniem na bok. W zależności od długości włosów można je czesać na ukos głowy (w bok i do tyłu) lub po prostu w bok. Równie świetnie jak fade nadaje się dla aktywnych chłopców, którzy cenią sobie dobry wygląd oraz praktyczność. Aby utrzymać przedziałek na miejscu przyda się pomada lub pasta i nieco lakieru. Plusem side parta jest jego popularność wśród sportowców – miłośnicy Cristiano Ronaldo czy Antoine’a Griezmanna na pewno ją pokochają.

Irokez
To klasyka wśród chłopięcych fryzur. Jaki młody chłopak nie chciał mieć na swojej głowie pasa postawionych włosów i wygolonych boków, ale rodzice byli przeciwni? Na szczęście dzisiaj podejście do tej fryzury trochę się zliberalizowało. Poza tym można wybrać jej wersję „grzeczniejszą” – nie wygalać boków na „0” i aż do czubka głowy, wprowadzić cieniowanie oraz szerszy pas stawianych włosów. Do tej fryzury konieczna będzie pomada lub guma oraz lakier. Jeżeli dobrze ją utrwalimy, możemy być spokojni o naszą pociechę – fryzura wytrzyma zarówno zajęcia karate jak i cały dzień w szkole.

Crew cut
To nic innego jak popularny „jeżyk”. Nie musi on być jednak nudnym ogoleniem głowy jedną długością maszynki. Warto powiedzieć fryzjerowi, aby uczynił go czymś ciekawszym. Niech wprowadzi cieniowanie między górą a bokami, zostawi dłuższą górę, a może powycina wzorki? Taka wersja „jeżyka” na pewno spodoba się większości chłopców. Jest bardzo praktyczna, w zasadzie nie będzie trzeba jej układać oprócz kilku ruchów palcami, a styl mamy gwarantowany.

Caesar cut
„Cezar” to praktyczna, krótka fryzura, o którą w ogóle nie trzeba się martwić. Włosy zaczesane są do przodu a krótka grzywka, w zależności od preferencji – przycięta na prosto wzdłuż linii czoła lub postrzępiona. Boki z kolei strzyże się krótko, wygala wysoko oraz cieniuje. Jeśli chodzi o kosmetyki to można nałożyć na włosy trochę pasty lub użyć małą ilość lakieru. „Cezara” można dowolnie modyfikować – zostawiać dłuższą lub krótszą górę, dodać przedziałek, wzorki czy zmieniać model grzywki.

Wszystkie wymienione wyżej fryzury są świetnymi propozycjami dla chłopców. Zapewniają komfort noszenia oraz świetnie dopełnią każdy styl, na jaki decyduje się dziecko. Pamiętajmy, aby w trakcie wizyty u fryzjera zapytać o instrukcję układania i upewnić się, że nasza pociecha będzie wiedziała jak zrobić to samodzielnie, gdyby musiała układać fryzurę bez naszej pomocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here