Doklejane rzęsy

Jednym z plusów kobiecości są oczywiście długie, gęste i naturalnie wyglądające rzęsy otaczające oczy oraz czyniące je coraz bardziej wyrazistymi. Panie kochają wyglądać ładnie, podobać się samej sobie oraz innym i czuć się dobrze ze swoim wyglądem. Mnóstwo z nich decyduje się na rozmaitego typu zabiegi upiększające. W ostatnim czasie niezwykle modne stało się przedłużanie rzęs. Dla poniektórych pań jest to temat całkowicie obcy, pozostałe natomiast opanowały wiedzę o nim do doskonałości

Sztuczne rzęsy – dla kogo?
Doklejane rzęsy, to opcja dla pań, jakich naturalne rzęsy są słabe, kruche oraz rzadkie. Dzięki doklejeniu sztucznych rzęs ich oczy prezentują się zdecydowanie lepiej. Należy jednakże znacznie podkreślić, iż nie dla wszystkich kobiet najdoskonalszym wyjściem będzie doklejenie rzęs. Zdecydowanie sztucznych rzęs powinny unikać kobiety z niezwykle zniszczonymi rzęsami, gdyż eliminowanie sztucznych włosów może doprowadzić do zniszczenia naturalnych. Niezwykle istotny jest także fakt, iż zarówno sztuczne rzęsy jak również klej do ich przyklejania mogą wywoływać uczulenie. Więc kobiety mające kłopoty z nadwrażliwością nie powinny po nie sięgać.

Sztuczne rzęsy – w domu bądź w gabinecie kosmetycznym?
Sztuczne rzęsy można doklejać zarówno w domowych warunkach jak również w gabinetach kosmetycznych. W domu najlepiej korzystać z gotowych pasków z rzęsami. Można je zakupić w większości drogerii. Gdy chcesz zrobić zabieg w gabinecie kosmetycznym, wtedy przeważnie kosmetyczka przykleja rzęsy w formie małych kępek czy pojedynczo. Zabieg trwa zdecydowanie dłużej oraz nie należy do tanich, lecz rzęs nie należy usuwać tak szybko.

Przedłużanie oraz zagęszczanie rzęs – techniki
Organizowane przez specjalistów, jakim znane jest przedłużanie oraz zagęszczanie rzęs, szkolenia pozwolą na przybliżenie rzeczonego tematu. Przeważnie kurs przedłużania rzęs z udziałem popularnych kosmetyczek oraz specjalistów organizowany jest w większych miastach, takich jak Wrocław, Kraków, czy Warszawa. Kurs przedłużania rzęs zapewnia uzupełnienie własnej wiedzy o istotne informacje na temat metod przedłużania i nie tylko. Obecnie szczególnie modne są cztery metody: metoda 1:1; 2:1, 3D i Volume Russian style 2D-8D. Każdy z takich zabiegów trwa blisko dwóch godzin. Metoda 1:1 i 2:1 wyróżnia się klejeniem do jednej rzęsy jednej (1:1) lub dwóch (2:1) rzęs sztucznych czy naturalnych. W tenże sposób możliwe jest osiągnięcie niezwykle naturalnego rezultatu. Metoda 3D polega na wizualnym przedłużeniu oraz zagęszczeniu każdej rzęsy przez doklejenie do niej trzech lekkich (zwykle zrobionych z jedwabiu) rzęs. Tymczasem metoda Volume Russian style 2D-8D jest przeznaczona dla osób o naturalnie rzadkich oraz krótkich rzęsach. Dzięki niej możliwe jest osiągnięcie najpełniejszego zagęszczenia bez obciążania naturalnych rzęs.

Czy naturalne rzęsy po zabiegu staną się słabsze?
Przeciwniczki sztucznych rzęs własne stanowisko tłumaczą tym, iż sztuczne rzęsy niszczą naturalne włoski, co powoduje ich silniejszym wypadaniem. Należy mieć świadomość tego, iż każda rzęsa posiada własny wyjątkowy cykl wzrostu oraz niezależnie od tego, czy jest do niej przymocowana sztuczna rzęsa, lub także nie, kiedyś w końcu wypadnie – to zupełnie naturalne. Niewątpliwie mając doczepione rzęsy, tenże ubytek jest zdecydowanie bardziej widoczny w porównaniu do naturalnych rzęs, więc co około 2-3 tygodnie należy umawiać się ze stylistką na uzupełnianie włosków. Na temat kondycji rzęs można napisać więcej: rzęsy mogą stać się zdecydowanie mocniejsze. Jak można to wytłumaczyć? Doczepiane rzęsy nie potrzebują tuszowania, dzięki czemu nasze naturalne włoski nie są narażone na stałe pocieranie ich gazikiem zwilżonym płynem do demakijażu, oraz to powoduje, iż nie są w żaden sposób uszkadzane, i ich cykl życia zdecydowanie się przedłuża.

Czy zabieg jest zupełnie bezpieczny?
Zabieg taki jak przedłużanie rzęs jest zarówno bezpieczny, jak również zupełnie bezbolesny. Do jego wykonywania stosuje się tylko klejów niezagrażających zdrowiu oczu oraz niepowodujących podrażnień lub nadwrażliwości. Dodatkowo substancja klejąca, wbrew ogólnym obawom, nie oddziałuje niekorzystnie na naturalne rzęsy oraz nie niszczy ich budowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here