Farbowanie włosów tutorial

Farbowanie włosów wbrew pozorom nie jest zbyt łatwą czynnością. Konieczne jest zachowanie pewnych wzorców, aby było możliwe należyte wykonanie tego obowiązku. Trzeba pamiętać o tym, że wiele osób decyduje się na koloryzację u fryzjera. Wydaje się to jednak wydatkiem zbędnym, zważywszy na fakt, że włosy można zafarbować także w warunkach domowych. Niezbędne jest jednak odwołanie się do stosownych technik w tym zakresie. I tak pierwszą czynnością, której powinniśmy dopełnić, jest zakup odpowiedniej farby do włosów. Nie warto czynić oszczędności w tym kierunku, bowiem tańsze odpowiedniki cechują się słabą jakością oraz niską trwałością. Zdecydowanie bardziej preferowane są farby pochodzące od uznanych producentów, którzy kreują coraz to nowsze kolory takie jak kasztanowy blond czy płomienna czerwień. Zaznacza się jednak, że barwa powinna być dopasowana do gradientu naszych włosów. Innymi słowy, niezwykle ciężko stać się z brunetki blondynką już po pierwszym farbowaniu włosów. Jest to możliwe jednak wymaga dużych nakładów czasowych oraz cierpliwości.

Gdy posiadamy już optymalny farbowanie włosów tutorial, niezbędne jest przygotowanie stanowiska pracy. I tak konieczny jest zakup fartucha, który będzie zakrywał wszystko oprócz naszej głowy. W sytuacji, gdy nie wyposażyliśmy się w taki artykuł, dobrym rozwiązaniem wydaje się być zarzucenie na siebie jednej ze starych bluzek. Zaznacza się jednak, że warto użyć także materiału do pokrycia krzeseł oraz powierzchni podłogi. Dzięki temu nawet w sytuacji, gdy pojawią się zabarwienia, nie naruszą one struktury mebli czy podłogi. Ważne jest także zakupienie specjalnego czepka na głowę. Ma on dyskretne wypustki, przez które można łatwo przewlec kosmyki włosów. Nie bez znaczenia pozostaje taki artykuł w przypadku, gdy zamierzamy zrobić balejaż lub pasemka. W innej sytuacji można tego zaniechać, jednak trzeba wykazywać się wzmożoną ostrożnością przy nakładaniu profesjonalnej farby do włosów. W każdej jednak sytuacji należy posiadać szczoteczkę, bowiem to za jej pomocą możliwe będzie równomierne nałożenie maści. Przydaje się także wtedy, gdy w obrębie włosów pojawią się grudki. Dzięki zręcznym ruchom można je w bardzo prosty sposób rozprowadzić po powierzchni głowy.

Jeżeli nasze stanowisko pracy jest gotowe, nie pozostaje nam nic innego jak zacząć procedurę farbowania. Preparat należy delikatnie rozprowadzić po czepku lub bezpośrednio na głowie. Należy to robić wnikliwie i możliwie delikatnie. Zdecydowanie zaleca się, aby pomogła nam w tym inna osoba. Dzięki temu nie będziemy musieli przynosić do łazienek wielu luster, które byłyby niezbędne, aby równomiernie rozprowadzić farbę. Gdy preparat został naniesiony, należy dokładnie sprawdzić, czy nie pozostał on na skórze. Ma to ogromne znaczenie, bowiem w innej sytuacji może nam go być ciężko usunąć wtedy, gdy zdąży zaschnąć. Jeżeli korzystamy z czepka, możemy pominąć wyciąganie na jego powierzchnię poszczególnych kosmyków. Dzięki temu pozostaną one w dawnym kolorze. Wiele gospodyń domowych korzysta z takiej możliwości, dzięki czemu osiągają one piorunujący efekt wizualny. Należy jednak mieć na uwadze, że jednolity gradient również wygląda bardzo ciekawie. Wybór pomiędzy tymi wariantami należy pozostawić danej osobie.

Po pomyślnym rozprowadzeniu farby po powierzchni włosów nie pozostaje nam nic innego, jak czekać, aż wyschnie. W zależności od użytego preparatu, konieczny czas oczekiwania to od piętnastu do trzydziestu minut. Problematyczna może okazać się sytuacja, gdy okaże się, że farba nie chce zaschnąć. W takiej sytuacji może okazać się konieczne użycie suszarki. Bardzo ważne jest jednak, aby było to urządzenie wyposażone w regulację strumienia. W innym przypadku niezaschnięta farba może pozostawić plamy. Na ogół jednak nie ma z tym większych problemów. Gdy farba zaschnie, warto jeszcze przez kilkadziesiąt minut nie wychodzić na dwór. Wynika to z faktu, że promienie słoneczne mogą zniwelować uzyskany efekt. Ma to miejsce wtedy, gdy preparat nie został wzbogacony o filtry UV.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here