Czerwony cień do powiek - dla kogo?

Kobiety uwielbiają bawić się makijażem. Dzięki niemu czują się bardziej pewne siebie, co podwyższa ich samoocenę i poprawia nawet ich nastrój. Niektóre z nich tak bardzo przyzwyczaiły się do korzystania ze wszystkich dobrodziejstw kolorowych produktów, że potrafią ich używać nawet wtedy, gdy mają zamiar wyjść do osiedlowego sklepu spożywczego, pójść wyrzucić śmieci lub po prostu pozostać w domu i wypoczywać. Trudno zresztą im się dziwić. Cały świat przekonuje je już od najmłodszych lat do tego, że bez makijażu nie należy pokazywać się innym. Kobieta ma być idealna i to pod każdym względem – nie tylko powinna pracować i robić swoją karierę zawodową, zajmować się domem oraz opiekować się swoim partnerem, ale też powinna w każdej sytuacji prezentować się perfekcyjnie. Makijaż mimo wszystko jest dobrym wynalazkiem dla ludzkości. Dzięki niektórym produktom kobiety ukrywają swoje niedoskonałości, takie jak trądzik, cienie pod oczami lub zmarszczki, a dzięki innym są w stanie akcentować walory swojego wyglądu, podkreślając w sobie to, co uważają za najatrakcyjniejsze. Z makijażem łatwo można jednak przesadzić. Nie zawsze bowiem chociażby taki czerwony cień do powiek będzie pasować do kolorytu skóry i kształtu oczu. Nie jest to bowiem beżowy i uniwersalny kosmetyk, który w każdym przypadku idealnie zgrywa się z odcieniem cery i barwą włosów. Czerwony makijaż oczu został zarezerwowany wyłącznie dla konkretnej grupy kobiet. Które panie mogą więc z niego spokojnie korzystać, a dla których z nich będzie on wręcz zakazany?

Taki czerwony cień pokrywający obie powieki na pewno zwraca na siebie dużą uwagę. Nie da się przejść obok niego obojętnie. Jest wyrazisty i mocny, dlatego nadaje kobiecie nieco drapieżnego i ostrego looku. Warto jednak wspomnieć o tym, że tak mocne barwy jak czerwień, niezależnie od tego, z czym się nie połączy, nigdy nie zaprezentują się naturalnie. Lepiej więc odpuścić sobie stosowanie ich na co dzień, a wykorzystywać je przed ważniejszymi i większymi wyjściami – podczas przygotowywania się do imprezy, spotkania towarzyskiego lub randki w ekskluzywnej restauracji. Czerwony makijaż oczu może świetnie sprawdzić się na tego typu okazjach. Jest bowiem tak ekscentryczny i wyrazisty, że bez trudu zastępuje wszelkie inne dodatki. Prosty strój składający się z czarnej sukienki i wysokich szpilek może wyglądać dość nudno, ale jeśli zakładająca go na siebie kobieta pokryje obie powieki intensywnym czerwonym cieniem, stylizacja już wtedy nabierze mocniejszego charakteru. Z tak efektownych kolorowych kosmetyków należy nauczyć się jednak właściwie korzystać. Nie każdemu będą one bowiem pasować, a źle nałożone na powiekę lub nieodpowiednio zgrane z pozostałymi elementami makijażu mogą przytłoczyć całą buzię i sprawić, że końcowy makijaż zacznie wyglądać zbyt sztucznie.

Kobiety, zwłaszcza te interesujące się modą i urodą, mają tendencję do wybierania kosmetyków, które aktualnie są na topie. Nie zważają na to, czy pasują one do ich wyglądu, koloru włosów bądź karnacji. Jeżeli dany czerwony cień do powiek jest teraz reklamowany we wszystkich modnych czasopismach i polecają go nawet najsłynniejsze użytkowniczki portali społecznościowych, które ceni się za ich wyczucie stylu, na pewno będzie on cieszyć się ogromną sprzedażą. Kobiety zaczną go kupować w hurtowych ilościach. Każda z nich będzie chciała zdobyć to coś, czego używa doceniana przez nią gwiazda, jaką podziwia za jej wygląd. Nie należy jednak tak w stu procentach wzorować się na obowiązujących aktualnie trendach i modach. Nie tylko mocny i intensywny cień może wspaniale podkreślić kolor oczu – kosmetyki tego rodzaju występują w przeróżnych tonacjach i tyczy się to także barwy czerwonej. Jeżeli kobieta nigdy wcześniej jej nie używała, powinna rozpocząć swoją nową przygodę od zakupu cieni w jaśniejszym czerwonym odcieniu. Stopniowo, gdy już zacznie nabierać wprawy, może wybierać coraz to ciemniejsze i bardziej intensywne odcienie. Aż ostatecznie na jej powiekach zagości prawdziwy mocny czerwony cień do powiek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here