Szampon do włosów farbowanych

Mycie włosów to baza ich pielęgnacji – należy z nich usuwać brud, nadmiar łoju, resztki kosmetyków do stylizacji. Dzięki temu włosy oraz skóra głowy mogą „odpoczywać” oraz łatwiej przyswajają elementy wzmacniające. Należy jednakże dokładnie wybierać szampon do typu włosów, ponieważ używając niewłaściwego, można je uszkodzić, pozbawić sprężystości, sprawić, iż będą szybciej się przetłuszczać, i chociażby wychodzić. Na pudełku kosmetyku jest zawsze informacja, czy jest dedykowany do włosów cienkich, farbowanych, z łupieżem itp. Nabywając szampon, należałoby także zwrócić uwagę, czy zawiera elementy wpływające pozytywnie na mieszki włosowe oraz formę włosa. Obecnie substancje powierzchniowo aktywne środka zawierają cząsteczki tłuszczu znajdujące się na włosach oraz odrywają je od ich powierzchni. Pocieraj głowę subtelnie opuszkami palców, rozpocznij od miejsc nad karkiem oraz kieruj się w kierunku czoła oraz skroni. Pamiętaj, aby zwłaszcza dokładnie oczyścić włosy na obrzeżach, w innym razie chociażby tuż po czyszczeniu będą wyglądały nieświeżo.

Włosy lubią głębokie, lecz delikatne mycie
Na co dzień nie zastanawiasz się, w jaki sposób używać szamponu. Następne czynności powtarzasz odruchowo. Należałoby jednakże zwrócić uwagę, czy na pewno wykonujesz je dobrze, ponieważ nieodpowiednie mycie nie służy ani włosom, ani skórze głowy. Rozpocznij od zwilżania głowy wodą. Winna być ciepła, aby dobrze usunęła tłuszcz, lecz nie gorąca, ponieważ takiej nie lubi skóra. Zamiast wylewać szampon prosto na włosy, weź w dłoń małą ilość oraz rozcieńcz wodą, tak aby powstała piana. Dopiero następnie rozłóż ją równo na głowie. Taka kolejność jest istotna – nakładając już rozrobiony szampon, zaoszczędzasz włosom kolejnego tarcia, i poza tym zużywasz mniej kosmetyku.

Czy dobry szampon do włosów farbowanych jest potrzebny?
Bez względu na to, czy koloryzację robisz indywidualnie w domu, lub umawiasz się na wizyty do salonów fryzjerskich, odpowiedni szampon do włosów farbowanych to niezbędnik w twojej łazience. Po malowaniu włosy stają się niezwykle szorstkie, co znaczy, iż potrzebują oraz pochłaniają więcej wody z otoczenia. Nieprawidłowa pielęgnacja może doprowadzić do tego, iż zamiast cieszyć się z nowego odcienia na włosach, będziesz musiała walczyć z ich przesuszeniem oraz puszeniem się. Szampony do włosów malowanych nie jedynie pomagają zadbać o kondycję włosów, lecz także hamują rozmywanie się pigmentu, i tym samym dbają o dłuższe zachowanie się nowego odcienia pasm. Gdy zdecydowałaś się na zmianę odcienia włosów, pamiętaj, iż od owej chwili będą one wymagały wyjątkowej pielęgnacji. Nie starczy wykorzystywanie kosmetyków kupowanych bez uprzedniej oceny składu lub choćby przeczytania etykiety produktu. Aby odnaleźć najodpowiedniejszy szampon do włosów farbowanych, jaki zagwarantuje im zdrowie oraz połysk, musisz wyszukiwać artykuły uwzględniające nie jedynie samą koloryzację, lecz również charakterystyczne cechy włosów. Wszelkie kosmetyki do włosów winnym być dopasowane także do ich rodzaju. Pamiętaj również, iż dobierając artykuł czyszczący, wcale nie musisz decydować się na drogi, specjalistyczny szampon do włosów farbowanych. Właściwie każda marka kosmetyczna ma na rynku linię artykułów dedykowanych tylko do włosów po koloryzacji. Niezależnie od własnych finansów możesz odnaleźć coś, co spełni wszelkie twoje wymagania.

Jak dobrać najlepszy szampon do włosów farbowanych?
W zależności od tego, jaki masz rodzaj włosów. Nie wszelkie włosy po farbowaniu wyglądają tak samo, nie każde wymagają tego samego. Bez względu na jakość farby, jakiej wykorzystujesz do koloryzacji, włoski będą na pewno wymagać większego zwilżenia, lecz prócz tego powinnaś zwrócić także uwagę na takie rzeczy, jak odcień, rodzaj czy forma włosów. Powszechne szampony myjące są po prostu mało skuteczne. Odpowiedni szampon do włosów farbowanych oraz przetłuszczających się winien zawierać elementy pochłaniające tłuszcz u nasady, i równocześnie takie, jakie będą zalewać włosy od co najmniej połowy ich długości. Dzięki temu zapobiegniesz przesuszenia włosów na całkowitej ich długości. To istotna porada również dla osób, jakie mają kłopot ze zniszczonymi oraz suchymi końcówkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here