Zmiana fryzury

Zapewne każdego z nas dopadła kiedyś myśl, że czas zmienić coś w swoim życiu, wyprowadzić jakieś zmiany i poczuć się świeżo. Mówi się, że kobiety zaczynają zmiany od zmiany swojej fryzury. Choć jest to dosyć żartobliwe stwierdzenie, to jednak często ma wiele wspólnego z prawdą i faktycznie – należy przyznać rację, że tak wygląda rzeczywistość. Kobiety zaczynają zmiany od zmiany samych siebie. Wydaje się to jednak niegłupie i takie zachowanie ma sporo sensu.

Wiele mówi się na temat tego, że aby poczuć się dobrze z innymi, należy najpierw poczuć się wystarczająco dobrze ze sobą. Zanim zacznie się wprowadzać zmiany we wszystkim dookoła siebie, należy wprowadzić te zmiany najpierw w sobie. Każdy z nas inaczej ocenia zmiany, które chciałby wprowadzić w swoim życiu. Dla jednego celem, by poczuć się lepiej z samym sobą, a w późniejszym czasie z otoczeniem, będzie zmiana wizerunku, zdrowe odżywianie, dieta, siłownia, czy chociażby zdanie sobie sprawy ze swoich wad i rozpoczęcie pracy nad nimi, a dla innego priorytetem będzie odświeżenie swojego wyglądu. I choć zwykle używa się tutaj właśnie kobiecego przykładu, to jednak oczywiście istnieją również panowie, którzy tak samo jak panie – chcą poczuć się ze sobą lepiej i przez poczucie się ze sobą lepiej rozumieją zmianę fryzury.

Dodatkowo zmiana fryzury poniekąd oswaja nas ze zmianami. Często nie jest to aż tak inwazyjna zmiana ze wszystkich, które chcemy wprowadzić, więc wykonuje się ją jako pierwszą. To poniekąd może nas oswoić z samą zmianą. Pokazać, że zmiana to nie jest coś złego, coś, czego powinniśmy się obawiać i przed czym warto się stresować. Wręcz przeciwnie – przyjęło się, że zmiany z reguły są dobre. Nawet, jeśli sama zmiana nie okaże się najlepszym pomysłem, to sam zamysł jest doskonały, bo w życiu chodzi właśnie o to, by możliwie najbardziej z niego czerpać. Sam fakt, że zauważamy problem i zastanawiamy się nad zmianą przyzwyczajeń, sposobu życia, odżywiania, czy też – prozaicznie – wyglądu, jest fantastyczny. Nie jesteśmy bowiem w stanie się rozwijać, jeśli nie będziemy zmieniać swojego życia i dostosowywać go do swoich potrzeb. Kto w końcu lepiej wie, czego pragniemy i o czym marzymy, niż my sami?

Tak więc zmiana fryzury wydaje się być dla wielu pierwszym krokiem do zmian, które na nas czekają.

Bywa, że po zmianie fryzury nie jesteśmy początkowo zadowoleni z efektu pracy fryzjera. Wydaje nam się, że wyglądamy głupio, obco, a ludzie na ulicy będą wytykać nas palcami, śmiejąc się pod nosem z naszej nowej fryzury. Często się jednak okazuje, że martwimy się i stresujemy zupełnie niepotrzebnie, bo musimy pamiętać, że nie wszystkie zmiany jesteśmy w stanie zaakceptować od razu. Czasem, aby dostrzec, że dana zmiana była dobra potrzebujemy nieco więcej czasu. Przy zmianie fryzury z reguły jest to kwestia oswojenia się z nowym wyglądem. Nic dziwnego, że czujemy się dziwnie i obco w nowej fryzurze, jeśli przez bardzo długi czas nasz wygląd był zupełnie inny niż po transformacji.

Jednak aby być możliwie najbardziej zadowolonym z efektów, należy wybrać odpowiedniego fryzjera, który ewidentnie zna się na swoim fachu. Nie jest również powiedziane, że mamy obowiązek przyjść do fryzjera z gotowym pomysłem na nową fryzurę. Oczywiście, jeśli jest jakaś fryzura, która nam się podoba, to warto umówić się na konsultację z fryzjerem i przedyskutować, czy będzie nam pasowała i warto podejść do tego z pokorą i posłuchać specjalistę. Fryzjer nigdy nie będzie chciał dla nas źle i warto pamiętać, że fryzjerstwo jest swego rodzaju sztuką i pracownik salonu z pewnością chętnie nam doradzi i opowie o swojej wizji naszej nowej fryzury. Fryzjerzy na co dzień zajmują się takimi rzeczami i jeśli są naprawdę kompetentni, to nie będą mieli problemu z pomocą i doradzeniem.

Oczywiście, zdjęcie fryzury, która nam się podoba wcale nie jest konieczne. Możemy również umówić się do fryzjera na konsultację, a ten dobierze dla nas odpowiedni typ uczesania i kolorystykę. Najważniejsze, to zaufać człowiekowi, który zna się na swojej pracy i uwierzyć, że wie, co robi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here