Top 5 fryzur męskich z grzywką

Czasami bywa tak, że geny płatają nam figle i w darze od matki natury dostajemy zakola albo wysokie czoło. Innymi razy nudzi nam się odsłanianie całej twarzy i wolimy wyglądać jak grzeczni mężczyźni, którym nie w głowie figle. Fryzura jest bowiem uniwersalnym środkiem do maskowania niedoskonałości oraz pokazywania siebie. Grzywka to element, który do niedawna był kojarzony źle. Mężczyźni uważali ją za zniewieściałą i nieodpowiednią dla prawdziwych samców alfa. Praktyka pokazuje jednak, że obyczaje się zmieniają. Pogląd na grzywki wśród mężczyzn zliberalizował się i teraz coraz więcej panów decyduje się na grzywkę – w celach maskujących bądź dla zmiany.

Grzywka to świetne narzędzie do zmiany wizerunku. Zakrywanie czoła od razu sprawia, że wyglądamy łagodniej. W połączeniu z nieco dłuższymi bokami efekt ten się potęguje. Jest jednak kilka rzeczy, o których wypada pamiętać, zanim zdecydujemy się na fryzurę z zasłoniętym czołem.

Po pierwsze – zawsze dopasowuj fryzurę do kształtu twarzy

Nie jest odkryciem, że złe uczesanie potrafi sprawić, że zamiast wzbudzać zachwyt wpędzamy ludzi w ciche zażenowanie. Nie inaczej jest z grzywką. Jeżeli masz kilka nadprogramowych kilogramów lub naturalnie okrągłą twarz – poważnie się zastanów, czy taka fryzura jest dla Ciebie. Jeszcze bardziej zaokrągli Ci ona bowiem twarz. Może lepiej byłoby zdecydować się na zaczes w bok lub tył?

Po drugie – pomyśl, czy aby na pewno pasuje ona do wyrazu Twojej twarzy

Jeżeli masz twarz rasowego mężczyzny, której bliżej do Jean-Claude Van Damme’a niż Justine’a Biebera, to najpierw zdecyduj, czy wolisz ją jeszcze „wyostrzyć”, czy może nieco złagodzić. Taka fryzura na prawdziwie męskiej twarzy może dać ciekawy efekt, ale czasami lepiej pójść w stronę klasyki.

Po trzecie – popatrz na wiek

Wiek jest czymś, co definiuje społeczne przyzwolenie na różne rzeczy. Oczywiście – nie przejmuj się innymi i noś to, co Ci się podoba, nie urażając jednak przy tym społeczeństwa. Pamiętaj niemniej, że w wieku 50 lat „wolno” Ci trochę mniej, niż w wieku 20. Dlatego jeżeli nadal masz bujne, gęste włosy, a bliżej Ci do emerytury niż wejścia w dorosłe życie – uważaj na efekt komizmu wywołany młodzieńczą fryzurą u mężczyzny w słusznym wieku.

Po czwarte – maskowanie zakoli nie zawsze działa

Jeżeli motywacją dla Ciebie do fryzury z grzywką jest posiadanie zakoli, musisz wiedzieć, że ten patent nie zawsze działa. Czasami bywa tak, że wszelakie fryzury męskie z grzywką nie dadzą pożądanego rezultatu, ponieważ włosów jest za mało, a zakola mogą być za duże. Może lepiej będzie ściąć się na łyso?

Top 5 męskich fryzur z grzywką

Classic Fringe
To nic innego jak zapuszczona góra rzucona do przodu oraz stosunkowo długie boki. Na lato możesz skrócić boki, zostawiając długą górę. Warto jest postrzępić grzywkę, aby nie wyglądała ona jak „wycięta od garnka”. Do utrwalenia fryzury w razie potrzeby użyj lakieru.

Classic Side-Swept Fringe
Jest to zaczes, w którym góra oraz boki są stosunkowo długie, a grzywka zachodzi na czoło, kładąc się na nie bokiem. Warto zastosować tutaj lakier, aby nie opadała ona na oczy.

Caesar
„Cezar” charakteryzuje się krótką, prostą grzywką, przystrzyżoną maszynką oraz wycieniowanymi bokami. W celu dodania nieco ekstrawagancji można pokusić się o przedziałek lub inne elementy związane z wygalaniem. Nie potrzeba tutaj żadnych utrwalaczy.

Longer Length With Full Fringe
Długie boki, swobodnie zwisające za uszy oraz góra opadająca na czoło to definicja tej fryzury. Potrzeba do niej cierpliwości, bowiem czas zapuszczania jest stosunkowo długi, a mycie nie tak proste jak w przypadku choćby Caesara.

Side-Parted Fringe With Short Sides
Hybryda idealna na cieplejsze okresy roku. Boki są dość wysoko wygolone i wycieniowane, z kolei góra jest długa i czesze się ją w bok. Grzywka nachodzi bokiem na czoło podobnie jak w przypadku drugiej fryzury tego zestawienia. Warto pokusić się o przedziałek, który doda jej nieco charakteru. Przyda się tutaj pasta do włosów i lakier, aby utrwalić fryzurę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here