Zalecane fryzury przy twarzy kwadratowej

Fryzury twarz kwadratowa
W przypadku twarzy w kształcie kwadratu pasują:
1. Asymetryczne fryzury i elementy: grzywka, przecinanie (asymetryczne linie optycznie zwężają rogi);
2. Łukowate grzywki, które wizualnie okrążają kanciaste linie kwadratowego typu twarzy;
3. Fryzury z pasmami na twarzy;
4. Przy kwadratowej twarzy, fale są świetnym rozwiązaniem.
5. Przy kwadratowej twarzy z wysokim czołem zalecana jest gęsta grzywka.
Główna zasada: zamknij i zaokrąglij rogi, zbliżając wzrokowo do owalu.
W przypadku takiego typu nie pasują fryzury:
Najczęstszy błąd: włosy, otwierające kąciki kwadratowej twarzy.
1. Graficzne fryzury i fryzury o gęstym kroju na wysokości brody. Będą podkreślać ostre rysy twarzy;
2. Loki nie są zalecane dla dziewcząt o typie kwadratowym twarzy;
3. Bardzo krótkie fryzury całkowicie osłonią twarz, a kwadratowe cechy natychmiast będą zauważalne;
4. Zebrane włosy.
Kwadratowy kształt twarzy charakteryzuje się niemal jednakową szerokością kości policzkowych i czoła. W tym przypadku dolna część często ma bardzo wyraźne kontury, co nadaje szczęce pewną masywność. Linia podbródka może być prawie prosta z bardzo ostrymi kątami. Pomimo tego, że istnieje wiele fryzur na świecie, które pasują do twarzy kwadratowej, wciąż istnieją pewne momenty, które powinny być brane pod uwagę przy wyborze odpowiedniej fryzury.
Idealna fryzura dla kobiet, które lubią wyglądać elegancko, jest wydłużony bob.
Asymetria jest pożądana dla tego typu osób. Wydłużony bob może dopełniać się eleganckimi i romantycznymi falami. Takie strzyżenie może akcentować uwagę na pięknych kościach policzkowych, a falujące włosy wizualnie łagodzą osty dół twarzy.
Jeśli chodzi o grzywkę, praktycznie nie ma ograniczeń, z wyjątkiem prostych, gęstych grzyw, które podkreślą kwadrat. Ponadto, grzywka z przedziałem z boku wygląda dobrze, dodaje miękkości i lekkości obrazu.
Średnia długości pasują kaskadowe fryzury. Kaskadowe fryzury wyglądają niesamowicie, równoważąc nadmierną wyrazistość twarzy, czyniąc ją gładką. Najlepiej przecinać najkrótsze pasma w okolicy kości policzkowych, a następnie przesuwać dalej wzdłuż włosów po linii wzrostu.
Przedstawicielki twarzy kwadratowej z długimi włosami mają dużo więcej szczęścia niż inne kobiety. Długie pasma nie zepsują harmonijnego obrazu, zwłaszcza jeśli opadną na ramiona miękkimi falami. Fale świetlne zawsze przydadzą się w tym przypadku, ponieważ stworzą prawdziwie romantyczny wygląd. Warto pamiętać tylko, że fale muszą rozpoczynać się od środka, aby elegancko oprawić kości policzkowe przy pomocy lekkich nici.
W przypadku kwadratowej twarzy niełatwo znaleźć odpowiednią krótką fryzurę. Ważną zasadą do naśladowania jest trzymanie się asymetrii. Dlatego krótkie fryzury są możliwe tylko wtedy, gdy występuje długa, skośna grzywka lub wyraźna asymetria włosów po obu stronach.

Nieodpowiednie fryzury do kwadratu o kształcie twarzy
Praktycznie wszystkie ultra krótkie fryzury są przeciwwskazane dla dziewcząt o kwadratowym kształcie.
Niesłusznie osłaniają twarz, akcentując uwagę na negatywnych cechach.
Nie zaleca się, aby długość włosów była do brody, niezależnie od wyglądu fryzury. Faktem jest, że taka fryzura będzie tylko jeszcze bardziej podkreślać twardą linię dolnej części twarzy.
Gwiazdy o kwadratowej twarzy
Większość gwiazd Hollywoodu ma kwadratową twarz. Pomimo tego, nie wszystkie gwiazdy udaje się uniknąć klasycznych błędów przy wyborze fryzury. Olivia Wilde jest jedną z tych, którzy mają kwadratową twarz.
W większości przypadków dziewczyna z powodzeniem wybiera włosy, wykazując się doskonałym smakiem i poczuciem własnej wartości. Aktorka bardzo lubi długie włosy i często uzupełnia ich fale świetlne, które zaczynają się od środka. Dodatkowo umiejętnie podnosi grzywkę, która zawsze zmiękcza jej wizerunek, czyniąc ją bardziej romantyczną. Jednak niektóre fryzury można nazwać nieskuteczne, gdy aktorka w pełni otwiera jej twarz, koncentrując się na wyraźnej linii podbródka i wyraźnych kościach policzkowych.
Kolejny uznany standard kobiecego piękna-Angelina Jolie. Aktorka często błyszczy wspaniałymi fryzurami, preferując eleganckie długie loki. Jednak ze względu na jedną z ról musiała pojawić się z płaskim grubym hukiem i prostymi włosami. I choć ta fryzura mocno podkreślała kształt twarzy, wizerunek aktorki nie pogorszył się.
Niesławna blondynka Paris Hilton jest również właścicielem kwadratu. Dziewczynka nosiła nie tylko długie włosy o różnej długości, ale także preferowaną fryzurę z jasnym asymetrią. Jednak nie mogła uniknąć błędu, gdy wybrała długość podbródka cztery na cztery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here