Wiek kobiet

Wiek XXI to czasy, w których kobiety w prawie wszystkich państwach na świecie zdołały wywalczyć sobie jakieś prawa. Przez wieki płeć piękna była odsuwana od zdobywania wiedzy i życia politycznego, a rola kobiet była bardzo mocno nakreślona – zajmowanie się domem i potomstwem. Nawet ubiór, uczesanie włosów były narzucone przez społeczeństwo a kobieta, która się wyróżniała była piętnowana. Idealnym przykładem może być tutaj postać Jagny z „Chłopów” Władysława Reymonta.

Te czasy na szczęście już minęły. Kobiety określane często jako „słaba płeć” pokazały swoją siłę. Zaczęły nosić spodnie, uczyć się, walczyć o prawo do głosu w wyborach i interesować się zawodami, które uważano do tej pory za typowo męskie.

Doprowadziło to do tego, że obecnie kobiety mają bardzo duży wybór i wpływ na swoje życie zawodowe i rodzinne, a także na swój wygląd.

Obecnie z wyglądem można bardzo mocno eksperymentować. Być może w Polsce w mniejszych miasteczkach, czy wsiach kobieta z kolorowym irokezem na głowie, tatuażami i ostrym makijażem wzbudziłaby zainteresowanie lub oburzenie, ale w Europie zachodniej społeczność już bardziej przywykła do takiego stylu bycia.
Nie oznacza to rzecz jasna tego, że dzięki wolności jaką mamy w XXI wszystkie kobiety decydują się na takie odważne stylizacje – po prostu, jeżeli chcą to mogą właśnie tak wyglądać i nikt im tego nie zabroni.

Najczęściej Panie chętnie korzystają z wszelkich ofert salonów kosmetycznych. Chodzi tutaj o zabiegi odprężające, oczyszczające lub upiększające. Co salony mają w ofercie?
Dla pań z problemami skórnymi dostępne są przeróżne zabiegi oczyszczające twarz z pryszczy i zaskórniaków. Skorzystać można także z laserowej depilacji ciała, jeżeli kobieta ma dość golenia się co tydzień, a pragnie zachować gładką skórę.
Dla mam, które podczas ciąży nabawiły się bardzo niechcianych rozstępów coraz więcej salonów oferuje ich laserowe usuwanie.

Do rzeczy upiększających można zaliczyć nakładanie sztucznych rzęs. W tej kwestii bardzo liczą się umiejętności kosmetyczki, gdyż ważne jest, aby te sztuczne rzęsy nie wyglądały śmiesznie lecz robiły piorunujące wrażenie, tak jak rzęsy pań pokazywanych w reklamach. Bardzo popularne jest korzystanie z usług stylistki paznokci, która za pomocą specjalnych lakierów (hybrydy czy akrylu) potrafi zdziałać na paznokciach cuda, które utrzymają się przez bardzo długi czas – zarówno na dłoniach, jak i na stopach.

Zdecydowanie salony kosmetyczne to raj dla pań (chociaż nawet panowie zaczynają coraz odważniej z nich korzystać), lecz nie wolno zapomnieć o zawodzie fryzjera, który też idzie do przodu.
Zabiegi jakimi się interesują kobiety to na przykład keratynowe odżywanie włosów, którego skutkiem ubocznym jest efekt idealnie prostych włosów nawet przez dwa miesiące. Oczywiście w dalszym ciągu u fryzjera wykonuje się wszystkie podstawowe zabiegi takie jak farbowanie włosów. Mimo że półki w sklepach uginają się pod ofertami przeróżnych farb do włosów to przecież niebieska farba do włosów nie może być tak prosta do nałożenia i osiągnięcia odpowiedniego efektu.

Największą rewolucję z pewnością zrobiła medycyna estetyczna – czyli wszelkie operacje plastyczne. Teraz każdy może sprawić, że jego pośladki będą jędrne i bardziej uniesione, brzuch bardziej płaski, cięcie w talii większe, biust bardziej obfity, usta większe, noc bardziej idealny, uszy mniej odstające a twarz pozbawiona zmarszczek. Brzmi trochę przerażająco, ale to są osiągnięcia dzisiejszej medycyny. Tak na prawdę, w tych czasach nawet można zdecydować się na to, że nie chce się być już kobietą i za pomocą odpowiedniej operacji zmienić płeć.

XXI wiek z pewnością można określić jako szalony, ale także jako wiek, w którym prawie wszystkie kobiety osiągnęły już to czego pragnęły od zawsze. Prawie wszystkie, bo sytuacja kobiet w krajach arabskich wciąż jest trudna, więc nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki za to, by rewolucja dobiegła do końca i w każdym zakątku świata kobiety miały równie wiele swobody co dzisiejsze Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here