Makijaż dzienny - jak wykonać go prawidłowo?

Perfekcyjne wykonanie makijażu składa się z kilku etapów. Dla kobiet wprawionych w codzienne wykonywanie makijażu, jest to sprawa bardzo prosta, natomiast dla osób, które dopiero zaczynają „przygodę” z makijażem, większość czynności może sprawiać trudności, a źle wykonany makijaż przy użyciu nieprawidłowych kosmetyków może nas niestety oszpecić. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek jak wykonać perfekcyjny makijaż dzienny.
Makijaż dzienny ma za zadanie pokreślić naszą naturalną urodę, dlatego powinna nam towarzyszyć zasada, że im mniej kosmetyków użyjemy tym lepiej. Musimy przez cały dzień wyglądać świeżo. Ciężki makijaż, będzie sprawiał, że nasza twarz będzie wyglądała na zmęczoną.
Zacznijmy od początku. W pierwszej kolejności musimy zadbać o naszą cerę. To znaczy, że przed przystąpieniem do wykonania makijażu musimy skórę twarzy dokładnie oczyścić z zanieczyszczeń oraz użyć kremu, który jest odpowiedni do typu naszej cery. Nie możemy dopuścić do sytuacji, że nałożymy makijaż na twarz z zanieczyszczeniami, ponieważ jeśli będą się znajdować na naszej twarzy przez cały dzień, to zaczną się na naszej twarzy pojawiać niedoskonałości, czego nie chce żadna z nas.
Jeśli skóra naszej twarzy jest już oczyszczona oraz posmarowana kremem możemy przystąpić do kolejnej czynności, którą jest nałożenie bazy pod makijaż. Bazy pod makijaż występują w kilku wariantach. W drogerii znajdziemy następujące bazy pod makijaż: wygładzającą, rozświetlającą, redukującą zaczerwienienia i zmniejszające widoczność niedoskonałości. Jeśli występuje u nas kilka problemów możemy skorzystać z bazy uniwersalnej. Bazy nie tylko pomagają ukryć problemy naszej cery, lecz również przedłużają trwałość naszego makijażu.
Po nałożeniu bazy przystępujemy do nałożenia podkładu. W wyborze idealnego podkładu najlepiej skorzystać z pomocy personelu pracującego w drogerii lub kosmetyczki. Kolor podkładu musi być idealnie dopasowany do naszej karnacji. Zbyt jasny lub zbyt ciemny podkład może zniweczyć cały makijaż. W zbyt ciemnym uzyskamy efekt maski, gdzie będzie bardzo widoczne przejście pomiędzy makijażem, a nasza naturalną skórą. W zbyt jasnym będziemy wyglądać blado i nienaturalnie. Dodatkowo zbyt ciemny puder sprawia, że wyglądamy dużo starzej, co nie jest pożądanym efektem.
Oprócz koloru podkładu bardzo ważną kwestia jest jego przeznaczenie. Podkłady podobnie jak kremy do twarzy są przeznaczone do różnych rodzai skóry, mamy podkłady do cery suchej, tłustej oraz mieszanej. Aby nie wyrządzić sobie krzywdy czytajmy zawsze przeznaczeni podkładu.
Po nałożeniu podkładu, możemy go utrwalić sypkim pudrem, zawsze w kolorze o ton jaśniejszym lub bezbarwnym. Dzięki temu zabiegowi nie tylko przedłużymy trwałość makijażu, lecz także nie dopuścimy do tego, że nasza twarz będzie się świecić.
W następnych krokach nakładamy róż do policzków oraz bronzer do twarzy.
Do wykonania makijażu dziennego najlepiej jest korzystać z różu, który jest bardzo delikatny oraz jasny. Dzięki temu uzyskamy efekt rozjaśnionej, świeżej oraz zdrowej skóry. Róż nakładamy w okolicach kości policzkowych, ale w bardzo delikatny sposób, tak aby nie wyglądać jak lalki ze sklepowych półek.
Bronzer do twarzy służy nam przede wszystkim do tego aby nasza skóra wyglądała na delikatnie muśniętą słońcem, a dodatkowo możemy nim konturować naszą twarz. Nakładamy go również w niewielkiej ilości w okolice kości policzkowych, kości żuchwy oraz na czole.
Jeśli mamy za sobą wszystkie wyżej wymienione etapy, to możemy przystąpić do podkreślenia naszych brwi oraz rzęs. Do brwi wystarczy kredka lub pomada ze specjalnie ściętym pędzelkiem, który pozwoli nam na precyzyjną aplikacje kosmetyku. Nie jest to element makijażu dla osób początkujących. Malowanie rzęs jest sprawą dużo łatwiejszą. wystarczy dobrej jakości tusz do rzęs. Najlepiej jest tuszować rzęsy przynajmniej dwukrotnie.
Na koniec ulubiony błyszczyk lub pomadka do ust i makijaż gotowy. Do makijażu dziennego, do pracy, starajmy się używać pomadek i błyszczyków w delikatnych odcieniach, czerwienie zostawmy sobie na wieczorowe wyjścia.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala17/domains/guzikcidotego.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here