Prostownice fryzjerskie

Prostownica jest niezastąpionym narzędziem dla wszystkich miłośniczek wygładzania włosów! Proste włosy wyglądają pięknie oraz schludnie, lecz nie każda dziewczyna może się pochwalić naturalnie prostymi włosami. Kobiety o falowanych czy kręconych pasmach muszą zainwestować w doskonałej klasy prostownicę. Jej dobór wbrew pozorom jest niezwykle skomplikowany, ponieważ najistotniejszym parametrem jest to, aby prostownica była bezpieczna dla włosów.

Prostownica do włosów – nowa bądź używana?
Większość pań decyduje się na zakup nowej prostownicy, co nie zawsze jest najdoskonalszym wyborem. Dobra prostownica, więc taka dzięki której osiągniemy upragniony rezultat bez uszkodzenia struktury włosa, nie kosztuje mało. A my, pragnąc obowiązkowo mieć nowoczesny sprzęt, decydujemy się na jego tańszą (oraz wielokrotnie dużo słabszą) wersję. Więc należałoby się zastanowić nad zakupem fachowej, markowej, lecz używanej prostownicy. Należy jedynie wiedzieć jak się do tego zabrać.

Prostownice fryzjerskie lub zwyczajne
Najtańszą prostownicę można zakupić za 20 zł, lecz prócz efektu lekkiego „wyprasowania” włosów nie ma on za dużo korzyści. Pierwsze, zwyczajne prostownice miały metaliczne płytki, jakie nagrzewały się do niezwykle wysokich temperatur oraz dosłownie niszczyły włosy. Już kilkukrotne wykorzystanie takiej prostownicy powodowało, iż zamiast idealnej fryzury na głowie miałyśmy spaloną oraz spuszoną głowę, jakiej nie dało się niczym poskromić. Takie prostownice odchodzą obecnie do lamusa, i na ich miejsce wytwarza się jeszcze nowocześniejszy sprzęt, jaki ma nie jedynie stylizować, lecz także chronić włosy.

Moc prostownicy – jaka najlepsza?
Od mocy prostownicy zależy przede wszystkim, jak szybko będzie ona gotowa do pracy po uruchomieniu. Tutaj podstawowa reguła jest zatem prosta – im większa moc, tym szybciej prostownica będzie się ogrzewać. W ogromnym przybliżeniu można przyjąć, iż odpowiednia prostownica o mocy 170W będzie zdolna do pracy w przeciągu kilkunastu sekund. Niedroga prostownica o mocy 30-40W będzie wymagać na to chociażby paru minut. Niby różnica mała, lecz jak śpieszymy się wcześnie do pracy, to te parę minut ma znaczenie.

Co daje prostownica z jonizacją?
Na sklepowych półkach napotkamy prostownice zaopatrzone w funkcje jonizacji. Prostownica z jonizacją pozwoli przede wszystkim łatwiej zamykać łuski włosów. Dzięki temu są one silniejsze, mniej kruche oraz pełne blasku. Lecz to nie koniec dobrych wiadomości. Mnóstwo osób skarży się na elektryzowanie się włosów. Jonizacja pomaga radzić sobie z owym kłopotem. Włosy, jakie nie elektryzują się, układają się niewątpliwie łatwiej.

Regulacja temperatury
Ludzkie włosy różnią się pomiędzy sobą nie jedynie budową, lecz także wytrzymałością i wrażliwością na stylizację. Każdy typ włosów winien być prostowany w innej temperaturze. W jednym wypadku włosy można wyprostować w temperaturze 100 stopni Celsjusza, w drugich tylko 200 stopni zapewnia właściwy rezultat. Więc także doskonała prostownica winna obowiązkowo mieć termostat, dzięki któremu dopasujemy właściwą temperaturę. Im mniejsza będzie, tym włosy bezpieczniejsze, i rezultat prostowania subtelniejszy. Prostownice bez możliwości regulowania temperatury zwykle dają naszym włosom naturalny, cieplny „strzał”, jaki szybko je wysusza oraz niszczy.

Szerokość płytek
Jeśli idzie o płytki to ważny jest nie jedynie materiał, z jakich są one zrobione, lecz także ich wielkość. Zastanawiając się nad tym, jak szerokie płytki dobrać, należy wziąć pod uwagę długość swoich włosów. Mało osób o tym wie, lecz prostownicę można stosować również do tworzenia loków! Jeśli prostownica ma służyć również jako lokówka lub być wykorzystywana do krótkich oraz delikatnych włosów, najlepsze będą płytki wąskie (15-25 mm). Tymczasem osoby, jakie urządzenia chcą używać jedynie do prostowania włosów, powinny zdecydować się na typ z trochę większymi płytkami (25-35 mm), jakie natychmiast wygładzą włosy. Lecz taką prostownicą właściwie żadnych loków nie stworzymy. Należałoby pamiętać, iż przy pomocy najszerszych prostownic na rynku (ponad 35 mm) ciężko będzie nam prostować włosy tuż przy skórze głowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here