Kudzu

Dlaczego warto sięgnąć po korzeń kudzu? Jakie ma właściwości? Jakie schorzenia niweluje? Pora przyjrzeć się bliżej działaniu tej rośliny.

Kudzu – chwilowa moda?

Trudno zaprzeczyć, że naturalne formy terapii są dzisiaj bardzo modne. Co chwilę nowy produkt jest wynoszony na piedestał jako ten, dzięki któremu można się wyleczyć z wielu schorzeń. W przypadku kudzu trendy jednak łączą się ze skutecznością stosowania. Roślina ta już dawno była używana w medycynie chińskiej jako środek niwelujący uciążliwe dolegliwości. Warto więc skorzystać z jej dobrodziejstw.

W czym pomaga stosowanie rośliny? Kudzu właściwości

Zakres działania kudzu jest bardzo szeroki, bowiem stosowanie go może być pomocne zarówno w leczeniu grypy i przeziębienia, jak i poważniejszych schorzeń. Łagodzi migreny i niepożądane objawy ze strony układu pokarmowego. Przyczynia się również do zmniejszenia symptomów alergii i dolegliwości ze strony układu oddechowego, a także wspomaga leczenie cukrzycy i nadciśnienia. Wykazuje też działanie protekcyjne przeciwko rozwojowi chorób serca i niektórych nowotworów (np. raka prostaty).

Na uwagę zasługują właściwości przyczyniające się do wspomagania leczenia uzależnienia od alkoholu. Badania dowiodły, że stosowanie kudzu (pierwsze efekty można zauważyć już po 7 dniach) pozwala zapobiec zatruciu alkoholem oraz zmniejszyć przyswajanie go. W takich wynikach upatruje się także nadziei dla wspomagania leczenia innych uzależnień (np. od tytoniu lub od narkotyków).

Gdzie i w jakiej formie można kupić korzeń kudzu?

Suplementy z kudzu można dostać między innymi w aptekach, zielarniach oraz w sklepach ze zdrową żywnością. Bez problemu da się je kupić je zarówno w formie tabletek lub kapsułek, jak i nalewek i proszku (jest to sproszkowany korzeń kudzu). Szeroka dostępność i wielość wyboru produktów pozwala dobrać coś idealnego dla siebie.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania kudzu?

Kudzu właściwości posiada różne i zazwyczaj okazują się one bardzo pomocne w zwalczaniu wielu schorzeń. Należy jednak zachować ostrożność w jego stosowaniu, bowiem istnieją pewne przeciwwskazania do przyjmowania go. Po pierwsze, nie zaleca się zażywania go przez kobiety w ciąży i karmiące. Po drugie, może wywołać objawy niepożądane u ludzi z zaburzeniami hormonalnymi oraz u przyjmujących leki przeciwzakrzepowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here