Palety plastikowe

Plastikowe palety zyskały w ciągu ostatnich lat niemałą popularność. Dzieje się tak za sprawą kilku zalet, które sprawiają, że mają one wielką przewagą, nad równie popularnymi paletami drewnianymi. Przede wszystkim jest to zwiększona wytrzymałość, przy jednoczesnej mniejszej wadze, możliwość łatwiejszego utrzymania czystości, czy niższy koszt transportu. Warto przyjrzeć się tej kwestii nieco bliżej.

Europalety plastikowe są o wiele trwalsze

Najważniejszą zaletą europalet plastikowych jest ich wysoka trwałość. W porównaniu z paletami wykonanymi z drewna, plastikowe palety są nie tylko bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale również mniej podatne na działanie szkodliwych substancji. Ważna jest również to, że nie szkodzi im wysoka wilgotność. Dzięki temu mogą być bez żadnego problemu przechowywane na zewnątrz. Warto w tym miejscu również wspomnieć, że europalety plastikowe są przy tym znacznie lżejsze od tradycyjnych palet drewnianych.

Plastikowe palety są nieco tańsze w transporcie

Mniejsza waga palet z tworzyw sztucznych przekłada się na niższe koszty ich transportu. Należy pamiętać, że spora część transportów, to przewozy samych palet, na przykład do zakładów produkcyjnych, w których umieszczony będzie na nich towar. W takim przypadku niższa waga pojedynczej palety przekłada się na ogromną różnicę w wadze całego ładunku, a to z kolei powoduje zmniejszenie zużycia paliwa. W przypadku jednego transportu różnica może być niewielka, jednak w perspektywie czasu jest ona bardzo wyraźna i prowadzi do sporych oszczędności dla przedsiębiorstwa, które zdecydowało się na Palety plastikowe.

Europalety plastikowe a higiena

Plastikowe palety mogą być bez najmniejszego problemu myte bieżącą wodą z dodatkiem detergentów. Ważne jest również to, że można je łatwo dezynfekować. W wielu branżach ma to ogromne znacznie. Dlatego też przy przewozie lekarstw, kosmetyków, produktów mięsnych i nabiału używa się już prawie wyłącznie palet wykonanych z tworzyw sztucznych.

Czy palety plastikowe są nieekologiczne?

Przekonanie, że wszystko, co plastikowe jest nieekologiczne, nie ma wielkiego sensu, choć wiele osób właśnie tak sądzi. W przypadku palet najważniejsza jest trwałość. Europalety plastikowe służyć mogą o wiele dłużej, niż drewniane, dzięki czemu zapotrzebowanie na ich produkcję jest znacznie mniejsze, a to przekłada się na mniejsze zużycie cennych zasobów naturalnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here