krem z filtrem do twarzy

Krem z filtrem zabezpiecza przed konsekwencjami przebywania na słońcu. Krem z filtrem stanowi oparcie w ochronie przed wczesnymi zmarszczkami, poparzeniami słonecznymi, przebarwieniami, i chociażby rakiem skóry. Nim zdecydujesz się na wczasy na plaży, dobierz zatem właściwy krem z filtrem.

Jak stosować krem z filtrem do twarzy?
Po pierwsze: zawsze na końcu. Wpierw pielęgnacja, następnie filtry. Nim zatem nałożysz na twarz krem z filtrem, musisz zrobić całą ranną rutynę pielęgnacyjną. A więc: umyć twarz, nałożyć serum oraz kosmetyk nawadniający, i właśnie następnie krem z filtrem. Na samym końcu robimy makijaż. Chyba, iż używamy filtrów w formie mgiełki ochronnej, czy kremów kolorowych z ochroną SPF. Inna sprawa to stosowanie filtrów w przeciągu dnia. Chociażby najwyższa dostępna osłona przeciwsłoneczna nie starcza nam na pełny dzień. Dobre wyjście to powtórne nałożenie kosmetyku z filtrem po paru godzinach od pierwszej aplikacji. Większość z nas nie robi tego ze względu na makijaż, lecz jest parę sposobów, jakie mogą nam uprościć sprawę. Po pierwsze z odsieczą nadchodzą wszystkiego typu mgiełki z filtrem, jakie przeważnie można bez obaw stosować na makijaż. Gdy wolisz stosować kremu ochronnego, zastosuj prosty trik: rano połącz własny ulubiony podkład oraz krem z filtrem, tworząc własny indywidualny krem BB o doskonale dopasowanym kolorze. Dzięki temu, w przeciągu dnia będziesz mogła bez obaw dodać inną powierzchnię osłony przeciwsłonecznej. Jest też jedna istotna sprawa. Większość z nas wykorzystuje kremy z filtrem tylko na urlopie. Jednak słońce działa na nas również w normalne dni – chociażby te pochmurne i nie jedynie latem. Należałoby zatem pamiętać o filtrach także na co dzień.

Krem z filtrem: jak przygotować skórę do opalania?
Nim wyjdziesz po letnią opaleniznę, możesz przygotować skórę do słońca, pobudzając ją od środka. Z takich właściwości szczególnie popularny jest beta-karoten, więc zwykła prowitamina A. Zbiera się w najgłębszej warstwie osadu i działa jak prawdziwy protektor słoneczny, chroniąc skórę odpowiednią przed promieniami UV. Równocześnie zwiększa syntezę melaniny oraz nadaje skórze piękny odcień naturalnej opalenizny, i dodatkowo obniża ilość szkodliwych wolnych rodników, jakie występują pod wpływem słońca. Zabezpiecza także włókna kolagenowe oraz tym samym zapobiega pojawieniu się odsłonecznych zmarszczek.

Kurację musisz rozpocząć wystarczająco wcześnie, przynajmniej 2–3 tygodnie przed wyjazdem na urlop, aby beta-karoten zdążył zebrać się w komórkach naskórka. Najlepiej dobierz środek, jaki zawiera także pozostałe witaminy i minerały wpływające pozytywnie na skórę (m.in. witaminę C, E, biotynę, cynk).

Na co zwrócić uwagę, kiedy kupujemy produkt z filtrem przeciwsłonecznym?
Szczególnie widoczną informacją na produkcie jest faktor ochrony przed światłem słonecznym oraz mnóstwo osób źle uważa, iż jeśli faktor SPF jest duży, należy zakupić dokładnie tenże artykuł. Każdy filtr przeciwsłoneczny na świecie ma współczynnik SPF, jaki pokazuje siłę oraz okres ochrony przed słońcem. Jednakże na efektywność produktu oddziałują także pozostałe elementy, takie jak pływanie oraz pocenie się. Produkty wszechstronne gwarantują ochronę nie jedynie przed światłem UVB lecz także – co jest jednakowo istotne – przeciwdziałają niekorzystnemu oddziaływaniu światła UVA. Więc należy dobrać artykuł, jaki zagwarantuje także ochronę przed UVA. Kolejną ważną cechą jest wodoodporność i stąd filtry wodoodporne są zalecane na plażę.

Powtórne nałożenie produktu
Nie starczy nałożyć kosmetyk z filtrem, kiedy dotrzemy na plażę. Musisz od czasu do czasu nakładać go znów, żeby zagwarantować właściwą ochronę przed słońcem, w zależności od wskaźnika SPF. Poleca się powtórne nałożenie produktu po kąpieli czy chociażby podczas zwiedzania miasta. Powinnaś jednakże zrezygnować z kąpieli słonecznych pomiędzy godziną 11 oraz 15, chociażby gdy masz najlepszy filtr przeciwsłoneczny. Pamiętaj o tym, iż twoim najistotniejszym celem – prócz wybrania stosownego produktu – jest przeciwdziałanie wczesnemu starzeniu się skóry i rakowi skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here