Dobry puder w kamieniu

O makijażu i związanych z nim akcesoriach i szkoleniach można rozmawiać godzinami. jest to temat, który dla wiele kobiet jest ważny. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem wiele z nas lubi się upiększać i nawet jeśli wiąże się to z koniecznością robienia zakupów w drogerii co jakiś czas i wydawania na to pieniędzy. Panie lubią malować się codziennie, ale bywają takie, które w ogóle tego nie robią. Niektóre mają kosmetyczki pełne specyfików i akcesoriów do makijażu. Zdarza się, że ich łazienki przypominają salon kosmetyczny, w którym jest mnóstwo klientek, a tak naprawdę ich użytkowniczką jest jedna osoba. Ktoś mógłby spytać, po co jednaj kobiecie 10 pędzli? Faktycznie jest to co najmniej dziwne, ale nie możemy zabronić malować się tym paniom, dla których jest to coś istotnego. Wiele z nich tylko wtedy dobrze się czuje, kiedy są pomalowane i dobrze ubrane, w innym wypadku, tracą swoją pewność siebie. Wiele zależy od tego jakie mają podejście do spędzania czasu.

Niektórym dziewczynom po prostu szkoda czasu na malowanie się, przeszkadza im to w funkcjonowaniu, dlatego pozwalają sobie na naturalność, również trzeba to uszanować i pamiętać o tym, że każda kobieta jest piękna. Są okazje, na które wręcz makijaż jest obowiązkowy. Bo czy wyobrażamy sobie pannę młodą bez makijażu. Lub czy jest stosowne, żeby an jakąś okazję, gdzie obowiązkowe są stroje wieczorowe, przyjść bez makijażu czy jakiejkolwiek pielęgnacji twarzy. Chyba nie do końca. Niektóre panie męczą się podczas takich uroczystości. Oczywiście lepiej by było, gdyby dostosowały się do trochę odmiennego wizerunku. Przecież taki makijaż nie musi być spektakularny. Może na początek warto zacząć od bardzo delikatnego zarysowania brwi, ale chodziłoby tylko o to, żeby podkreślić ich kształt i zrobić to kolorem bardzo podobnym do naturalnych włosków, w przeciwnym wypadku, będą one wyglądały bardzo komiczne i efekt okaże się przerysowany.

Również dobrym pomysłem jest używanie delikatnego tuszu do rzęs. Kreska na oku i cienie na powiekach to może być już za dużo dla kobiet, które nigdy się nie malują bo nie widzą takiej potrzeby.
Ważne jest odpowiednie dobranie podkładu. Jeśli wybierzemy delikatną formułę, w ogóle nie będziemy go na sobie czuły. Jest to świetny sposób na elegancki wygląd i nieskazitelną cerę. Podkład dobrze jest przypudrować.

Dobry puder w kamieniu nie musi być drogi. Można wybrać taki, który ma najlepsze opinie w internecie. Są dziewczyny, które zawsze wystawiają swoje opinie o produktach. Ma to wielką zaletę, ponieważ pozwala innym użytkowniczkom dokonać wyboru. Okazuje się on łatwiejszy. Dobry podkład, który przypudrujemy będzie świetnie wyglądał i długo się utrzymywał, jeśli wybierzemy delikatna jego formułę,nasz wygląd będzie bardzo promienny, następnie można użyć różu i rozświetlacza, a dla niektórych wielbiciel opalenizny i konturowania twarzy przyda się bronzer. Trzeba jednak umiejętnie go nałożyć i nie przesadzić z ilością, ponieważ może się okazać, ze wyglądamy karykaturalnie. Lepiej oszczędzić sobie obciach i nałożyć mniej produktu, zwłaszcza jeśli nie mamy pewności, jak on będzie się zachowywał winnym świetle. Czasem też nie mamy możliwości pomalować się w świetle dziennym. Makijaż wygląda przy żarówkach znacznie inaczej niż przy dziennym świetle. Warto o tym pamiętać i dobierać takie kolory, które nam pasują.

Po co właściwie pudrować twarz? otóż sam podkład może się zważyć w niektórych miejscach, w lustrze może być to niewidoczne, ale dla oka naszych rozmówców będzie to zauważalny efekt. Warto więc używać pudru i właściwie nie da się go użyć zbyt wiele, zbędna jego ilość osypie się z naszej twarzy. Jest też tak, że puder niweluje świecenie się twarzy. To sprawia, że bardzo korzystnie wychodzimy na zdjęciach, nadaje on cerze jednolitego koloru, ale i tak trzeba pamiętać, że to podkład jest najważniejszy. Jeśli podkład będzie kiepsko dobrany kolorystycznie, żaden nawet najlepszy puder tego nie uratuje. Trzeba więc pamiętać o hierarchii i priorytetach, a także uważać, by nie używać zbyt wielu kosmetyków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here