Jak wybrać odpowiednią poduszkę do spania

Dbając o jakość swojego snu, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Jedną z nich jest wybór właściwej poduszki – jeśli ta będzie złej jakości, źle dopasowana do pozycji snu, mogą pojawić się bóle kręgosłupa i niepotrzebne wybudzenia. Jaką poduszkę wybrać? Gdzie szukać pościeli wysokiej jakości?

Co ma wpływ na komfort nocnego wypoczynku?

O jakości snu decyduje wiele czynników. Zmagając się z bezsennością czy problemami z częstymi wybudzeniami, warto przyjrzeć się kilku detalom.Przede wszystkim warto wprowadzić codzienną wieczorną rutynę. Przez około 2 godziny przed snem powstrzymać się od korzystania z telefonu czy komputera, zrezygnować z oglądania telewizji – niebieskie światło wytwarzane przez te urządzenia pobudza mózg i skutecznie utrudnia zasypianie. Dobrze jest też przewietrzyć pomieszczenie, przygotować sobie relaksującą kąpiel czy rozpylić w sypialni olejek lawendowy. Bardzo duży wpływ na komfort snu i zdrowie mają odpowiedni materac oraz poduszka. Muszą być dopasowane do postawy, a poduszka także do pozycji, w której dana osoba śpi najczęściej.

Jakie kryteria wziąć pod uwagę, wybierając poduszkę do spania?

Źle dopasowana poduszka powoduje, że szyja i kręgosłup są ułożone w nienaturalny sposób. W efekcie człowiek czuje się niekomfortowo, ma problemy z zasypianiem. Po jakimś czasie spania na źle dobranej poduszce mogą pojawić się silne bóle karku czy pleców. Kupując pościel, najlepiej stawiać na wysoką jakość, wybierając produkty renomowanych producentów. Poduszka powinna dopasowywać się do kształtu ciała, mieć reagujące na ruch wypełnienie. Kształtem musi być dopasowana do pozycji przyjmowanej przez osobę w trakcie snu – inna dla śpiącego na plecach, inna dla śpiącego na brzuchu. W sklepach dostępne są również poduszki uniwersalne.

Poduszki antystres – gwarancja udanego wypoczynku

Szukając wygodnej, wytrzymałej poduszki, warto zwrócić uwagę na tak zwane poduszki antystres. Te są bardzo wygodne, idealnie dopasowują się do kształtu ciała, nie wbijają się w nie, nadają się dla śpiących w dowolnej pozycji. Idealnie sprawdzą się zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci.Antystresowe poduszki mają miękkie, reagujące na ruch wypełnienie, które jednocześnie jest bardzo trwałe i nie tracie z czasem swoich właściwości. Tego typu akcesoria ułatwiają zasypianie, zmniejszają ilość wybudzeń, są polecane zwłaszcza osobom, które zmagają się z bezsennością. Poduszka antrystres pomoże przyjąć wygodną postawę i skróci czas zasypiania.

Poduszki antystres dostępne są w ofercie vegehome.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here