Henna rzęs przed i po

Każda kobieta lubi zadbać o siebie i swój wygląd. Jest to nie tylko coś, co sprawia dużo przyjemności, ale także pozwala na to, aby można było czuć się pewnym i zadowolonym z tego jak się wygląda na co dzień. Dlatego też od wieków już kobiety wyszukiwały coraz to nowsze sposoby na to, aby zmieniać swój wygląd, a także pielęgnować i podkreślać wszelkie swoje atuty.
Wśród wielu sposobów na to, aby podkreślić swoją urodę, jednym z najstarszych na pewno jest makijaż. Makijażu używano nawet w starożytnym Egipcie i to znacznie częściej i lepiej niż można by się tego spodziewać po tak starej cywilizacji, oddalonej od współczesnej technologii. Makijaż zazwyczaj był używany aby podkreślić usta, a także obramować oczy, tym samym uwydatniając ich piękno. Niekiedy też używano różnego rodzaju innych sposobów, które były bardziej długotrwałe w swoim działaniu niż zwykłe kosmetyki. Wśród tych sposobów na pewno należy wymienić hennę, która jest znana od stuleci i wciąż posiada wiele fanów w dzisiejszych czasach.
Czym tak naprawdę jest henna? Jest to barwnik roślinny, który jest produkowany z jednej bardzo cennej rośliny jaką jest lawsonia bezbronna. Liście tej rośliny pełne są barwników, a po sproszkowaniu i ich ugotowaniu w wodzie, można z nich pozyskać czystą hennę, gotową do użycia. Jest to metoda używana od naprawdę wielu stuleci.
Henna znana była, tak jak już wcześniej wspomniano, już nawet w starożytnym Egipcie, gdzie zazwyczaj używano jej po to, aby tworzyć w miarę trwałe rysunki na skórze. Choć nie nadawała się ona na permanentne tatuaże, henna wciąż jest na tyle trwałym barwnikiem, że utrzymuje się przez wiele tygodni, powoli blednąc.
Poza tymczasowymi tatuażami, henna miała jednak znacznie więcej użyć w kosmetyce. Jest ona bowiem równie dobra w barwieniu włosów co gdy chodzi o skórę. Używano jej do malowania paznokci, włosów, brwi, a także i rzęs. Jako, że jest to substancja w pełni naturalna, nie pozostawiała ona takich zniszczeń jak obecne farby do włosów, powszechnie stosowane i pod wieloma względami niebezpieczne chemicznie.
Z tego też powodu, że coraz więcej osób niechętnie sięga po kosmetyki produkowane na bazie czystych chemikaliów, henna w ostatnich czasach ponownie wraca do łaski. Na włosów utrzymuje się ona stosunkowo długo, bo nawet do trzech tygodni. Jest to zatem bardzo dobra i o wiele zdrowsza alternatywa względem wielu innych, dostępnych na rynku kosmetyków. Jednakże poza farbowaniem włosów na głowie, mniej doceniane wciąż są korzyści farbowania henną rzęs.
Henna rzęs przed i po zabiegu pokazuje, że jest to naprawdę dobry sposób na to, aby podkreślić rzęsy, ich długość, a także ich grubość i gęstość. Co więcej, w ten sposób można w wielu przypadkach uniknąć użycia mascary, która niepotrzebnie obciąża rzęsy, często przyspieszając ich wypadanie. Pod wieloma względami zatem, henna stanowi znacznie bezpieczniejszy dla zdrowa środek kosmetyczny i można go śmiało używać przez wiele lat, bez obawy że będzie powodować zniszczenia, lub nagle przestanie działać.
Henna rzęs przed i po wykonaniu całego zabiegu może się utrzymywać jeszcze dłużej niż stosowanie henny do włosów na głowie. Rzęsy bowiem nie mają aż tak częstego kontaktu z wodą i różnego rodzaju środkami takimi jak szampony, przez co barwniki zawarte w hennie mogą zostać na swoim miejscu przez znacznie dłuższy czas. Jeżeli ktokolwiek jest zainteresowany tym jak wygląda henna rzęs przed i po, wystarczy uruchomić swoją przeglądarkę internetową i bez problemu znajdzie się odpowiedzi na swoje pytania. Wiele osób udostępnia bowiem swoje zdjęcia przed i po zabiegiem, tym samym dając przykłady dla innych, że henna rzęs to naprawdę dobry pomysł.
Większość osób bez problemu toleruje hennę, jednakże przed jej użyciem należy wykonać test na skórze, tym samym upewniając się, że nie ma żadnych przeciwwskazań alergicznych przed użyciem henny. Zazwyczaj jednak alergie tego typu są bardzo rzadkie, dlatego też nie ma się o co martwić. Henna rzęs to naprawdę dobry sposób aby zadbać o swoje rzęsy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here