Fioletowa farba do włosów - jak ją wybrać?

Na co koniecznie musimy zwrócić uwagę, kiedy rozważamy zakup fioletowej farby do włosów? Prawdą jest, że farbowanie włosów, staje się coraz bardziej powszechne, zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. Musimy jednak wiedzieć, na co koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli rzeczywiście chcemy we właściwy sposób pofarbować włosy, np. na fioletowo. Czy każdemu będzie pasował ten kolor? Jak się okazuje, nie jest to takie oczywiste, jak mogłoby się początkowo wydawać. Na co zatem należy zwrócić największą uwagę, kiedy wybieramy fioletową farbę do włosów? Czynników jest wiele. W naszym poniższym artykule, postaramy się omówić te najważniejsze.

Przede wszystkim – zastanów się, czy rzeczywiście fioletowy kolor włosów będzie Ci pasował

To, od czego musimy zacząć nasze rozważania, jeśli chodzi o farbowanie włosów, to przede wszystkim kwestia związana z tym, czy faktycznie taki kolor włosów będzie nam pasował. Nie każdy rodzaj karnacji będzie dobrze wyglądał, jeśli zapewnimy mu oprawę w postaci fioletowych włosów. Oczywiście bardzo dużo zależy tutaj od tego, o jakim odcieniu tego koloru mówimy. Jednakże fioletowa farba do włosów, to zakup, na który nie każdy może się zdecydować. Jeśli bowiem mamy bardzo jasną karnację, ciemny odcień fioletu, nie będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. Z kolei te jaśniejsze – nie zawsze wychodzą tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Co zatem należy zrobić, jeśli rzeczywiście chcemy pofarbować włosy na fioletowo, ale nasza karnacja jest zbyt jasna? W przypadku kobiet, rozwiązanie jest bardzo proste: wystarczy, że nieco przyciemnimy oprawę naszych oczu. Makijaż, podkreślone brwi i rzęsy – i gotowe. W przypadku mężczyzn, bo także nie możemy wykluczyć tego, że mężczyźni farbują włosy, sprawa już nie jest taka prosta. Warto jest jednak wiedzieć, że kiedy zdecydujemy się na zakup fioletowej farby, zawsze jesteśmy w stanie nieco ją rozjaśnić, jeśli okaże się ona zbyt ciemna. Takie zabiegi kosmetyczne jednak lepiej jest powierzyć profesjonaliście. Fryzjer, będzie wiedział, jakich kosmetyków używać, aby rzeczywiście nasze włosy wyglądały dobrze i przy okazji – nie zostały nadmiernie zniszczone.

Krok drugi – farbowanie

Kiedy jednak wybierzemy już odpowiednią dla naszych włosów farbę, warto zastanowić się, w jaki sposób najlepiej przygotować włosy do farbowania. Jedną z najlepszych metod, jeśli o to chodzi, jest farbowanie włosów, które nie są świeżo umyte. Lekko przetłuszczone włosy, farbuje się zdecydowanie łatwiej i co najważniejsze – efektywniej! Musimy bowiem wiedzieć, że jeśli chodzi o to, jak „przyjmuje się” farba, to zdecydowanie lepiej farbowanie włosów wychodzi na lekko przetłuszczonych. Farba dobrze się wchłonie, a kolor będzie intensywny. Takie działanie jest też bardzo wygodne, ponieważ kiedy będziemy spłukiwać farbę, zawsze możemy od razu umyć włosy, a także odpowiednio je modelować. Tak też najczęściej postępują fryzjerzy.

Farbowanie włosów na fioletowo – samemu czy u fryzjera?

Ostatnią kwestią, którą warto jest poruszyć przy okazji mówienia o farbowaniu włosów na fioletowo, jest to, gdzie taki zabieg kosmetyczny najlepiej wykonać. Samodzielne farbowanie włosów, niemalże zawsze niesie za sobą pewne problemy. Musimy przede wszystkim umieć to robić. Kolejna kwestia, to ta związana z dokładnością jeśli chodzi o samodzielne położenie przez nas farby na włosy. Jeśli mamy pewność, że będziemy w stanie taki zabieg samodzielnie wykonać, nic nie stoi na przeszkodzie, aby się go podjąć. Co jednak w sytuacji, kiedy nie wiemy, jak samodzielnie farbować włosy? Tutaj jest jedno rozwiązanie, które zapewni nam komfort, jeśli chodzi o ten rodzaj zabiegu kosmetycznego. Jeśli chcemy pofarbować włosy dokładnie a przy tym nie namęczyć się za bardzo, najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u fryzjera. Mamy wówczas pewność, że nasze włosy zostaną pofarbowane profesjonalnie i dokładnie, a co najważniejsze: na naszej skórze nie pojawią się plamy farby, które są bardzo trudne do usunięcia. To wygodne i w pełni profesjonalne rozwiązanie, jeśli chodzi o farbowanie włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here