Czy noszenie peruki może być niebezpieczne?

0
2432

Nie jest  tajemnicą, iż odpowiednio dopasowana peruka może nam dodać uroku i sprawić, że poczujemy się w swoim ciele o wiele lepiej niż miało to miejsce do tej pory. Stwierdzenie to jest szczególnie prawdziwe jeżeli zdecydujemy się na wyrób w pełni spersonalizowany, a więc dostosowany w najmniejszym detalu do naszych preferencji. Klienci wyroby takie przyrównują często do ulubionych kapci, które nakładają z rana i w o których istnieniu zapominają, bowiem są one dopasowane wręcz perfekcyjnie, gwarantując całkowity komfort noszenia. Podobna sytuacja może mieć miejsce w sytuacji, gdy zdecydują się Państwo nabyć wyrób naturalny lub syntetyczny w naszym salonie – zostanie on wykonany zgodnie z Państwa oczekiwaniami i preferencjami, a następnie będą Państwo mogli go ewentualnie zmodyfikować podczas serii przymiarek, kiedy to pod okiem specjalistów będą Państwo mogli określić czy przygotowany wyrób odpowiednio dopasowuje się do głowy oraz czy jego rozmiary są w każdym miejscu optymalne.

Po zakończeniu przymiarek i zabraniu ze sobą peruki do domu zapewne nie będą Państwo mogli się oprzeć pokusie, by zakładać ją na wszelkie możliwe okazje lub też po prostu nosić ją bez przerwy, ewentualnie zsuwając ją z głowy wyłącznie przed udaniem się na spoczynek. Naszym zdaniem nie ma w tym zupełnie nic złego, jednakże niektórzy z naszych klientów zgłaszają obawy i pytają, czy zbyt częste noszenie peruki nie poskutkuje problemami zdrowotnymi, takimi jak na przykład ból głowy czy też przecieranie się naturalnych włosów w miejscach, w których baza wyrobu styka się ze skórą.

Pragniemy w ramach tego artykułu uspokoić wszystkich czytelników i poinformować ich, że nawet w sytuacji, gdy nie będą oni chcieli zdejmować peruki na noc, to nie będzie ona miała negatywnego wpływu na kondycję skóry głowy oraz fryzury, jako że zarówno sama baza jak i pasemka mocowane do niej powstają na bazie materiałów w stu procentach hipoalergicznych, a więc nie powodujących jakichkolwiek podrażnień czy reakcji alergicznych. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że we wszystkich bazach dostępnych w naszym salonie wykonywane są niewielkie otwory, przez które skóra może oddychać, a także które służą do usuwania na zewnątrz nadmiaru potu, łoju czy też kosmetyków, których używamy do codziennej pielęgnacji naszego produktu.

Jeżeli zależy Państwu na pełnym bezpieczeństwie i braku ewentualnego dyskomfortu, perukę mogą Państwo zdejmować w momencie, kiedy wiedzą Państwo, że nie będą Państwo w danym dniu wychodzić z domu. Będzie to także idealny moment, by produkt poddać dokładnemu oczyszczaniu, a dodatkowo umyć skórę głowy i nanieść na nią odżywczą maseczkę, co z pewnością wynagrodzi naszej fryzurze konieczność spędzania większości czasu pod baza wykonaną z akrylu lub monofilamentu.  Zaniedbanie takiego rytuału nie grozi jednakże jakimikolwiek problemami natury zdrowotnej, co potwierdzić mogą zatrudnieni w naszym zakładzie specjaliści – wystarczy że ich Państwo o to zagadną podczas kolejnej wizyty w naszym przybytku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here