Odzież używana- dlaczego warto kupować

Kiedyś kupowanie odzieży używanej kojarzyło się z marginesem społecznym i z czymś, czego należy się wstydzić. Osoby, które zaopatrywały się w second-handzie były wytykane palcami i wyśmiewane- traktowane jak tak zwaną biedotę. Na całe szczęście czasy się zmieniły a dziś kupowanie w tak zwanych lumpeksach to nie powód do wstydu a sposób na życie.

Dlaczego ciuch używany, a nie nowy?

Przemysł tekstylny to jeden z najpotężniejszych przemysłów na świecie, który produkuje bardzo duże ilości odpadów i zużywa ogromne ilości wody. Kupowanie odzieży z drugiej ręki jest więc ekologiczne i przyczynia się do zmniejszania zapotrzebowania na nowe ciuchy a co za tym idzie, zmniejszenia zużywania surowców do ich produkcji. Jest to jeden z kroków pomagających dbać o środowisko i naszą planetę. Drugą sprawą jest oczywiście ekonomiczność. W sklepach, które handlują odzieżą używaną można dostać świetne ubrania między innymi renomowanych marek, dobrej jakości w bardzo dobrej cenie.

Idąc do popularnej sieciówki płacimy za ubranie mocno zawyżoną cenę. Często koszt produkcji jest dużo niższy a osoby produkujące ubranie zarabiają na tym niewiele. Płacąc więc za towar na sklepowych półkach płacimy głównie za markę. W second-handach nie dość, że uda nam się kupić markowe ciuchy za dużo niższe pieniądze to jeszcze często w określone dni są specjalne promocje, które pozwolą zaoszczędzić jeszcze więcej. Odzież używana jest sprowadzana z całego świata a wśród nich bywają ubrania zaprojektowane przez znanych projektantów, czyli lumpeks równa się fajne i modne ubranie za niewielkie pieniądze.

Moda zatacza koło.

Oglądając zdjęcia z dzieciństwa rodziców można dostrzec pewne podobieństwa w stylu ubierania wśród dzisiejszej społeczności. Moda wraca? Oczywiście, że tak. To, co jeszcze niedawno było uważane za niemodne teraz jest hitem. Gdzie więc można wykopać takie perełki jak nie właśnie w lumpeksie? To istna kopalnia skarbów. Wystarczą chęci i cierpliwość a można wyglądać oryginalnie za niewielkie pieniądze. Do tego, jeżeli ma się zmysł projektowania i chęć do przeróbek kupując odzież używaną, można ją przerabiać w dowolny sposób i wedle własnego gustu. Sieciówki oferują nam ubrania, które się powtarzają natomiast w lumpeksie można zakupić egzemplarze jedyne w swoim rodzaju.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here