dom modułowy

Najchętniej Polacy budują domy murowane, ponieważ wierzą głęboko, że są one cieplejsze oraz trwalsze. Wybór modułowej metody jednak stwarza możliwość zmiany tegoż podejścia. Taki dom się różni od domów murowanych zarówno w samej metodzie wznoszenia, jak i także sposobie użytkowania. Przekonajmy się do budownictwa modułowego.

Gotowy dom w trzy miesiące

Murowana technologia wymaga samego podziału pracy na etapy, co rozkłada czas inwestycji w konsekwencji na kilka lat. Krótki okres wznoszenia modułowego domu jest możliwy do osiągnięcia, ponieważ większość elementów jest przygotowywana wcześniej w fabryce. Montaż modułów prefabrykowanych na placu budowy trwa zaledwie tylko kilka dni. Możemy go przeprowadzić bez względu na obecną porę roku.

Poza wykonaniem fundamentów, mokre roboty, które musimy prowadzić w dodatniej temperaturze, nie są tutaj wymagane. Sprawniej także przebiega rozprowadzenie instalacji oraz wykończenie domu wewnątrz. Wszystkie materiały nie muszą zalegać na placu budowy, bowiem trafiają one na miejsce prosto z fabryki, nie niszcząc tym samym terenu wokół samego domu. Nie musimy także poświęcać czasu na doglądanie ciągłe oraz także zaopatrywanie ciągłe budowlańców.

Energooszczędny modułowy dom

Ogrzanie murowanego domu w naszej klimatycznej strefie pochłania nawet 2/3 kosztów jego eksploatacji rocznej. Znacznie większe zużycie energii w tradycyjnych budynkach jest wynikiem występowania termicznych mostków, niskiej izolacyjności cieplnej ścian zewnętrznych, czy tez stosowania powszechnego wentylacji naturalnej. Konstrukcja ścian modułowego domu umożliwia nam otrzymanie naprawdę dobrych parametrów izolacyjności. Dzięki temu koszt średni jego utrzymania jest o wiele niższy od murowanego.

Budynek, który został postawiony w modułowej technologii bardzo szybko się nagrzewa i utrzymuje dobrze ciepło. Charakteryzuje się także niesamowicie dobrą dźwiękoszczelnością. Izolacja stropu oraz ścian przy pomocy naprawdę wysokiej jakości wełny mineralnej zapobiega rezonowaniu. Dzięki temu tłumione są hałasy, które dobiegają z otoczenia.

Decyzję o wyborze samej metody stawiania domu uznać możemy za kluczową dla samego powodzenia inwestycji. Z uwagi na naprawdę spore wykonawcze różnice wykonawcze oraz użytkowe rozwiązań modułowych i murowanych to właśnie trwałość, szybkość wykonania, cena oraz także walory energooszczędne stanowić powinny główne kryteria, które musimy wziąć pod uwagę przy wyborze danej technologii.

Na rynku znajdziemy mnóstwo firm, które oferują budownictwo modułowe. Gdy zdecydujemy się na taki typ budowy domu, to powinniśmy znaleźć firmę, która w dziedzinie tej działa od wielu lat. Musi to być firma z doświadczeniem oraz dobrymi opiniami. Dzięki temu będziemy zadowoleni z efektów końcowych. Nie sugerujmy się cenami. Powinniśmy raczej zwracać uwagę na jakość. Chodzi przecież o nasz dom, w którym chcemy mieszkać wiele, wiele lat. Musimy się w nim czuć bezpiecznie i swobodnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here