Skuteczna dieta

Temat diet jest od kilku dekad bardzo popularny zarówno w prasie, literaturze jak i Internecie. Na diecie się bywa, przechodzi się na dietę, a są to w przeważającej ilości diety odchudzające. Ale oprócz diet odchudzających lekarze istnieją rozpisane sposoby odżywiania na przykład dla osób z cukrzycą czy nadciśnieniem.

Wizyta u dietetyka bywa dobrym wyjściem dla osoby, która sama nie potrafi, nie ma czasu lub nie chce ułożyć sobie sposobu odżywiania. Ale za taką wizytę trzeba zapłacić, tym bardziej, że raczej współpraca z dietetykiem nie ograniczy się do jednego spotkania. W dostępnej literaturze, na forach internetowych, blogach można wiele wyczytać na temat prawidłowego odżywiania, komponowania posiłków, oraz tego, co jeść by schudnąć. Bo najpopularniejszym tematem związanym z dietami jest oczywiście odchudzanie. Rzadko lub wcale nie pisze się o problemie odwrotnym, mianowicie o diecie, która pozwala w zdrowy sposób przybrać na wadze. A taki problem dotyka wielu osób wręcz chorobliwie chudych.

Wrosinski.pl oferuje profesjonalne porady zdrowego odżywiania. Takiego, dzięki któremu można zdrowo się odżywiając zrzucić przy okazji zbędne kilogramy i cieszyć się szczupłą sylwetką. Klinika zapewnia swoich klientów o bezpieczeństwie swoich sposobów na pozbycie się zbędnego tłuszczu bez efektu jo-jo. Efekt jo-jo zaskakuje najczęściej osoby, które schudły zbyt szybko, za mało jadły, doprowadziły organizm do ruiny.

Dietetyk przyjmując w swoim gabinecie nowego pacjenta, swoją pracę rozpoczyna od wywiadu żywieniowego, po to, by określić źródło otyłości lub nadwagi czy niedożywienia. Zbiera on również niezbędne informacje na temat jadłospisu swojego pacjenta, sprawdza takie parametry jak waga i wzrost, co pozwala mu na postawienie odpowiedniej diagnozy odnośnie danej osoby.

Pierwsza wizyta u dietetyka może być nieco stresująca dla pacjenta, musi on publicznie wyznać swoje grzeszki żywieniowe. Trwa ona około godziny, podczas której dietetyk przeprowadza wywiad z pacjentem. Bywa tak, że ktoś w desperacji stosował już na własną rękę mnóstwo diet, nawet okazywały się one skuteczne, ale po pewnym czasie ta osoba wracała do poprzedniej wagi lub ją nawet przekraczała. Dzieje się tak wtedy, gdy stosujemy zbyt drastyczną, wyczerpującą dietę i tylko czekamy, kiedy się skończy, by na nowo wrócić do starych nawyków żywieniowych. Takie naprzemienne tycie i chudnięcie bardzo rozstraja organizm, także rzutuje na psychikę takiej osoby. W takim przypadku wizyta u dietetyka może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Specjalista od prawidłowego odżywiania czyli dietetyk powinien mieć odpowiednie podejście do swojego pacjenta. Często przychodzi do niego osoba zakompleksiona, niepewna siebie, zestresowana ciągłymi porażkami na polu odchudzania. Dietetyk musi po części okazać się dobrym psychologiem, strategiem i doradcą, a także powinien umieć przekonać pacjenta do swoich metod odżywiania. Tylko wówczas będzie mógł cieszyć się dobrą opinią wśród pacjentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here