Farbowanie włosów najlepszą farbą

Każdy czasem potrzebuje zmian, tą jedną z najbardziej popularnych metamorfoz jest zmiana włosów, czy to u fryzjera poprzez nową fryzurę czy dzięki farbom – są to substancje chemiczne, które pozwalają na zmianę lub nadanie od zera nowego koloru naszym włosom. Takiej zmiany potrzebuje czasem każdy, a dzięki dzisiejszemu rynkowi może sobie na nią każdy pozwolić. Dzięki dostępności różnych farb, na półkowych sklepach, które możemy wybrać, możemy dostosować kolor naszych włosów nawet do naszego obecnego stanu emocjonalnego. Dostępność różnych farb na rynku spowodowała również że osoby wybierające odpowiednią farbę mają nie mały problem, chcąc wybrać to najodpowiedniejszą dla siebie. Jest to niezwykle duży problem, gdy głównymi klientami staną się osoby niezdecydowane, takie którym wybór odpowiedniego produktu sprawi nie mały problem. Farb jest bowiem niezwykle dużo nie tylko na płaszczyźnie wyboru odpowiedniego koloru, ale także pod względem ich zawartości chemicznej – czyli pod względem tego, z jakich substancji farba została wykonana. To właśnie najważniejszy aspekt, dzięki któremu jesteśmy w stanie ocenić jakość danej farby – te z niższej półki cenowej nie będą miały tak owocnych właściwości i nie zafarbują naszych włosów w pożądany sposób, zostawiając mnie zafarbowane kosmyki czy też tak, że odrosty wystąpią szybciej niż się tego byśmy spodziewali.
Wybór farby z półki wyższej, za skutkuje efektem, który chcielibyśmy osiągnąć. Farby lepsze zazwyczaj zawierają dodatkowy składnik mający pomóc farbie w utrzymaniu się na naszych włosach, takim środkiem jest na przykład srebro, które uwalania pigment zawarty w farbach, przez co jest on lepiej wchłaniany przez nasze włosie. Dzięki takim farbom nasze włosy będą zafarbowane skuteczniej i będziemy mogli darować sobie na jakiś czas ponowne ich farbowanie. Tylko jeśli chcemy oczywiście, ponieważ kolor włosów zmieniać można na tyle często na ile mamy na to ochotę – oczywiście nie zapominając że zbyt częste farbowanie może powodować uszkodzenie naszych włosów, a na ich regeneracje będziemy potrzebowali specjalnych odżywek, tak więc lepiej jest zachować umiar, z resztą jak w każdej innej dziedzinie życia. Jeśli chodzi o dobór odpowiedniego koloru jest to sprawa indywidualna i zależy od naszych osobistych preferencji, pokuszę się tu jednak o przedstawienie najbardziej popularnych kolorów wśród wybieranych, właśnie do farbowania włosów. Jest to z resztą zjawisko w ostatnich latach niezwykle popularne, nawet wśród mężczyzn. Za sprawą zagranicznych raperów, który farbują swoje dredy – rodzaj stylizacji włosów – na przeróżne kolory, moda ta przywędrowała również do Polski – popularna szczególnie wśród nastolatków i osób poniżej trzydziestego roku życia.
Pierwszym kolorem chętnie wybieranym jest niebieski – jest to kolor chłodny, który oznacza wycofanie i smutek. Jest on szczególnie wybierany ze względu właśnie na ten przekaz – żyjemy w epoce niezwykle dekadenckiej. Taka farba w odcieniach niebieskich jest również bardzo dobrze dostępna, praktycznie w każdym sklepie wielobranżowym, nie wspominając już o takich specjalistycznych, sprzedających artykuły do włosów. Farba niebieska również bardzo łatwo wchłania się we włosy, szczególnie w te w kolorze blond, miewa ona problemy z kolorami włosów ciemnych, takich jak na przykład czarnymi, jednak nakładając odpowiednią dawkę, jesteśmy w stanie temu zaradzić.
Kolejnym kolorem często wybieranym jest kolor zielony. Świadczy on o rozrywkowym stylu życia i chęci zarobku pieniędzy, na niego najczęściej decydują się osoby otwarte, podobnie jak w przypadku koloru czerwonego. Na niego stawiają zazwyczaj osoby ekspresywne, mające do powiedzenia często więcej niż same wiedzą, takie włosy jednak dodają im otuchy i sprawiają, że osoby w ich otoczeniu są na nich totalnie skupione.
Kolejnym kolorem, mniej ekstrawaganckim są włosy różowe. One najczęściej wybierane są przez starsze panie. Dla nich farba w takim kolorze to najlepsza farba do włosów, tak samo jak farba w kolorze fioletowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here