trampki dziecięce - jakie wybrać?

Trampki i tenisówki, są często wybieranym rodzajem obuwia sportowego dla dziec. Rodzice wybierają je, ponieważ są wygodne i stosunkowo niedrogie. Jakie wybrać, żeby nie szkodziły dziecku?

Cechy odpowiednich trampków i tenisówek

Czubki, zazwyczaj w tego rodzaju butów, czubki są zaokrąglone. Z tego też względu takie buty, mogą być używane przez chodzące dziecko. Dzięki trampkom, które nadają stabilność, dziecko nie będzie potykało się i rozbiło sobie krzywdy.

Materiał, jest bardzo istotny. Zawsze przed zakupem, należy sprawdzić z czego dane obuwie zostało wykonane. Najlepszym wyborem w przypadku dzieci jest materiał, który jest dobrej jakości. Dzięki temu posłuży dłużej, jest bardziej odporny na uszkodzenia. Dodatkowo materiał powinien być oddychający, dzięki czemu stopa dziecka nie będzie się nadmiernie pociła.

But, który jest nadmiernie wilgotny, jest idealnym środowiskiem dla wszelkich drobnoustrojów. Dla dzieci polecane jest obuwie, wykonane ze skóry naturalnej lub ekologicznej.

Trampki i tenisówki dla dzieci

Rozmiar, to jedna z ważniejszych kwestii. Zasada jest jedna, buty które chcemy kupić nie mogą być, ani za duże, ani za małe. Gdy kupimy za duże buty dla dziecka, bo chcieliśmy żeby posłużyły mu dłużej, bo jak wiadomo stopa dziecka dość szybko rośnie. Narażamy w ten sposób dziecko na potykanie się i deformacje stopy.

Odpowiednio dobrane trampki powinny być dopasowane do stopy. Powinny ją utrzymywać w odpowiedniej pozycji. Aby dziecko mogło komfortowo korzystać z trampek, powinniśmy wybrać takie, które mają 5 mm luzu w palcach. Aby to sprawdzić, należy przyłożyć palec do czubka buta. Wtedy widzimy dokąd sięgają palce naszej pociechy.

Zapięcie, może być albo w formie rzepy, albo mogą to być klasyczne sznurówki. Najważniejsze jest, żeby wybrać takie zapięcie, z którym dziecko nie będzie mieć problemu. Wkładanie butów powinno być proste. Rzepy sprawdzają się w przypadku młodszych dzieci, gdy nie potrafią one jeszcze wiązać sznurówek. Trampki powinny dobrze być dopasowane do stopy, tak by nie miały możliwości spaść ze stópki podczas chodzenia.

Podeszwa trampka, powinna być elastyczna i miękka. Tak samo jak zapiętki. Gdy wybierzemy model trampek, z twardą i sztywną podeszwą dziecko zacznie chodzić w nienaturalny sposób. Co niekorzystnie wpływa na rozwój jego stóp.

Przeczytaj też: http://www.pozytywnazmiana.pl/sandaly-klapki-i-japonki-dzieciece-ktore-buty-najlepsze-dla-dzieci/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here