Jak załatwić sprawę rozwodową w Trójmieście

Prawo rodzinne i opiekuńcze jest nieubłagane, a sprawy rozwodowe ciężkie do rozwiązania. Sprawia on całą masę problemów i niepotrzebnych stresów. Ciężkie nie tylko z perspektywy rodziców, dla których małżeństwo okazało się nieudane, a miłość nie tak spełniona jak myśleli. Odbija się to także na dzieciach, które mogą przeżywać sprawę rozwodową do końca życia.

Prawo rodzinne i opiekuńcze to sprawa bardzo skomplikowana i należy rozważyć specjalistę w tym zakresie. Prawnik rozwody Gdynia czy Gdańsk to kwestia dość dużych pieniędzy, ale warto zainwestować z powodu licznych korzyści. Nie warto prowokować losu i stracić część opieki nad dzieckiem czy dużej części wspólnego majątku. Może się okazać, że prawnik rozwody Gdynia może się okazać tańszy niż całe pieniądze, które stracimy podczas rozprawy. Można powiedzieć więcej – praktycznie dzieje się tak zawsze. Informacji najlepiej szukać na stronie https://radcaprawny-trojmiasto.pl/prawo-rodzinne-i-opiekuncze/.

Można posłużyć się najczęściej przyjmowanymi wydatkami: opłata w samym sądzie kosztuje około 600 złotych co jeszcze nie wydaje się takie straszne. Opinia Zespołu Specjalistów Sądowych w przypadku spraw naszych dzieci to dodatkowe 500 złotych, często dochodzące do 1000 złotych. Nie zapomnijmy o wynagrodzeniu dla mediatora – około 500 złotych. Kuratorzy rodzinni to kolejne konieczne wydatki, które musimy uwzględnić.

Sam prawnik zarządzający całością to kwestia czasami ledwie 1500 złotych, co przy zarządzaniu tak wieloma odnogami sprawy sądowej wydaje się wręcz zbawieniem. Oczywiście zależy to od skuteczności samego prawnika. Może okazać się, że specjalista z wieloma sukcesami może zażądać około 6000 złotych. Po czasie może okazać się, że to całkiem niezła inwestycja na przyszłość, a suma prędzej czy później się zwróci. Zresztą nie ma co przejmować pieniędzmi, gdy sprawa dotyczy naszych dzieci. Chodzi tutaj o kolejne kilka lat przebywania ze swoimi pociechami. Należy zatrudnić jak najlepszego prawnika i tylko mieć satysfakcję z tego, jak dobrą decyzję podjęliśmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here