Jak wykorzystać skrzynki magazynowe w procesie pomocniczej ewidencji towarów

Gdy człowiek myśli o skrzynkach magazynowych, ma na uwadze przede wszystkim przechowywanie i ewidencjonowanie towarów magazynowych. W rzeczywistości zwykła, magazynowa skrzynka plastikowa może mieć zastosowanie również w pomocniczej ewidencji towarów. Oczywiście wszystko zależy tu od przyjętej w przedsiębiorstwie strategii.

Kilka słów o bublach

Skrzynki magazynowe doskonale sprawdzają się w roli pojemników na buble, to jest detali, które nie spełniają wymogów stawianych przez zamawiającego.

Jak przygotować taką ewidencję? Do tego celu wystarczą odpowiednio oznaczone kuwety plastikowe. Według normy ISO9001 powinny one posiadać czerwoną, nalepioną karteczkę, która w jasny sposób będzie informować o przeznaczeniu wybranej skrzynki. Ta sama zasada dotyczy skrzynek na wyroby do poprawy, które – dzięki pewnym naddatkom materiałowym – można ponownie obrobić według zasad określonych w treści karty technologicznej.

Skrzynka plastikowa, czyli first-off w praktyce

Małe skrzynki magazynowe można również wykorzystać w roli pojemników na kilka detali testowych.

Mowa tu oczywiście o dobrze znanym first-offie, w skład którego wchodzi 5 pierwszych detali procesu produkcyjnego. Detale te muszą być wykonane według ściśle określonych założeń, które zdefiniowane są wewnątrz karty technologicznej. Obowiązkiem pracownika jest dokonanie ścisłych pomiarów ww. detali, a następnie podanie ich wymiarów w stosownych okienkach karty wyrobu.

Kuwety plastikowe a końcówka asortymentu

Czasami w skrzynkach plastikowych przenosi się detale, które są końcówką serii. Zapakowanie ich do dużej skrzyni nie zawsze jest możliwe, dlatego – do ich przenoszenia – wykorzystuje się niewielkie skrzynie magazynowe o zwiększonej wytrzymałości.

Dzięki temu zamknięcie danego asortymentu produktów jest o wiele łatwiejsze i nie wymaga przygotowywania osobnych palet z towarem. Czasami praca na produkcji wymaga zastosowania doraźnych rozwiązań, które pozwalają zaoszczędzić czas i zoptymalizować proces produkcyjny.

Podsumowanie

Skrzynki i kuwety plastikowe to proste konstrukcje, dzięki którym zarządzanie towarami w procesie technologicznym jest o wiele łatwiejsze. I nie chodzi tu wyłącznie o przechowywanie asortymentu, ale też o konsekwentne zarządzanie wyrobem na poziomie bubli, sztuk do poprawy, a nawet końcówek serii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here