kot

Pojawienie się czworonożnego futrzaka w waszym domu, jest w stanie całkowicie wywrócić wasze życie do góry nogami. Musicie się nim przecież opiekować, karmić, sprzątać po nim, a także dawać mu miłość. Najważniejsze jest to, aby sprawić, że będzie się w domu czuł bardzo swobodnie. Zanim jednak pojawi się w naszym domu, musicie zrobić kilka ważnych rzeczy. 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-przygotowac-sie-na-kota/

Jak przygotować się na kota? Ważne czynności przed kupnem lub adopcją

Na początku przede wszystkim dobrze jest zacząć od sprzątania. Nieważne czy jest to mały czy duży kociak musimy pamiętać o tym, że wskoczy on absolutnie wszędzie, zwłaszcza jeśli będzie tam coś interesującego. Posprzątajcie więc wszystkie śmieci, resztki jedzenia, a także postarajcie się zabezpieczyć rośliny czy wszelakiego rodzaju dekoracje do domu, które kot może przewrócić lub zniszczyć. 

Warto również zabezpieczyć wszelkiego rodzaju kable, a także meble.  Dobrze jest meble takie jak kanapa czy fotel okryć kocem. W przypadku adopcji niekastrowanego kotka warto jest również wyposażyć się w  dużo środków czystości. Może on obsikiwać dywany czy kanapy, zwłaszcza kiedy nie jest jedynym zwierzęciem w domu. 

Bardzo ważny jest także zakupie wszystkich niezbędnych produktów takich jak: 

  • kuweta, 
  • żwirek, 
  • jedzenie, 
  • miski, 
  • drapak. 

Pierwszy dzień kotka w domu, zmiana właściciela

Kiedy wszystko jest już zabezpieczone, mieszkanie idealnie posprzątane, czas na wybór lokalizacji kuwety i miski. Pamiętaj, że kocia miska nie powinna znajdować się blisko kuwety. Wiele osób decyduje się na karmienie kota w kuchni, jako że jest to najwygodniejsza opcja, a kuweta dla niego znajduje się w łazience. Wybór jest indywidualny i zależy od tego, jak będziemy chcieli to zrobić.

Należy zakupcie również odpowiednią ilość żwirku do kuwety. My polecamy ten, który możecie bez problemu spłukiwać w toalecie. Dodatkowo pamiętajmy o zakupie karmy, ponieważ jest to bardzo ważne. Na początek warto kupić tę karmę, którą pupil jadł w poprzednim domu lub w schronisku. W ten sposób szybciej oswoi się z jedzeniem u nas.

Zobacz też: http://www.pozytywnazmiana.pl/wyposazenie-dla-kota/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here