Gdzie kupować buty, by nie przepłacać

Jeśli wierzyć stereotypom, najwięcej butów gromadzą kobiety. Tak było może kiedyś – w czasach, kiedy niemal wszystko było trudno dostępne, a posiadanie kilku par butów było synonimem luksusu. W dzisiejszych czasach, kiedy kupować możemy nawet bez wychodzenia z domu, a dbanie o wygląd i codzienną stylizację przestało kojarzyć się wyłącznie z płcią piękną – zapotrzebowanie na nowe, modne obuwie jest takie samo w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Gdzie kupować buty taniej? W centrach i galeriach handlowych znaleźć można niemal wszystko i z pewnością każdy, nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla siebie, jednak ceny… nie zawsze zachęcają. Alternatywą dla zakupu obuwia w jednym z markowych sklepów w pobliskiej galerii jest poszukanie taniej i dobrej hurtowni obuwia.

Hurtownia obuwiana miarę XXI wieku

Najnowocześniejsze hurtownie obuwia posiadają zarówno swoje sklepy stacjonarne, jak i internetowe. Dzięki temu klient ma szansę nie tylko zapoznać się z ofertą handlową danej hurtowni, ale także dokonać zamówienia online i odebrać towar w miejscu sprzedaży stacjonarnej. Jest to bardzo duże udogodnienie dla osób, które cenią swój czas; po dokonaniu zamówienia hurtownia informuje klienta, w jakich dniach i godzinach może zgłosić się po jego odbiór.

Dodatkowe informacje: Agarex hurtownia obuwnicza – zobacz niezwykle bogaty asortyment obuwia. Sprawdź dostępne wzory i modele.

Sprzedaż wysyłkowa

W dobie pandemii koronawirusa wiele osób ceni sobie rozwiązania, które pozwalają im unikać bliskiego kontaktu z obcymi ludźmi – kontaktu, na który narażeni jesteśmy podczas podróży komunikacją miejską czy wizyty w sklepie. Z tego powodu wzrasta liczba transakcji w 100% online; ludzie co raz częściej wolą kupować przez internet – dotyczy to również obuwia. Dzięki temu konsument bezpośredni kontakt ma jedynie z kurierem, który przynosi paczkę – nie zaś z kilkoma przypadkowymi osobami, które również przyszły obejrzeć buty lub odebrać zamówienie. Hurtownie zajmujące się handlem butami z reguły umieszczają na swoich stronach internetowych szczegółowe informacje na temat rozmiarówki oferowanego przez nich obuwia. Na większości można także znaleźć dokładną instrukcję, jak dobrać rozmiar odpowiedni do stopy. Ważne, by zgodnie z sugestią sprzedawcy zmierzyć stopę, a następnie jej długość porównać z długością wkładek wybranego obuwia.

Zwrot butów zakupionych w hurtowni

Jeśli chodzi o zwrot obuwia – jak zresztą każdej innej rzeczy – kluczową kwestią jest to, w jaki sposób została ona zakupiona: w hurtowni stacjonarnej czy też za pośrednictwem strony internetowej. Jeśli klient dokonał zakupu – mówiąc kolokwialnie – „na miejscu”, miał możliwość osobistego obejrzenia towaru i nawet przymierzenia obuwia, dlatego przyjęcie zwrotu nie jest obowiązkiem hurtowni. Zwrotu towaru w takim przypadku można dokonać na zasadzie rękojmi, ale tylko jeśli kupujący udowodni występowanie wady fizycznej produktu (a i wtedy uznanie zwrotu z tytułu rękojmi jest jedynie dobrą wolą sprzedawcy – wówczas konsumentowi pozostaje jedynie wstąpienie na drogę sądową). Jeśli mowa natomiast o obuwiu zakupionym przez internet – standardowo odstąpienie od umowy zawartej on-line wynosi 14 dni i dokładnie tyle czasu od daty dokonania zakupu ma klient na zwrot towaru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here