Puder sypki

Stylów w makijażu jest dużo oraz wymieniają się jak w kalejdoskopie. Istnieją jednakże takie, jakie utrzymują się parę sezonów, wywołując u poniektórych pań duży stopień frustracji. To normalne, iż kobieta mająca cerę tłustą czy mieszaną nie będzie miała ochoty na eksperymenty z błyszczącym makijażem wykończonym rozjaśniającym pudrem. Co wobec tego dobrać? Niezwykle popularny w ostatnich czasach jest puder transparentny.

Puder transparentny – jaki dobrać?
Dobierając puder transparentny nie musimy zastanawiać się czy będzie on pasował do naszego typu oraz odcienia skóry. Tego rodzaju pudry pasują do skóry suchej, mieszanej oraz tłustej. Pudry transparentne mają przejrzyste drobinki, jakie nadają się zarówno do jasnej, jak również ciemnej cery. Poza tym, jak większość typów kosmetyków, puder transparentny występuje w formie sypkiej oraz prasowanej, więc także każda dziewczyna odnajdzie doskonały artykuł dla siebie. Co istotne nie zatyka on porów oraz można go stosować przez cały rok. Pudru sypkiego używa się przeważnie do wzmocnienia makijażu oraz zmatowienia skóry natychmiast po jego zrobieniu. Tymczasem puder prasowany, więc w kamieniu służy do zmatowienia skóry oraz poprawienia kolorytu. Doskonale sprawdzi się do wykonywania poprawek makijażu w przeciągu dnia. Jest lekki oraz wygodny, więc idealnie pasuje do kobiecej torby.

Puder transparentny – jak go używać?
Przy nakładaniu pudru transparentnego należy zwrócić największą uwagę na to, aby się nie osypywał. Pierwszy etap podczas aplikacji pudru transparentnego to niewielkie wstrząśnięcie opakowania, w jakim się on znajduje. Przeciwdziała to późniejszemu rozsypywaniu się pudru na boki. Inna czynność to dokładne nałożenie pudru za pomocą pędzla czy specjalnie do tego dedykowanego puszku, jaki dołączony jest do opakowania oraz znajduje się pod wieczkiem. Podczas nakładania pudru należy pamiętać, aby subtelnie dociskać go w czasie gdy już znajduje się na naszej skórze. Przeciwdziała to osypywaniu się oraz jest pewnością tego, że puder założony w tenże sposób będzie trzymał się na naszej skórze wiele godzin. Strefa, na jaką przeważnie nakładany jest puder transparentny to tak nazywana strefa T, więc nos, czoło, broda.

Jak nakładać puder sypki?
Aplikacja sypkiego pudru nie winna sprawić problemu chociażby za pierwszym razem. Poza tym łatwo jest naprawić każdy mankament, zatem nie ma powodów, aby się obawiała tego kosmetyku. Puder sypki przeważnie dostępny jest w postaci tradycyjnego, okrągłego pudełeczka. To niezwykle funkcjonalne oraz efektywne rozwiązanie, ponieważ przed złożeniem zbyt dużej ilości, zabezpiecza pokrywka z niewielkimi otworkami. Jednorazowo można poprzez nie przesypać tylko małe ilości pyłu pudrowego. Nim otworzysz pudełeczko, obowiązkowo lekko nim wstrząśnij. Dzięki temu pył rozsypie się na wierzch, i nie rozsypie się na boki, robiąc w tenże sposób duży problem. A gdy w środku zamknięty był puszek, puder będzie od razu gotowy do aplikacji.
Puder sypki należy nanosić na twarz za pomocą gestów przytykających. Nie przesuwaj dozownikiem po twarzy, ponieważ w tenże sposób zdecydowanie trudniej proporcjonalnie rozprowadzić kosmetyk na skórze.
Jeśli jednakże zdarzyło się tak, iż nabierzesz jednorazowo za dużo pudru, otrzep puszek lub pędzelek nad pudełeczkiem.

Wykorzystanie pudru transparentnego
Puder transparentny doskonale sprawdzi się jako uzupełnienie makijażu. Można go założyć zarówno na strefę T, jak również stosować jako podstawę na powieki. Puder transparentny wykańcza makijaż, utrwala go oraz powoduje, iż skóra wygląda na jasną oraz świeżą. Wchłania nadmiar sebum (tłustej warstwy) ze skóry oraz zabezpiecza ją przed niekorzystnymi elementami zewnętrznymi. Przeciwdziała powstaniu pryszczy, zaczerwienień skóry i wszystkich niedoskonałości. Puder transparentny sprawdzi się doskonale w przeciągu dnia, jak również wieczorem. Należy jednakże pamiętać, że należy go uzupełniać w czasie, gdy poczujemy, iż nasza cera staje się znów mokra. Wówczas starczy jedynie szczypta pudru. Skóra znowu stanie się błyszcząca, bez śladu sebum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here