Pielęgnacja włosów

Po zimie, gdy tylko ściągniemy czapki, chcielibyśmy zachwycać piękną fryzurą. Niestety nasze włosy zwykle odbiegają od ideału. Długotrwałe noszenie ciepłych i przylegających nakryć głowy powoduje, że na głowie zamiast aksamitnych miękkich włosów, mamy elektryzujące się siano. Mimo usilnych starań, nakładania odżywek i olejowania, rzadko kiedy nasza fryzura po zimie jest taka jak przed. Każda pora roku w jakimś stopniu wpływa na kondycję włosów, ale zima wyniszcza je szczególnie. Wiosną natomiast chcemy błyszczeć i zrzucić czapki i kożuchu. Przyjrzyjmy się zatem pielęgnacji włosów, która pomoże im odzyskać dawny blask.

Powinniśmy rozpocząć od dobrania odpowiedniego szamponu, który będzie dla nas odpowiedni. Należy pamiętać, że np. szampon do wrażliwej skóry głowy, który był dla nas dobry kilka miesięcy temu, obecnie może się dla nas nie nadawać. Nasza skóra, jak i włosy zmieniają się, dlatego tak ważne jest, aby sprawdzać kondycję powyższych co jakiś czas. Jeśli nie jesteśmy tego ocenić sami doradźmy się fryzjera. Dobry specjalista nie będzie miał problemu z rozpoznaniem rodzaju włosów i stopnia ich zniszczenia. Powinien również bez problemu dobrać szampon i odżywkę. Powinny one zawierać proteiny i składniki przyczyniające się do odbudowy struktury włosa. Nawet gdy nie planujemy zmiany fryzury warto udać się chociaż na krótkie podcięcie włosów i poprosić o poradę co do sposobu pielęgnacji. Na rynku znajdziemy szeroką gamę, zarówno produktów, jak i usług, które pomogą naszym włosom i skórze głowy powrócić do świetności. Bardzo łatwo jest przywrócić wizualną urodę, trochę trudniej jest przywrócić wewnętrzną równowagę włosów. Duża ilość na rynku kosmetyków do układania włosów sprawia, iż bez problemu znajdziemy coś odpowiedniego w sam raz dla nas. Nie możemy jednak zadowalać się samym wyglądem, zastanówmy się czy stan skóry i włosów jest na tyle dobry, aby włosy rosły szybko. Może nam się wydawać, iż wszystko jest w należytym porządku, a za jakiś czas zauważymy wypadanie włosów. Oznacza to, że trzeba się jednak udać do specjalisty, który pomoże dobrać kurację. Być może trzeba będzie się udać nie tylko do fryzjera. Często za problemami z włosami stoją zaburzenia hormonalne Nierównowaga na tym polu wcześniej, czy później wpłynie na jakość włosów i cery. Jeśli nie dbamy o zdrowie, słabo się odżywiamy i pijemy za mało wody, odbije się to na naszej urodzie. Zadbajmy o ciało kompleksowo, a zauważymy efekty na całym ciele. Inny czynnik, który mimo idealnej pielęgnacji włosów, potrafi je zniszczyć, to stres. W dzisiejszych czasach towarzyszy on nam nieustannie. W pracy, w domu, odczuwamy go prawie na każdym polu naszego życia. Jedni radzą sobie z nim bardzo ławo inni niestety gorzej. Nie wyeliminujemy stresu z naszego życia, ale możemy spróbować go oswoić. Jest wiele sposobów walki z wrogiem. Zanim się jednak udamy na pole bitwy, uświadommy sobie jak potrafi on zniszczyć nasze życie. Stres, zwłaszcza ten długotrwały, wpływa na nasze zdrowie i po cichutku, nie zauważalnie niszczy nasz organizm. Gdy nie zdajemy sobie z tego sprawy on działa na naszą nie korzyść. Może nam się wydawać, że to nie nasz problem, ale jeśli jesteśmy narażenie na działanie stresu musimy się nauczyć go odpowiednio eliminować. Zdrowe odżywianie i aktywny styl życia zmniejszą skutki jego działania. Najlepszy kosmetyk nam nie pomoże, jeśli będziemy jeść niezdrowo, a jedyną aktywnością będzie spacer do samochodu.

Reasumując, spróbujmy działać kompleksowo. Ta zasada dotyczy wielu aspektów naszego życia, w tym i pielęgnacji włosów. Nie możemy myśleć, że wystarczy drogi szampon i odżywka, aby wyglądać olśniewająco. Jest to praca o wiele trudniejsza, ale która na pewno się opłaci i przyniesie pozytywne efekty. Poza tym zdrowe włosy od środka będą o wiele łatwiejsze w pielęgnacji i stylistyce. Stosowanie lakierów na włosy w dobrej kondycji nie wpłynie na nie w żaden istotny sposób, użyty jednak na włosach bardzo zniszczonych, przyczyni się do pogorszenia się ich stanu, a nawet do wypadania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here